igrzyska olimpijskie

Synonimy:
Igrzyska, igrzyska olimpisjkie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Igrzyska olimpijskie (1988)

 • Stadion olimpijski w Tokio gotowy w 40 procentach

  Stadion olimpijski w Tokio gotowy w 40 procentach

  Japońska Rada Sportowa (JSC) poinformowała, że stadion, który będzie centralną areną igrzysk w Tokio na dwa lata przed rozpoczęciem imprezy jest gotowy w 40 procentach. Jego budowa zaczęła się z rocznym opóźnieniem, ale teraz wszystko przebiega zgodnie z planem.
 • Szwajcarzy przeciwni organizacji igrzysk olimpijskich w Sionie

  Szwajcarzy przeciwni organizacji igrzysk olimpijskich w Sionie

  Mieszkańcy szwajcarskiego kantonu Valais w referendum nie zgodzili się na finansowe zaangażowanie w projekt zimowych igrzysk w 2026 roku. Kandydatem miało być miasto Sion.
 • Siedem państw zainteresowanych organizacją igrzysk w 2026 roku

  Siedem państw zainteresowanych organizacją igrzysk w 2026 roku

  Siedem państw wyraziło formalnie zainteresowanie ubieganiem się o organizację zimowych igrzysk w 2026 roku - poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Wśród nich jest wspólna propozycja trzech włoskich miast - Cortiny d'Ampezzo, Mediolanu i Turynu.
 • Lillehammer rozważa możliwość zorganizowania igrzysk

  Lillehammer rozważa możliwość zorganizowania igrzysk

  Gerhard Heiberg, który kierował pracami komitetu organizacyjnego zimowych igrzysk olimpijskich w norweskim Lillehammer w 1994 roku potwierdził, że władze miasta rozważają możliwość ponownej organizacji tej imprezy.
 • Polska gotowa na organizację igrzysk?

  Polska gotowa na organizację igrzysk?

  Polska to dziś znaczące państwo na sportowej mapie Europy. Nie tylko ze względu na znakomitych sportowców, ale też coraz lepszą bazę infrastrukturalną i umiejętność sprawnej organizacji imprezy. Czy wobec tego już niebawem będziemy w stanie zorganizować igrzyska olimpijskie?
 • Eurosport zapowiada start dodatkowych kanałów

  Eurosport zapowiada start dodatkowych kanałów

  Specjalnie z myślą o polskich widzach, którzy chcą oglądać relacje z Pjongczangu na tradycyjnym ekranie telewizora, Eurosport stworzył ofertę trzech dodatkowych kanałów, dzięki którym zyskają oni dostęp do relacji ze wszystkich dyscyplin olimpijskich przez 24 godziny na dobę, w jakości HD oraz bez reklam.
 • Igrzyska 2026. Szwajcarski rząd wesprze kandydaturę Sionu

  W wypadku wyboru Sionu na gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku szwajcarski rząd wesprze tę kandydaturę sumą blisko miliarda franków.
 • Taniec na rurze już dyscypliną sportową. Zostanie dyscypliną olimpijską?

  Taniec na rurze już dyscypliną sportową. Zostanie dyscypliną olimpijską?

  Taniec na rurze został uznany za sport przez międzynarodową federację, dlatego jego organizatorzy mają nadzieję nawet na udział w igrzyskach olimpijskich. Realny termin to 2028 rok.
 • Igrzyska 2024. Francuskie media: Paryż wreszcie olimpijski

  Igrzyska 2024. Francuskie media: Paryż wreszcie olimpijski

  "Paryż wreszcie olimpijski", "Euforyczne igrzyska", "Igrzyska w Paryżu - wyzwanie sportowe i ekonomiczne" - to niektóre tytuły z francuskich dzienników opiniotwórczych po wyborze stolicy kraju na organizatora największej sportowej imprezy w 2024 roku.
 • 25 lat od srebrnego medalu piłkarskiej reprezentacji Polski na IO w Barcelonie

  25 lat od srebrnego medalu piłkarskiej reprezentacji Polski na IO w Barcelonie

  25 lat temu polska reprezentacja po raz ostatni zdobyła medal na dużej, międzynarodowej imprezie. Prowadzona przez Janusza Wójcika drużyna olimpijska zagrała w finale turnieju olimpijskiego w Barcelonie. W meczu o złoto na stadionie Camp Nou, w obecności 95 tys. widzów, w tym króla Juana Carlosa, Hiszpanie, po niezwykle dramatycznym i emocjonującym spotkaniu, pokonali Polaków 3-2.

Filmy - Igrzyska olimpijskie (43)

 • Zimowe igrzyska olimpijskie w Polsce? To możliwe. Wideo

  Były już pierwsze próby, ale teraz wygląda na to, że krystalizuje się porządny plan. Zimowe igrzyska olimpijskie w Polsce są możliwe, a o projekcie "Karkonosze 2030" opowiedział burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.
 • IO. Hindus na sankach - Shiva Keshavan

  Hindus na sankach - Shiva Keshavan
 • Olimpic Spirit. Poruszająca historia Dana Jansena (wideo)

  Olimpijska pogoń Daniela "Dana" Jansena trwała dekadę. Dopiero na czwartych igrzyskach olimpijskich, w Lillehammer (1994), udało mu się sięgnąć po upragnione złoto. To niezwykle poruszająca opowieść o woli walki i harcie ducha, która może inspirować kolejne pokolenia sportowców.
 • Zimowe IO. Olimpijscy dominatorzy (wideo)

  Jeśli planujesz powalczyć o olimpijskie złoto, lepiej byś w niektórych konkurencjach nie trafił na reprezentantów kilka krajów. Zobacz, które nacje dominują w danym sporcie.