Ian Curtis

Artykuły - Ian Curtis (19)

 • Joy Division: Grób Iana Curtisa został zdemolowany

  Joy Division: Grób Iana Curtisa został zdemolowany

  Jeden z fanów Joy Division, który odwiedził grób tragicznie zmarłego Iana Curtisa, poinformował o zniszczeniu miejsca pochówku legendarnego muzyka.
 • Ian Curtis: 60. urodziny przedwcześnie zmarłej legendy

  Ian Curtis: 60. urodziny przedwcześnie zmarłej legendy

  Gdyby nie tragiczne wydarzenie z 18 maja 1980 roku, Ian Curtis obchodziłby dzisiaj 60. urodziny. Wokalista kultowej brytyjskiej grupy Joy Division w wieku 23 lat postanowił odebrać sobie życie.
 • Let's dance, czyli kultowe ruchy taneczne muzyków

  Let's dance, czyli kultowe ruchy taneczne muzyków

  Mówi się, że pisanie o muzyce jest jak taniec o architekturze, czyli zadanie raczej niełatwe do wykonania. Ale już tańczenie do muzyki to całkiem naturalna sprawa. Nie trzeba wprawiać ciała w ruch, słuchając muzyki, ale trudno jest poruszać się rytmicznie bez towarzyszenia dźwięków (o tym, że nie jest to niemożliwe opowiada swoim teledyskiem "Sleep Sound" Jamie xx).
 • Nie żyje muza Iana Curtisa

  Nie żyje muza Iana Curtisa

  W wieku 56 lat zmarła belgijska dziennikarka i promotorka Annik Honore, która pozostawała w bliskich stosunkach z wokalistą kultowej grupy Joy Division - Ianem Curtisem.
 • Joy Division: Szokująca aukcja w internecie

  Joy Division: Szokująca aukcja w internecie

  Byli muzycy grupy Joy Division w ostrych słowach skomentowali fakt wystawienia na sprzedaż wątpliwej pamiątki, jaką jest stół z kuchni, w której powiesił się wokalista Ian Curtis.
 • Wciąż czuje winę po śmierci kolegi

  Wciąż czuje winę po śmierci kolegi

  Znany z zespołów Joy Division i New Order basista Peter Hook opublikował wspomnienia, w których m.in. opisuje wydarzenia poprzedzające samobójczą śmierć wokalisty Iana Curtisa.
 • Obwinia się o śmierć kolegi z zespołu

  Obwinia się o śmierć kolegi z zespołu

  Brytyjski muzyk Peter Hook postanowił podzielić się swoimi wspomnieniami z czasów gry w zespole Joy Division. Bohaterem książki basisty będzie zmarły śmiercią samobójczą wokalista Ian Curtis.
 • Życie wymknęło mu się z rąk

  Życie wymknęło mu się z rąk

  19 maja 1980 roku na antenie BBC Radio 1 słynny DJ John Peel grobowym głosem wypowiedział słowa, które przeszły do legendy: "Bad news lads. Ian Curtis, of Joy Division, has just died" ("Złe wieści, ludzie. Ian Curtis z Joy Division właśnie umarł"), a z głośników popłynęła przejmująca kompozycja "Atmosphere". Dzień wcześniej 23-letni wokalista manchesterskiej formacji powiesił się w kuchni swojego domu w Macclesfield.
 • Zmarł młodo i tragicznie

  Zmarł młodo i tragicznie

  Czarno-biały dramat "Control" o Ianie Curtisie - charyzmatycznym, zmarłym młodo i tragicznie wokaliście legendarnej brytyjskiej grupy Joy Division - trafi w piątek na ekrany polskich kin.
 • Film o Joy Division w marcu

  Film o Joy Division w marcu

  Czarno-biały dramat "Control" o Ianie Curtisie, charyzmatycznym, zmarłym tragicznie wokaliście legendarnej brytyjskiej grupy Joy Division, trafi na ekrany polskich kin 7 marca.