Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

Artykuły - Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (13)

 • Jennifer Lawrence: Jest "za wcześnie" na prequel "Igrzysk śmierci"

  Jennifer Lawrence: Jest "za wcześnie" na prequel "Igrzysk śmierci"

  W listopadzie 2015 roku swą premierę miały "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2", zamykające popularną serię filmów dla młodzieży. Szefowie wytwórni Lionsgate dali jednak jasno do zrozumienia, że poważnie myślą o realizacji prequeli. O ich planach sceptycznie wypowiedziała się gwiazda serii, Jennifer Lawrence.
 • "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" wciąż na szczycie amerykańskiego box office'u

  "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" wciąż na szczycie amerykańskiego box office'u

  Z uwagi na Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, ubiegły weekend był dobrą okazją dla amerykańskich dystrybutorów, aby powiększyć stan swojego konta. W tym świątecznym wyścigu, jak przed tygodniem, zwyciężyła Katniss Everdeen, bohaterka ostatniej części sagi "Igrzyska śmierci".
 • "Świat będzie patrzył": O fenomenie "Igrzysk śmierci"

  "Świat będzie patrzył": O fenomenie "Igrzysk śmierci"

  Gdy w 2008 roku ukazał się pierwszy tom "Igrzysk śmierci", autorka Suzanne Collins nie mogła przypuszczać, że oto za jej sprawą narodził się jeden z największych młodzieżowych fenomenów XXI wieku. Dzięki filmowym adaptacjom bohaterowie jej książek zostali na zawsze wpisani do historii popkultury.
 • "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" [recenzja]: Po wojnie

  "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" [recenzja]: Po wojnie

  Stało się. Dotrwaliśmy do końca sagi "Igrzyska śmierci", której scenariusz powstał na podstawie bestsellerowych książek autorstwa Suzanne Collins. Katniss Everdeen i wcielającą się w tę postać aktorka Jennifer Lawrence stały się celebrytkami, figurami współczesnych "dziewczyńskich" buntowniczek. Kolejny raz powtórzono mit amazonki, która nie tylko walczy o sprawiedliwość, ale jest w stanie ponieść ofiarę. Finałowa część serii o totalitarnym Panem pokazuje, że bez względu na to, jak bardzo niezależna jest ikona rewolucji, w finale chodzi o szarą codzienność, powrót do tradycyjnych ról i wzorców zachowań. Bunt to chwila, wojna to sytuacja nadzwyczajna. Kiedy wreszcie zapanuje pokój, trzeba będzie podciąć skrzydła tym, którzy za bardzo się uniezależnili. Przekreślony kosogłos mógłby być symbolem tego finału.
 • Jennifer Lawrence żałuje tatuażu z "Igrzysk śmierci"

  Jennifer Lawrence żałuje tatuażu z "Igrzysk śmierci"

  Jennifer Lawrence żałuje tatuażu z "Igrzysk śmierci". Gwiazda popularnej serii czuje się "oszukana" przez kolegów z planu.
 • "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2" w kinach IMAX od 27 listopada

  "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2" w kinach IMAX od 27 listopada

  Nastąpiła zmiana daty premiery filmu "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2" w kinach IMAX. Na największych ekranach w Polsce produkcja zagości 27 listopada.
 • "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2". Akcja i emocje, czyli finał opowieści

  "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2". Akcja i emocje, czyli finał opowieści

  Czwarta i zarazem ostatnia część opowieści o Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) i jej walce przeciw krwawej dyktaturze prezydenta Snowa - "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2", zadebiutuje w kinach już 20 listopada.
 • Twórcy "Igrzysk śmierci" oddają hołd ofiarom zamachów w Paryżu

  Twórcy "Igrzysk śmierci" oddają hołd ofiarom zamachów w Paryżu

  Planowana na poniedziałkowy wieczór, 16 listopada, premiera filmu "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" miała być jednym z najgłośniejszych wydarzeń w Hollywood w tym roku. Z uwagi na piątkowe zamachy terrorystyczne w Paryżu, zdecydowano się jednak na skromniejszą ceremonię.
 • "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2": "Dziwne, że to już koniec"

  "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2": "Dziwne, że to już koniec"

  Wszyscy polscy fani "Igrzysk śmierci" i przygód Katniss Everdeen z niecierpliwością czekają na premierę ostatniej części sagi, opartej na prozie Suzanne Collins. Na ekrany naszych kin film "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" trafi 20 listopada. Tymczasem niektórzy szczęśliwcy mieli już okazję zobaczyć najnowszy hit z udziałem hollywoodzkiej gwiazdy Jennifer Lawrence.
 • "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2": Katniss Everdeen - kobieta i mit

  "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2": Katniss Everdeen - kobieta i mit

  Już od 20 listopada w polskich kinach oglądać będziemy finałową odsłonę tetralogii, opartej na bestsellerowym cyklu powieściowym Suzanne Collins, "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2".

Zdjęcia - Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (14)

 • film.interia.pl
  Jennifer Lawrence na premierze ostatniej części "Igrzysk śmierci"
 • film.interia.pl
  Jennifer Lawrence na premierze ostatniej części "Igrzysk śmierci"
 • film.interia.pl
  Jennifer Lawrence na premierze ostatniej części "Igrzysk śmierci"
 • film.interia.pl
  Jennifer Lawrence na premierze ostatniej części "Igrzysk śmierci"
 • film.interia.pl
  Jennifer Lawrence na premierze ostatniej części "Igrzysk śmierci"
 • film.interia.pl
  Jennifer Lawrence na premierze ostatniej części "Igrzysk śmierci"

Filmy - Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (2)

 • "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" [trailer 2]

  Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko dyktatorskiej władzy Kapitolu. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss (Lawrence) wspierana przez Gale’a (Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) oraz Peetę (Hutcherson) planuje zamach na Prezydenta Snowa (Sutherland). Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.
 • "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" [trailer]