Szef komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 Carlos Arthur Nuzman został aresztowany w związku z podejrzeniem o korupcję - poinformowały brazylijskie media. Nuzman jest też przewodniczącym krajowego Komitetu Olimpijskiego (COB).

Venus Williams zakończy karierę po igrzyskach w 2020 roku

36-letnia Venus Williams powiedziała w amerykańskim programie "Hallmark Channel", że zamierza zakończyć karierę po igrzyskach olimpijskich w 2020 roku.
  • Gala olimpijska. Bańka: Igrzyska to był piękny czas dla Polski

Gala olimpijska. Bańka: Igrzyska to był piękny czas dla Polski

- Igrzyska w Rio de Janeiro to był piękny czas dla Polski - powiedział minister sportu Witold Bańka w Centrum Olimpijskim w Warszawie podczas gali olimpijskiej. "To nasi bohaterowie. Te 11 medali to zasługa naszych zawodniczek i zawodników" - dodał.
  • Rekord świata Anity Włodarczyk z Rio de Janeiro zatwierdzony przez IAAF

Rekord świata Anity Włodarczyk z Rio de Janeiro zatwierdzony przez IAAF

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) zatwierdziło rekord świata Anity Włodarczyk w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich Rio de Janeiro. Polka uzyskała 82,29 m. Później w Warszawie miała 82,98, ale tego wyniku jeszcze nie zatwierdzono.
  • Rio 2016. Myszka: Jestem rozżalony, ale nie mam sobie nic do zarzucenia

Rio 2016. Myszka: Jestem rozżalony, ale nie mam sobie nic do zarzucenia

Piotr Myszka w ostatnim wyścigu stracił brązowy medal olimpijski w żeglarskiej klasie RS:X w Rio de Janeiro, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. - Jestem rozżalony, ale nie mam sobie nic do zarzucenia. Taki jest sport - powiedział czwarty zawodnik igrzysk.
  • Rio 2016. Max Whitlock zdobył dwa złote medale w jeden dzień

Rio 2016. Max Whitlock zdobył dwa złote medale w jeden dzień

Brytyjski gimnastyk Max Whitlock został mistrzem olimpijskim w ćwiczeniach na koniu z łękami. Drugie miejsce zajął jego rodak Louis Smith, a trzecie Amerykanin Alexander Naddour.
  • Rio 2016. Daria Pikulik zastąpi Małgorzatę Wojtyrę w omnium

Rio 2016. Daria Pikulik zastąpi Małgorzatę Wojtyrę w omnium

Daria Pikulik zastąpi Małgorzatę Wojtyrę w wieloboju kolarskim (omnium) w igrzyskach w Rio de Janeiro - zadecydował trener kadry Grzegorz Ratajczyk. Pierwsze trzy konkurencje wielobojowe odbędą się na torze olimpijskim w poniedziałek.
  • Rio 2016. Bethanie Mattek-Sands i Jack Sock złotymi medalistami w tenisowym mikście

Amerykańscy tenisiści Bethanie Mattek-Sands i Jack Sock zdobyli w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski w grze mieszanej. Srebro wywalczyli ich rodacy Venus Williams i Rajeev Ram, a brąz Czesi Lucie Hradecka i Radek Sztepanek.
  • Rio 2016. USA - Francja 100:97 w turnieju koszykarzy

Rio 2016. USA - Francja 100:97 w turnieju koszykarzy

Koszykarze Stanów Zjednoczonych bez porażki zakończyli fazę grupową olimpijskiego turnieju w Rio de Janeiro. W piątym spotkaniu grupy A Amerykanie pokonali Francję, ale tylko trzema punktami - 100:97 (30:24, 25:22, 26:23, 19:28).
  • Rio 2016. Justin Rose złotym medalistą w golfie

Rio 2016. Justin Rose złotym medalistą w golfie

​Brytyjczyk Justin Rose został pierwszym po 112 latach mistrzem olimpijskim w golfie. Srebrny medal turnieju w Rio de Janeiro wywalczył Szwed Henrik Stenson, a brązowy Amerykanin Matt Kuchar.

Filmy - Igrzyska olimpijskie 2016 (23)

• Matylda Kowal: Na Stadionie Olimpijskim było pięknie! Film

Spotkaliśmy się z Matyldą Kowal, która wynikiem 9.35,13 pobiła swój rekord życiowy w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas zawodów lekkoatletycznych na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
  • Było gorąco! Polscy siatkarze wygrali z Iranem w 5 setach

Polscy siatkarze wygrali z Irańczykami 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 20:25, 18:16) w swoim drugim meczu w grupie B w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Egipcjan 3:0, a w czwartek zmierzą się z Argentyńczykami.
  • Lapa - dzielnica kolorów, biedy i artystów. Film

Miejscowi mówią, że jeżeli chcesz poznać swoją duszę, musisz odwiedzić Lapę, czyli dzielnicę, gdzie życie zaczyna się po zmroku.
  • Rozpoczęły się Igrzyska XXXI Olimpiady! Film

Na kilka godzin w Rio de Janeiro zatrzymało się życie. Ulice opustoszały, w sklepach i na stacjach benzynowych znajdowali się tylko ekspedienci, a restauracje wyjątkowo pozostały puste. Wszyscy skoncentrowali się w jednym miejscu, Brazylia oglądała ceremonię otwarcia pierwszych igrzysk olimpijskich w Ameryce Południowej.