hybryda

Artykuły - Hybryda (154)

 • Praktyczny samochód do miasta - na jaki model postawić?

  Praktyczny samochód do miasta - na jaki model postawić?

  Jaki samochód miejski wybrać? Miasto stawia przed samochodem konkretne wyzwania. A kiedy pojazd ma dodatkowo pełnić funkcję auta rodzinnego, wymagania stają się jeszcze bardziej wyśrubowane. Coraz częściej za praktyczne auto rodzinne, które sprawdzi się w mieście są uznawane kompaktowe crossovery. Sprawdźmy, skąd bierze się ich rosnąca popularność i co mogą nam zaoferować. Sprawdzone auto dla rodzica
 • RAV4, Land Cruiser czy Hilux, czyli jakie auto z napędem 4x4 wybrać?

  RAV4, Land Cruiser czy Hilux, czyli jakie auto z napędem 4x4 wybrać?

  Samochody z napędem 4x4 pozwalają sprawnie poruszać się niezależnie od pory roku, pogody, rodzaju i stanu nawierzchni. Nic dziwnego, że tak chętnie są wybierane nie tylko przez miłośników off-roadu, ale wszystkich tych, którym zdarza się jeździć po zniszczonym asfalcie i polnych drogach. Prezentujemy mały ranking samochodów z napędem na 4 koła, znajdujących się w ofercie japońskiej marki Toyota. Znajdziemy w niej crossovery, SUV-y, a także rasowe auta 4x4 - pickupy i terenówki.
 • Po spadku akcyzy czas na używaną hybrydę

  Po spadku akcyzy czas na używaną hybrydę

  W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, nowe samochody hybrydowe od 1 stycznia zostały objęte o połowę niższą akcyzą. Jeśli chodzi o hybrydy o pojemności silnika do 3,5 litrów, stawka akcyzy wynosi 9,3% zamiast 18,6%, a w przypadku aut o pojemności silnika do 2 litrów stawka wynosi 1,55% zamiast 3,1%.
 • Japonia będzie hodować hybrydy ludzi i zwierząt

  Japonia będzie hodować hybrydy ludzi i zwierząt

  Władze Japonii wydały zezwolenie na przeprowadzanie kontrowersyjnych eksperymentów z udziałem hybrydowych zarodków zwierzęco-ludzkich. Chodzi o hodowanie ludzkich organów w organizmach zwierząt, które w przyszłości mogłyby nadawać się do transplantacji.
 • Polski "silnik na wodę" może zrewolucjonizować elektromobilność

  Polski "silnik na wodę" może zrewolucjonizować elektromobilność

  Elektromobilność jest coraz powszechniejsza, jednak wciąż na rynku istnieją pewne bariery, takie jak zbyt małe zasięgi pojazdów elektrycznych, czy żywotność baterii. Twórcy innowacyjnego modułu napędowego wykorzystującego silnik elektryczny i pompę wysokociśnieniową. Stojący za projektem Polacy mają jednak nadzieję, że technologia trafi wkrótce do samochodów osobowych.
 • Powstanie największy system rowerowy na świecie

  Powstanie największy system rowerowy na świecie

  System Roweru Metropolitalnego Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot Mevo dysponujący ponad 4. tysiącami elektrycznych jednośladów będzie największym takim systemem na świecie - twierdzi przyszły operator, spółka Nextbike Polska. Ma ruszyć jesienią.
 • Elektryczne pojazdy przyszłością transportu w miastach

  Elektryczne pojazdy przyszłością transportu w miastach

  Rowery hybrydowe i elektryczne skutery to coraz bardziej popularna alternatywa dla samochodu. Pozwalają uniknąć miejskich korków, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Elektryfikacja dotyczy również środków komunikacji miejskiej - coraz więcej samorządów stawia na autobusy zasilane prądem. Na polskich drogach wkrótce pojawią się też pierwsze elektryczne samochody dostawcze rodzimej produkcji.
 • W Montanie zastrzelono tajemnicze stworzenie podobne do wilka

  W Montanie zastrzelono tajemnicze stworzenie podobne do wilka

  Naukowcy badają DNA dziwnego zwierzęcia podobnego do wilka, które zostało zabite na rodzinnym ranczo w Denton w Montanie. Póki co, nie wiadomo, czy jest to przedstawiciel nieznanego gatunku, czy po prostu nietypowy osobnik wilka.
 • Rośnie liczba elektryków. Rewolucja rozbije się o ich ceny

  Rośnie liczba elektryków. Rewolucja rozbije się o ich ceny

  W I kwartale br. zarejestrowano w Polsce 139,9 tys. nowych samochodów osobowych, 15,3 tys. aut dostawczych, 7,2 tys. samochodów ciężarowych, 0,6 tys. autobusów oraz 2,1 tys. motocykli i 1,6 tys. motorowerów. Rośnie liczba rejestracji samochodów elektrycznych. W pierwszym kwartale br. zarejestrowano ich (łącznie z hybrydami plug-in) 340 sztuk. Zdaniem analityków rynku auta elektryczne kupują jednak w większości firmy bo ich cena jest dla większości niedostępna.
 • Stworzono pierwsze mózgowe hybrydy człowieka i myszy

  Stworzono pierwsze mózgowe hybrydy człowieka i myszy

  Naukowcom udało się wszczepić ludzke mózgowe organoidy w mysie czaszki. To może pozwolić na stworzenie w przyszłości całego mózgu w warunkach laboratoryjnych.

Filmy - Hybryda (4)