igrzyska olimpijskie

Synonimy:
Igrzyska, igrzyska olimpisjkie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Igrzyska olimpijskie (1065)

 • ​AGH zbuduje dom solarny, w którym zamieszkają uczestnicy igrzysk w Pekinie

  ​AGH zbuduje dom solarny, w którym zamieszkają uczestnicy igrzysk w Pekinie

  Zespół z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, we współpracy z chińską uczelnią techniczną, zbuduje dom solarny, który będzie elementem kompleksu mieszkalnego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie.
 • Srebrna replika fińskich marek zapoczątkuje kolekcję monet olimpijskich

  Srebrna replika fińskich marek zapoczątkuje kolekcję monet olimpijskich

  Z okazji Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio, przełożonych na przyszły rok, Skarbnica Narodowa stworzyła program wybicia oficjalnych srebrnych monet olimpijskich. Pierwsza z nich będzie kultowa - replika 500 fińskich marek Helsinki 1952.
 • Tokio. Blisko 34 proc. Japończyków za odwołaniem letnich igrzysk olimpijskich w Tokio

  Tokio. Blisko 34 proc. Japończyków za odwołaniem letnich igrzysk olimpijskich w Tokio

  Blisko 34 proc. ankietowanych Japończyków uważa, że przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio powinny zostać odwołane – podała w niedzielę agencja Kyodo.
 • Trzecia sfera sportu. Oktawia Nowacka: Przepracowane lata nie są zmarnowane (część II)

  Trzecia sfera sportu. Oktawia Nowacka: Przepracowane lata nie są zmarnowane (część II)

  - Przyznać się przed sobą, że myśli krążące po głowie są kluczem do odkrycia problemu i rozpoczęciem nowej drogi nie jest łatwo. Trudność polega na tym, że często prawdziwe odczucia są wstydliwe lub na tyle złe, że nie sposób wypowiedzieć je przed lustrzanym odbiciem. Czy to właśnie rozmowa z samą sobą zadecydowała o zaprzestaniu profesjonalnego treningu w przypadku Oktawii Nowackiej? - Nie wszystko mamy na zawsze, jeżeli nie będziemy nad tym pracować - powiedziała medalistka olimpijska.
 • Trzecia sfera sportu. Oktawia Nowacka: Powodów zawsze szukamy w fizyczności (część I)

  Trzecia sfera sportu. Oktawia Nowacka: Powodów zawsze szukamy w fizyczności (część I)

  Nic nie zapowiadało sukcesu, gdy tymczasem ona sięgnęła po olimpijski medal. Wszystkie znaki wskazywały na niepowodzenie. Oprócz jednego – wypracowanej wewnętrznej siły, która sprawiła, że koncentracja na wyniku zeszła na drugi plan, a jej miejsce zastąpiła radość z każdej chwili oraz umiejętność wykorzystywania wszystkiego, co staje akurat na drodze. "Okazuje się, że sport nie musi być tylko fizycznością i niekiedy szarpaniem się między ową fizycznością a psychiką, tylko może dać coś więcej – nie sam wynik sportowy" - mówi w rozmowie z Interią Oktawia Nowacka.
 • ​Tokio. Koronawirus wstrzymał emisję znaczków o tematyce olimpijskiej

  ​Tokio. Koronawirus wstrzymał emisję znaczków o tematyce olimpijskiej

  Rozprzestrzenianie się koronowirusa spowodowało, że Poczta Polska nie wyda dwóch zaplanowanych na 2020 rok znaczków o tematyce olimpijskiej i paraolimpijskiej.
 • Tokio 2020. Wątpliwości wielu sponsorów dotyczące przedłużenia umów

  Tokio 2020. Wątpliwości wielu sponsorów dotyczące przedłużenia umów

  Niemal dwie trzecie (65 procent) japońskich firm będących partnerami igrzysk w Tokio nie podjęło jeszcze decyzji co do przedłużenia umowy w związku z przełożeniem imprezy - wynika z ankiety tamtejszej publicznej telewizji NHK. Pewnych tego jest tylko 12 proc.
 • Lekkoatletyka. Ta Lou: Nie wiem, czy jako sportowcy będziemy mentalnie gotowi podróżować

  Lekkoatletyka. Ta Lou: Nie wiem, czy jako sportowcy będziemy mentalnie gotowi podróżować

  Igrzyska olimpijskie miały być jej celem, na którego spełnienie czekała cztery lata. Reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej nie uważa jednak, że coś w tym temacie się zmieniło i nadal z motywacją patrzy w kierunku Tokio. "Nie chcę wracać do zawodów, ponieważ jeśli podejmę jakiekolwiek ryzyko, może to odbyć się kosztem mojego życia. A moje życie jest ważniejsze niż wszystko inne" - powiedziała Marie-Josee Ta Lou.
 • MKOl chce zadbać o potrzeby sportowców

  MKOl chce zadbać o potrzeby sportowców

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski pochyli się nad sytuacją sportowców, która dotknęła ich w różnoraki sposób przez pandemię koronawirusa. W tym celu Departament Sportu przygotował ankietę, która ma widoczniej naświetlić potrzeby sportowców.
 • Indie chcą zorganizować igrzyska w 2032 roku

  Indie chcą zorganizować igrzyska w 2032 roku

  Indie zgłosiły chęć zorganizowania letnich igrzysk olimpijskich w 2032 roku. To już trzeci kraj, który w mediach poinformował o swoich zamiarach. Wcześniej takie plany zapowiedziało Zagłębie Ruhry w Niemczech i Australia.

Filmy - Igrzyska olimpijskie (52)