Idziak

Artykuły - Idziak (28)

 • Idziak z nagrodą na Plus Camerimage

  Idziak z nagrodą na Plus Camerimage

  Nagrodę za Całokształt Twórczości podczas XXI edycji festiwalu Plus Camerimage otrzyma Sławomir Idziak, znamienity polski autor zdjęć filmowych o prawdziwie międzynarodowej renomie, ale także ceniony reżyser, scenarzysta, pedagog oraz profesjonalista żywo zainteresowany zmianami zachodzącymi w świecie kina.
 • Film Spring Open Idziaka w Krakowie

  Film Spring Open Idziaka w Krakowie

  Młodzi profesjonaliści z branży filmowej - m.in. z Francji, Niemiec, Włoch, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski - wezmą udział w Plenerach Film Spring Open 2012 organizowanych w Krakowie w dniach 27 kwietnia - 6 maja przez wybitnego operatora Sławomira Idziaka.
 • "Tylko świnie na polskim filmie w kinie"?

  "Tylko świnie na polskim filmie w kinie"?

  Ten "czarny PR" może spowodować, że jeszcze więcej widowni odwróci się od polskiego kina - tak nagrody Węże, czyli "polskie Złote Maliny" dla najgorszych filmów skomentował Sławomir Idziak, autor zdjęć do wyróżnionej pięcioma Wężami "1920 Bitwy Warszawskiej".
 • Jerzy Hoffman: Pusta sala to klęska

  Jerzy Hoffman: Pusta sala to klęska

  - Jestem reżyserem, który uważa pustą salę kinową za osobistą klęskę - mówi Jerzy Hoffman, reżyser "1920. Bitwy Warszawskiej". - Nie mam wątpliwości, że w przypadku tego filmu sale kinowe znów będą pełne - dodaje operator obrazu, Sławomir Idziak.
 • Idziak o interaktywności w filmie

  Idziak o interaktywności w filmie

  Znany operator filmowy, reżyser i scenarzysta Sławomir Idziak będzie gościem specjalnym pierwszej edycji Filmteractive Festivalu, który w dniach 22-23 września odbędzie się w Łodzi. Festiwal i towarzyszący mu konkurs poświęcony będzie filmom tworzonym z myślą o nowych mediach.
 • Sławomir Idziak- Biografia

  Polski operator, reżyser i scenarzysta filmowy urodzony 25 stycznia 1945 roku w Katowicach. Wykształcenie zdobył w łódzkiej "filmówce". Studia ukończył w 1969 roku, choć już rok wcześniej zadebiutował jako operator w studiu filmowym Se-Ma-For, praktyki natomiast zdobył, pracując nad zdjęciami do etiud filmowych swoich kolegów.
 • Grzechy polskiego kina

  Grzechy polskiego kina

  Nagradzani w świecie polscy filmowcy - Szumowska, Idziak, Starski i Kasperski - surowo oceniają polską kinematografię ostatnich 20 lat.
 • Hoffman i Idziak w 3D

  Hoffman i Idziak w 3D

  Pod koniec czerwca rozpoczną się zdjęcia do filmu historycznego "Bitwa Warszawska 1920", który wyreżyseruje Jerzy Hoffman. Autorem zdjęć, realizowanych w nowoczesnej technologii 3D, będzie Sławomir Idziak.
 • Warszaty filmowe Idziaka

  Warszaty filmowe Idziaka

  W dniach 19-22 kwietnia odbędą się w Krakowie warsztaty filmowe Cinemax, które poprowadzi jeden z największych polskich operatorów filmowych Sławomir Idziak. Warsztaty adresowane są zarówno do profesjonalistów jak i filmowców amatorów.
 • Sławomir Idziak: 40 lat za kamerą

  Sławomir Idziak: 40 lat za kamerą

  Wybitny polski operator filmowy Sławomir Idziak świętuje 40-lecie pracy zawodowej. Jest autorem zdjęć do prawie 70 filmów, ma w dorobku nominację do Oscara. Jak powiedział PAP, w tym roku zaprezentuje swój nowy projekt internetowy na festiwalu w Cannes.