Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

Artykuły - Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro (921)

 • Park olimpijski w Rio de Janeiro zamknięty przez sąd

  Park olimpijski w Rio de Janeiro zamknięty przez sąd

  Park olimpijski w Rio de Janeiro, w którym w 2016 roku podczas igrzysk olimpijskich odbywały się imprezy towarzyszące, zostanie decyzją sądu zamknięty dla publiczności w najbliższych 48 godzinach. Powodem jest brak licencji bezpieczeństwa.
 • Arthur Nuzman zawieszony przez MKOl

  Arthur Nuzman zawieszony przez MKOl

  Szef komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 Carlos Arthur Nuzman został w piątek zawieszony w prawach członka honorowego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Dzień wcześniej aresztowano go w związku z podejrzeniem o korupcję.
 • Rio de Janeiro dostało prawo do organizacji igrzysk dzięki łapówkom?

  Rio de Janeiro dostało prawo do organizacji igrzysk dzięki łapówkom?

  Rio de Janeiro otrzymało prawo do zorganizowania ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich dzięki łapówkom? Takiego zdania jest brazylijska prokuratura, która prowadzi operację "Unfair play". Głównym podejrzanym w aferze jest szef Brazylijskiego Komitetu Olimpijskiego (COB) Carlos Arthur Nuzman.
 • Tomasz Kaczor po igrzyskach w Rio był załamany: Chciałem odejść

  Tomasz Kaczor po igrzyskach w Rio był załamany: Chciałem odejść

  Występ na igrzyskach w Rio de Janeiro kanadyjkarza Tomasza Kaczora przeszedł niemal niezauważony. Zwycięstwo w finale B to nie był powód do chwały i 27-letni zawodnik rozważał zakończenie przygody ze sportem. "Miałem dość, ale teraz chcę medalu w Tokio" - przyznał.
 • Sasson otrzymał za swą marynarkę 100 tys. dol. na cele charytatywne

  Sasson otrzymał za swą marynarkę 100 tys. dol. na cele charytatywne

  Brązowy medalista olimpijski, izraelski judoka Ori Sasson przekazał marynarkę z igrzysk w Rio de Janeiro na aukcję charytatywną. Kupiono ją za 100 tys. dol. - podała izraelska agencja prasowa.
 • Misza Ałojan i Gabriel Sincraian stracili medale wywalczone w Rio de Janeiro

  Misza Ałojan i Gabriel Sincraian stracili medale wywalczone w Rio de Janeiro

  Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie zdecydował, że rosyjski bokser Misza Ałojan i rumuński ciężarowiec Gabriel Sincraian z powodu dopingu stracą wywalczone w sierpniu w Rio de Janeiro olimpijskie medale.
 • Igrzyska w Rio. Nie wiedzą jak zwrócić trzy miliony dolarów

  Igrzyska w Rio. Nie wiedzą jak zwrócić trzy miliony dolarów

  Organizatorzy letnich igrzysk w Rio de Janeiro mają problem ze znalezieniem 13 tysięcy osób, którym chcą oddać łącznie trzy miliony dolarów. Pieniądze należą im się za zwrócone wcześniej bilety.
 • Katarzyna Niewiadoma oceniła sezon 2016

  Katarzyna Niewiadoma oceniła sezon 2016

  Katarzyna Niewiadoma razem z Rafałem Majką i Michałem Kwiatkowskim buduje markę polskiego kolarstwa. Nasza piękna reprezentantka zakończyła udany sezon nie na rowerze tylko w efektownej kreacji podczas gali Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Odebrała na niej nagrodę dla triumfatorki klasyfikacji młodzieżowej kobiecego WorldTouru. - W końcu mogłyśmy ściągnąć kolarskie stroje i poczuć się kobietami - cieszyła się szósta zawodniczka wyścigu ze startu wspólnego na igrzyskach w Rio de Janeiro.
 • Puig i van Niekerk uznani najlepszymi sportowcami igrzysk w Rio

  Puig i van Niekerk uznani najlepszymi sportowcami igrzysk w Rio

  Mistrzyni igrzysk w Rio w tenisie Portorykanka Monica Puig i Wayne Van Niekerk z RPA, który wynikiem 43,03 w finale w Rio de Janeiro ustanowił rekord globu w biegu na 400 m, zostali uznani najlepszymi sportowcami igrzysk przez Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich.
 • Trener Stanisław Pytel o kulisach medalu olimpijskiego Oktawii Nowackiej

  Trener Stanisław Pytel o kulisach medalu olimpijskiego Oktawii Nowackiej

  Trener Stanisław Pytel zdradził kulisy przygotowań do igrzysk kontuzjowanej Oktawii Nowackiej. Nasza pięcioboistka wywalczyła w Rio de Janeiro brązowy medal.

Filmy - Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro (19)

 • Złote medalistki: W Rio jest super! Zorganizujmy igrzyska w Polsce!

  Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska zostały przez nas zapytane o możliwość zorganizowania Igrzysk Olimpijskich przez Polskę, a także o to, jakie warunki bytowe panują w wiosce olimpijskiej.
 • Największa tymczasowa arena na igrzyskach w Rio

  Na plaży Copacabana powstała imponująca i jednocześnie tymczasowa arena na potrzeby olimpijskich rozgrywek w siatkówce plażowej. Ten mogący pomieścić kilkadziesiąt tysięcy kibiców stadion jest konstrukcją opartą o metalowe rusztowania.
 • Jak wygląda Park Olimpijski w Rio de Janeiro?

  Koszykówka, wrestling, pływanie synchroniczne, tenis, piłka ręczna, kolarstwo torowe, waterpolo czy gimnastyka, to tylko niektóre z dyscyplin, jakie zostaną rozegrane w Parku Olimpijskim wybudowanym w Barra da Tijuca, około 30 km na zachód od centrum Rio de Janeiro.
 • Igrzyska w Rio oczami turystów

  Organizacja letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro od samego początku budziła wiele kontrowersji. Reporter francuskiej agencji AFP zapytał turystów, czy czują się bezpiecznie w Rio?