IKEA Polska

Artykuły - IKEA Polska (20)

 • Karin Sköld obejmuje stanowisko prezes IKEA Retail w Polsce

  Karin Sköld obejmuje stanowisko prezes IKEA Retail w Polsce

  1 września br. Karin Sköld zostanie nową prezes IKEA Retail Polska i dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju. Zastąpi na stanowisku Carolinę Garcia Gomez, która pełniła tę rolę przez ostatnie dwa lata. Teraz Carolina przyjęła stanowisko dyrektor ds. digitalizacji w globalnych strukturach firmy w Szwecji.
 • Ikea zamyka z powodu epidemii koronawirusa sklepy w Polsce, będą zamknięte do odwołania

  Ikea zamyka z powodu epidemii koronawirusa sklepy w Polsce, będą zamknięte do odwołania

  Carolina Garcia Gomez, prezes IKEA Retail Polska poinformowała, że w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego od 14 marca 2020 r. wszystkie 11 sklepów Ikea w Polsce pozostanie zamkniętych dla klientów do odwołania. Zakupy będą jedynie możliwe przez stronę Ikea.pl - poinformowały wiadomoscihandlowe.pl.
 • Carolina Garcia Gomez, CEO Ikea Polska: Koniec z hipermarketami! Będziemy rozwijać małe formaty sklepów i e-commerce

  Carolina Garcia Gomez, CEO Ikea Polska: Koniec z hipermarketami! Będziemy rozwijać małe formaty sklepów i e-commerce

  Sieć Ikea przechodzi największą transformację w swojej historii. - Stawiamy sobie trzy cele strategiczne – zwiększyć dostępność cenową produktów, być bliżej klienta, rozwijać się w zrównoważony sposób. Mocno rozwijamy e-commerce, inwestujemy w strategię omnichannel i rozwijamy innowacyjne formaty sklepów – wyjaśnia w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Carolina García Gómez, CEO, CSO Country Retail Manager, Ikea Poland.
 • Okręgowy inspektor pracy odpowiada RPO ws. zwolnionego pracownika Ikei

  Okręgowy inspektor pracy odpowiada RPO ws. zwolnionego pracownika Ikei

  ​Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie nie sformułował uwag w sprawie zwolnienia pracownika firmy Ikea, do którego miało dojść z powodu jego poglądów religijnych - poinformował RPO Adam Bodnar. Dodał, że ostateczną decyzję, czy zwolnienie naruszyło przepisy prawa podejmie sąd.
 • Xiaomi nawiązuje współpracę z siecią sklepów IKEA

  Xiaomi nawiązuje współpracę z siecią sklepów IKEA

  Firma Xiaomi ogłosiła rozpoczęcie strategicznej współpracy z IKEA. Od grudnia tego roku, w Chinach, inteligentne produkty oświetleniowe IKEA zostaną podłączone do platformy IoT Xiaomi. Jest to pierwsze tego typu partnerstwo IKEA z chińską firmą technologiczną.
 • W nowym biurze IKEA BSC przybędzie 500 miejsc pracy

  W nowym biurze IKEA BSC przybędzie 500 miejsc pracy

  ​Nową siedzibę centrum serwisowego IKEA otwarto w czwartek w Poznaniu. IKEA Business Service Center (BSC) prowadzi usługi finansowo-kadrowe dla spółek z całej Europy. Teraz zatrudnia blisko 500 osób; zatrudnienie ma się podwoić w ciągu pięciu lat.
 • Nowy sklep Ikea spodziewany jesienią 2018 r.

  Nowy sklep Ikea spodziewany jesienią 2018 r.

  Nowy sklep Ikea spodziewany jest w Zabrzu do jesieni 2018 r., a przylegające do niego centrum handlowe - parę miesięcy później. Miasto, które sprzedało grunty pod inwestycję, sygnalizuje, że jej realizacja będzie się wiązała z utrudnieniami przy głównej arterii drogowej w regionie.
 • IKEA najszybciej rozwija się w Polsce

  Aż 3,22 mld złotych wyniosła wartość sprzedaży w polskich sklepach IKEA w roku finansowym 2016 . Sprzedaż zwiększyła się o 21,6 % w stosunku do roku poprzedniego, co oznacza, że Polska odnotowała najszybszy wzrost spośród wszystkich rynków na świecie.
 • Anna Pawlak-Kuliga nowym prezesem IKEA w Polsce, sieć wejdzie w e-sprzedaż mebli

  Anna Pawlak-Kuliga nowym prezesem IKEA w Polsce, sieć wejdzie w e-sprzedaż mebli

  Od 1 września br. nastąpi zmiana na stanowisku prezesa sieci sklepów IKEA w Polsce. Polka - Anna Pawlak-Kuliga zastąpi Evelyn Higler, która od września obejmie stanowisko w globalnych strukturach firmy.
 • Ikea chce stać się energetycznym gigantem

  Ikea chce stać się energetycznym gigantem

  Ikea chce zainwestować 600 mln euro w energię odnawialną. Dokładając tę kwotę do wcześniej przeznaczonych na ten cel 1,5 mld euro, może stać się prawdziwym potentatem energetycznym.

Filmy - IKEA Polska (2)

 • Anna Mucha: w moim mieszkaniu jest włoska kuchnia i szwedzkie meble, bo to są polskie pieniądze

  Aktorka lubi skandynawskie meble i akcesoria do wnętrz. Zdarza się jej robić zakupy w IKEI, twierdzi też, że nie zna polskiego domu, w którym nie byłoby mebli lub elementów wyposażenia z tej popularnej szwedzkiej sieci. Inspiracji do urządzania mieszkania aktorka szuka w czasopismach wnętrzarskich oraz internecie. Anna Mucha od wielu lat jest zafascynowana Włochami i włoskim stylem życia. Fascynacja ta nie przekłada się jednak na sposób, w jaki gwiazda urządziła swoje mieszkanie. Partner aktorki, Marcel Sora, pochodzi ze Szwecji – jego matka jest Polską, a ojciec miał włoskie korzenie. Mucha często jest więc pytana o to, czy w mieszkaniu ma włoskie meble i szwedzką kuchnię, czy odwrotnie. – Śmieję się, że to jest ta druga opcja, czyli włoska kuchnia i szwedzkie meble, bo to są polskie pieniądze – mówi Anna Mucha.
 • IKEA stawia na Polskę

  Ośmiokrotny wzrost obrotów osiąganych przez sklepy w Polsce do 2034 roku – to strategiczne plany szwedzkiego koncernu IKEA. Firma szacuje, że w tym czasie polski rynek wzrośnie trzykrotnie. – Nasze plany rozwoju w Polsce są bardzo ambitne – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Katarzyna Balashov z IKEA Retail Poland. – W ciągu najbliższych 20 lat chcemy aż ośmiokrotnie zwiększyć obroty z obecnych 2 do 16 mld zł.