'Ida'

Artykuły - 'Ida' (254)

 • "Ida" z brytyjskim odpowiednikiem Oscara!

  "Ida" z brytyjskim odpowiednikiem Oscara!

  Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) dla "Idy"! Film Pawła Pawlikowskiego został uznany za najlepszy obraz nieanglojęzyczny podczas trwającej w Londynie ceremonii. W tej samej kategorii nominowany był m.in. głośny obraz "Lewiatan" Andrieja Zwiagincewa.
 • Złote Globy: Nominacja dla "Idy"

  Złote Globy: Nominacja dla "Idy"

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymała nominację do Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Najwięcej szans na statuetkę ma "Birdman" Alejandra Gonzáleza Inárritu, doceniony w siedmiu kategoriach.
 • "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową?

  "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową?

  Najlepszy film, reżyser, aktorka i scenariusz - w tych kategoriach szanse na Europejskie Nagrody Filmowe ma "Ida" Pawła Pawlikowskiego. 27. gala "europejskich Oscarów" odbędzie się w sobotę, 13 grudnia, w Rydze. "Ida" jest wśród faworytów - uważa dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.
 • Agata Kulesza nagrodzona za "Idę" przez amerykańskich krytyków

  Agata Kulesza nagrodzona za "Idę" przez amerykańskich krytyków

  Kolejne nagrody dla "Idy" - polskiego kandydata do Oscara! Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles przyznało Agacie Kuleszy nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. "Idę" uznano także za najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
 • "Ida" z szansami na nagrodę Parlamentu Europejskiego

  "Ida" z szansami na nagrodę Parlamentu Europejskiego

  Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego walczy o tegoroczną nagrodę LUX Prize, przyznawaną od 2007 roku przez Parlament Europejski. Specjalny pokaz filmu z udziałem reżysera i zaproszonych gości odbył się we wtorek w Palais des Beaux Arts w Brukseli.
 • "Ida" z kolejną ważną nagrodą

  "Ida" z kolejną ważną nagrodą

  Krytycy filmowi z Nowego Jorku (NYFCC) przyznali swoje doroczne nagrody. Jedna z nich, za najlepszy film zagraniczny, trafiła w ręce twórców "Idy".
 • "Ida" w 10-tce najlepszych filmów 2014 w rankingu "Sight & Sound"

  "Ida" w 10-tce najlepszych filmów 2014 w rankingu "Sight & Sound"

  Polski kandydat do Oscara - "Ida" Pawła Pawlikowskiego - znalazła się w gronie 10 najlepszych filmów 2014 roku w rankingu opiniotwórczego brytyjskiego pisma "Sight & Sound".
 • Rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego spółki zależnej

  W nawiązaniu do raportu bieżącego 32/2014 z dnia 13 listopada 2014 roku dotyczącego objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki IDA Partners Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Krakowie (dalej: "Spółka") Zarząd EUROCENT Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (dalej: "Emitent") informuje iż w dniu dzisiejszym powziął informację o dokonaniu w dniu 26 listopada 2014 roku przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy KRS rejestracji podwyższenia kapitału zakładow
 • Objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki IDA Partners Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Krakowie

  Zarząd EUROCENT Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (dalej "Emitent") informuje, iż w dniu 12 listopada 2014 roku Emitent objął 25 900 (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy dziewięćset) imiennych akcji serii C w podwyższonym kapitale zakładowym spółki IDA Partners Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Krakowie (dalej "Spółka") o wartości nominalnej 100 zł (słownie: sto złotych) każda, pokrywając je w całości poprzez wniesienie wkładu niepieniężnego w posta
 • "Ida" Europejskim Filmem Roku?

  "Ida" Europejskim Filmem Roku?

  W Sewilli ogłoszono nominacje do 27. Europejskich Nagród Filmowych. Polska "Ida" jest jednym z faworytów tegorocznej edycji.