hyperloop

Artykuły - Hyperloop (45)

 • Powstał pierwszy tunel pod system Loop

  Powstał pierwszy tunel pod system Loop

  Założona przez Elona Muska firma świadcząca usługi w zakresie budowy tuneli zakończyła kopanie pierwszego tunelu w Las Vegas. Podziemna kolej ma połączyć ze sobą najważniejsze części Miasta Hazardu.
 • Hyperloop - czy Polacy chcieliby jeździć pociągiem bez okien?

  Hyperloop - czy Polacy chcieliby jeździć pociągiem bez okien?

  Dla prawie połowy Polaków brak prawdziwych okien w "wagonie" byłby sporą niedogodnością. Konstrukcja kapsuły kolei próżniowej nie pozwoli podziwiać widoków w trakcie podróży, ale rozwiązaniem tego problemu mogą być wirtualne okna wyświetlające nasz "widok" oraz multimedialne panele z dostępem do filmów, muzyki czy gier komputerowych - wynika z badania potencjału wprowadzenia do powszechnego użytku technologii Hyperloop.
 • Indie potraktują Hyperloop jako projekt infrastruktury publicznej

  Indie potraktują Hyperloop jako projekt infrastruktury publicznej

  Hyperloop został uznany przez indyjskich rządzących jako projekt infrastruktury publicznej. To ważna decyzja, która może przyspieszyć rozwój szybkiego transportu przyszłości - czytamy w serwisie TechCrunch.
 • Hyperloop bije kolejny rekord prędkości. Transport przyszłości coraz bliżej

  Hyperloop bije kolejny rekord prędkości. Transport przyszłości coraz bliżej

  Zespół Team TUM z Monachium po raz kolejny wygrał konkurs organizowany przez SpaceX. Inżynierowie pobili rekord prędkości, z jakim pojazd poruszał się w ramach technologii Hyperloop. Tego typu zabieg pokazał, jak może wyglądać przyszłość transportu.
 • Wkrótce rozpoczną się prace nad europejskim Hyperloopem

  Wkrótce rozpoczną się prace nad europejskim Hyperloopem

  Holenderski startup Hardt Hyperloop pracuje nad superszybką kolejką, która będzie stanowić alternatywę dla krótkich lotów samolotami pasażerskimi. Firma przymierza się do budowy pierwszego toru testowego kolejki Hyperloop, a docelowo chce stworzyć wielką sieć, która połączy największe miasta w całej Europie.
 • W Polsce wkrótce powstanie testowy tunel kolei próżniowej Hyperloop

  W Polsce wkrótce powstanie testowy tunel kolei próżniowej Hyperloop

  Prace nad polskim Hyperloopem trwają. Coraz więcej wskazuje na to, że niebawem doczekamy się otwarcia pierwszego toru testowego kolei próżniowej w Polsce.
 • Hyperloop na pokazie w Hiszpanii. Pierwsza na świecie kapsuła pasażerska ma osiągać prędkość 1220 km/h

  Hyperloop na pokazie w Hiszpanii. Pierwsza na świecie kapsuła pasażerska ma osiągać prędkość 1220 km/h

  Kalifornijska firma Hyperloop Transportation Technologies (HTT) zaprezentowała pierwszą na świecie pełnowymiarową kapsułę pasażerską do podróży systemem Hyperloop. Pokaz miał miejsce w Hiszpanii. Przedstawiciele firmy zapewniają, że kapsuła będzie w stanie przemieszać się z prędkością 1220 km na godzinę, co skróciłoby czas podróży z Barcelony do stolicy Hiszpanii do ok. 25 min.
 • W Łodzi powstanie tor testowy futurystycznej kolejki Hyperloop

  W Łodzi powstanie tor testowy futurystycznej kolejki Hyperloop

  W kolejnych latach Polska będzie mogła dołączyć do grona państw, które rozwijają u siebie technologię Hyperloop. Jest to superszybka kolej, z pomocą której będziemy mogli podróżować w odległe regiony Polski i Europy szybciej niż samolotem pasażerskim. Pierwszy odcinek toru testowego dla Hyperloop powstanie w Łodzi.
 • Wiemy, ile będzie kosztowała podróż Hyperloopem

  Wiemy, ile będzie kosztowała podróż Hyperloopem

  W ostatnim czasie, dwóch miliarderów, którzy planują rozwój superszybkich kolei Hyperloop, ujawniło swoje wizje na temat kosztów podróży takim środkiem lokomocji.
 • ​Richard Branson inwestuje w Hyperloop

  ​Richard Branson inwestuje w Hyperloop

  Wszystko wskazuje na to, że Hyperloop One jest coraz bliżej powstania. W projekt zainwestował słynny miliarder Richard Branson.

Filmy - Hyperloop (1)