Idziak Sławomir

Artykuły - Idziak Sławomir (9)

 • Off Camera: Sławomir Idziak przewodniczącym jury

  Off Camera: Sławomir Idziak przewodniczącym jury

  Polski operator Sławomir Idziak został przewodniczącym jury konkursu głównego "Wytyczanie Drogi" podczas 8. Festiwalu Off Camera, który odbędzie w dniach 1 - 10 maja w Krakowie. W konkursie pokazanych zostanie 10 filmów z całego świata.
 • Natalie Portman chce przyjechać do Polski

  Natalie Portman chce przyjechać do Polski

  Sławomir Idziak ujawnił, że Natalie Portman, z którą pracował nad jej reżyserskim debiutem "Opowieści o miłości i mroku", chce przyjechać do Polski. Aktorka złożyła polskiemu operatorowi podziękowania za "zaangażowanie i nowoczesny system pracy na planie".
 • Idziak współpracuje z Natalie Portman

  Idziak współpracuje z Natalie Portman

  Nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu "Helikopter w ogniu" Sławomir Idziak wyznał, że niebawem wybiera się do Izraela, gdzie będzie robić zdjęcia do filmu reżyserowanego przez aktorkę Natalie Portman ("Czarny łabędź", "V jak vendetta", "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo").
 • Odmówiłem zdjęć do "Zmierzchu"

  Odmówiłem zdjęć do "Zmierzchu"

  - Festiwal filmowy w Cannes to jest oczywiście miejsce, w którym pewne panie i pewni panowie muszą się pokazać, pewne jachty muszą przypłynąć, pewna ilość milionów dolarów musi zostać wydana - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Robertem Kalinowskim wybitny operator filmowy Sławomir Idziak. - Ja już nie chcę robić dużych, amerykańskich filmów, a takie właściwie mi proponują - dodaje nominowany do Oscara za zdjęcia do "Helikoptera w ogniu" Ridleya Scotta.
 • Jerzy Hoffman: Pusta sala to klęska

  Jerzy Hoffman: Pusta sala to klęska

  - Jestem reżyserem, który uważa pustą salę kinową za osobistą klęskę - mówi Jerzy Hoffman, reżyser "1920. Bitwy Warszawskiej". - Nie mam wątpliwości, że w przypadku tego filmu sale kinowe znów będą pełne - dodaje operator obrazu, Sławomir Idziak.
 • Z innej perspektywy

  Z innej perspektywy

  - Śledzenie filmów w technologii 3D jest całkowicie naturalnym sposobem oglądania - przekonuje Sławomir Idziak, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów. Z artystą rozmawiamy m.in. o "Bitwie Warszawskiej 1920" Jerzego Hoffmana, czyli pierwszym polskim filmie fabularnym, który powstał w 3D. Twórca wyjaśnia także, czemu lubi pomagać młodym filmowcom i jak odkrył talent Nataszy Urbańskiej.
 • Co to jest Film Spring Open?

  Co to jest Film Spring Open?

  W niedzielę, 27 marca, w krakowskich Przegorzałach rozpoczął się Film Spring Open. Jest to trwający blisko dwa tygodnie plener filmowy, podczas którego spotykają się młodzi twórcy filmowi z całego świata, aby rozwijać swoje pomysły i realizować filmy.
 • Grzechy polskiego kina

  Grzechy polskiego kina

  Nagradzani w świecie polscy filmowcy - Szumowska, Idziak, Starski i Kasperski - surowo oceniają polską kinematografię ostatnich 20 lat.
 • Święta w 3D, Sylwester w HD

  Święta w 3D, Sylwester w HD

  TVP HD na Święta Bożego Narodzenia przygotowała prawdziwą gratkę dla swoich widzów - zaproponuje im - po raz pierwszy w historii Telewizji Polskiej - emisję programu w trzech wymiarach. W HD będzie można zobaczyć także sylwestrowy koncert TVP2.

Filmy - Idziak Sławomir (8)

 • Polskie kina nieprzygotowane na 3D?

  Kina nie są zbudowane pod kątem nowej technologii. Trzeba siedzieć z daleka od ekranu, ale też nie za daleko - operator Sławomir Idziak, który pracował nad pierwszym polskim filmem w 3D, mówi o polskim (nie)przygotowaniu na nadejście tej technologii.
 • Idziak zauroczony Urbańską

  Natasza Urbańska to zjawiskowa osoba i wszechstronny talent (...) Ona posiada charyzmę, chce się na nią patrzeć - mówi Sławomir Idziak. Aktorkę możemy już oglądać w filmie "1920 Bitwa Warszawska".
 • Polskie 3D - Niemcom się spodobało

  Jakość scen akcyjnych zawdzięczamy głównie młodym operatorom - Sławomir Idziak opowiada o zdjęciach w 3D do filmu "1920 Bitwa Warszawska". - Uważam, że się udało. (...) Przyjechała ekipa niemiecka i zaangażowała polską ekipę do swojego filmu - dodaje.
 • Film Spring Open 2011 w Krakowie

  W niedzielę (27 marca) w Krakowie rozpoczął się Film Spring Open 2011 - trwający blisko dwa tygodnie plener filmowy, podczas którego spotykają się młodzi twórcy filmowi z całego świata. Warsztaty poprowadzi m.in. Sławomir Idziak.