ikona

Artykuły - Ikona (54)

 • Ikona punk rocka nie żyje

  Ikona punk rocka nie żyje

  W poniedziałek (25 kwietnia) znana z zespołu X-Ray Spex 53-letnia Poly Styrene, jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości sceny punkrockowej, zmarła na raka piersi.
 • Witalij Kliczko - ikona zawodowego boksu

  Witalij Kliczko - ikona zawodowego boksu

  Bracia Kliczko zdominowali w ostatnich latach wagę ciężką. Młodszy Władymir jest mistrzem świata federacji IBF i WBO, a Witalij od lat z powodzeniem broni pasa WBC. 29 maja 2010 roku pokonał przed czasem Alberta Sosnowskiego. W wrześniu 2011 roku zmierzy się z Tomaszem Adamkiem.
 • "Kevin..." - ikona polskich świąt

  "Kevin..." - ikona polskich świąt

  Widzowie walczą o swoje. Kilka tygodni temu na portalach społecznościowych toczyły się batalie w obronie Kevina. Film Chrisa Columbusa, obowiązkowa świąteczna pozycja, nie został pierwotnie uwzględniony w ramówce Polsatu. Stacja ugięła się jednak pod naciskami widzów.
 • Bon Jovi światową ikoną MTV

  Bon Jovi światową ikoną MTV

  Podczas tegorocznej ceremonii MTV EMA w Madrycie grupa Bon Jovi odbierze jako pierwsza nagrodę "Światowa ikona MTV".
 • Niezastąpiona ikona seksu

  Niezastąpiona ikona seksu

  Dokładnie 48 lat temu, bladym świtem 5 sierpnia 1962 r., nagą Marilyn Monroe znaleziono martwą w jej posiadłości na przedmieściach Los Angeles. Tym razem seksbomba do łóżka zabrała znacznie więcej niż, jak to miała w zwyczaju, kropelkę ulubionych perfum Chanel...
 • Ikona prasy sprzedana na aukcji!

  Ikona prasy sprzedana na aukcji!

  "Washington Post" po niemal 50 latach sprzedał na aukcji tygodnik "Newsweek" 91-letniemu Sidneyowi Harmanowi, który współtworzył kiedyś firmę Harman International Industries produkującą sprzęt grający.
 • Jak bezpiecznie kupować przez internet?

  Jak bezpiecznie kupować przez internet?

  Musimy powiedzieć to wprost - ikona lub obrazek z kłódką na internetowej witrynie zakupowej nie stanowi żadnej gwarancji bezpieczeństwa. Choć może się to wydawać oczywiste, wymaga jednak podkreślenia, ponieważ ludzie nie podchodzą do zakupów przez internet z odpowiednią dozą ostrożności i zdrowego rozsądku. Specjaliści z AVG radzą, jak być bezpiecznym podczas zakupów online.
 • Ikona polskości za granicą

  Podczas wojny podnosiła morale żołnierzy, śpiewając dla nich piosenki. To wtedy poznała swojego przyszłego męża, generała Władysława Andersa. Od wielu lat jest symbolem tego, co najlepsze w naszej historii.
 • Papież pod Całunem cytuje Nietzschego: "Bóg nie żyje! Zabiliśmy go!". "Całun to ikona pisana krwią"

  Papież pod Całunem cytuje Nietzschego: "Bóg nie żyje! Zabiliśmy go!". "Całun to ikona pisana krwią"

  Benedykt XVI powiedział przed Całunem Turyńskim w niedzielę, że po dwóch wojnach światowych, obozach zagłady i łagrach, po Hiroszimie i Nagasaki obecna epoka coraz bardziej przypomina Wielką Sobotę, czyli czas ciemności po śmierci Jezusa na krzyżu.
 • Wraca ikona grunge'u. Posłuchaj!

  Wraca ikona grunge'u. Posłuchaj!

  Po licznych perturbacjach natury personalnej i 9 latach od wydania poprzedniego albumu, zespół Stone Temple Pilots pod koniec maja zaprezentuje fanom nową płytę. "Ten album nie ma tytułu, bo ten album to my" - skomentował brak nazwy płyty wokalista Scott Weiland.