igrzyska olimpijskie

Synonimy:
Igrzyska, igrzyska olimpisjkie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Igrzyska olimpijskie (1984)

 • Polska gotowa na organizację igrzysk?

  Polska gotowa na organizację igrzysk?

  Polska to dziś znaczące państwo na sportowej mapie Europy. Nie tylko ze względu na znakomitych sportowców, ale też coraz lepszą bazę infrastrukturalną i umiejętność sprawnej organizacji imprezy. Czy wobec tego już niebawem będziemy w stanie zorganizować igrzyska olimpijskie?
 • Eurosport zapowiada start dodatkowych kanałów

  Eurosport zapowiada start dodatkowych kanałów

  Specjalnie z myślą o polskich widzach, którzy chcą oglądać relacje z Pjongczangu na tradycyjnym ekranie telewizora, Eurosport stworzył ofertę trzech dodatkowych kanałów, dzięki którym zyskają oni dostęp do relacji ze wszystkich dyscyplin olimpijskich przez 24 godziny na dobę, w jakości HD oraz bez reklam.
 • Igrzyska 2026. Szwajcarski rząd wesprze kandydaturę Sionu

  W wypadku wyboru Sionu na gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku szwajcarski rząd wesprze tę kandydaturę sumą blisko miliarda franków.
 • Taniec na rurze już dyscypliną sportową. Zostanie dyscypliną olimpijską?

  Taniec na rurze już dyscypliną sportową. Zostanie dyscypliną olimpijską?

  Taniec na rurze został uznany za sport przez międzynarodową federację, dlatego jego organizatorzy mają nadzieję nawet na udział w igrzyskach olimpijskich. Realny termin to 2028 rok.
 • Igrzyska 2024. Francuskie media: Paryż wreszcie olimpijski

  Igrzyska 2024. Francuskie media: Paryż wreszcie olimpijski

  "Paryż wreszcie olimpijski", "Euforyczne igrzyska", "Igrzyska w Paryżu - wyzwanie sportowe i ekonomiczne" - to niektóre tytuły z francuskich dzienników opiniotwórczych po wyborze stolicy kraju na organizatora największej sportowej imprezy w 2024 roku.
 • 25 lat od srebrnego medalu piłkarskiej reprezentacji Polski na IO w Barcelonie

  25 lat od srebrnego medalu piłkarskiej reprezentacji Polski na IO w Barcelonie

  25 lat temu polska reprezentacja po raz ostatni zdobyła medal na dużej, międzynarodowej imprezie. Prowadzona przez Janusza Wójcika drużyna olimpijska zagrała w finale turnieju olimpijskiego w Barcelonie. W meczu o złoto na stadionie Camp Nou, w obecności 95 tys. widzów, w tym króla Juana Carlosa, Hiszpanie, po niezwykle dramatycznym i emocjonującym spotkaniu, pokonali Polaków 3-2.
 • 85 lat od złotego medalu olimpijskiego Janusza Kusocińskiego

  85 lat od złotego medalu olimpijskiego Janusza Kusocińskiego

  85 lat temu Janusz Kusociński został mistrzem olimpijskim w biegu na 10 000 m. Polak stanął na podium w Los Angeles 31 lipca 1932 roku.
 • Marcin Dołęga z brązowym medalem igrzysk w Pekinie

  Marcin Dołęga z brązowym medalem igrzysk w Pekinie

  Medal po latach! Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie poinformował PKOl, że przyznał polskiemu sztangiście Marcinowi Dołędze brązowy medal igrzysk olimpijskich, które odbyły się w 2008 roku w Pekinie.
 • Igrzyska 2024 w Los Angeles? Donald Trump wkroczył do akcji

  Igrzyska 2024 w Los Angeles? Donald Trump wkroczył do akcji

  Prezydent USA Donald Trump spotkał się w czwartek wieczorem czasu miejscowego z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem. Tematem rozmowy były starania Los Angeles o zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich w roku 2024 w tym mieście.
 • Indie chcą być gospodarzem igrzysk w 2032 roku

  Indie chcą być gospodarzem igrzysk w 2032 roku

  Igrzyska olimpijskie w Indiach? Ten azjatycki kraj myśli o zorganizowaniu w 2030 roku igrzysk azjatyckich, a dwa lata później - igrzysk olimpijskich.

Filmy - Igrzyska olimpijskie (43)

 • Zimowe igrzyska olimpijskie w Polsce? To możliwe. Wideo

  Były już pierwsze próby, ale teraz wygląda na to, że krystalizuje się porządny plan. Zimowe igrzyska olimpijskie w Polsce są możliwe, a o projekcie "Karkonosze 2030" opowiedział burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.
 • IO. Hindus na sankach - Shiva Keshavan

  Hindus na sankach - Shiva Keshavan
 • Olimpic Spirit. Poruszająca historia Dana Jansena (wideo)

  Olimpijska pogoń Daniela "Dana" Jansena trwała dekadę. Dopiero na czwartych igrzyskach olimpijskich, w Lillehammer (1994), udało mu się sięgnąć po upragnione złoto. To niezwykle poruszająca opowieść o woli walki i harcie ducha, która może inspirować kolejne pokolenia sportowców.
 • Zimowe IO. Olimpijscy dominatorzy (wideo)

  Jeśli planujesz powalczyć o olimpijskie złoto, lepiej byś w niektórych konkurencjach nie trafił na reprezentantów kilka krajów. Zobacz, które nacje dominują w danym sporcie.