Muzyka - huty

Artykuły - Huty (7)

 • To są "Słowa marksisty". Zobacz klip!

  To są "Słowa marksisty". Zobacz klip!

  Klip do utworu "Słowa marksisty" grupy Wu-Hae zamyka promocję "Opery Nowohuckiej".
 • Raper z Nowej Huty o krzyżu. Zobacz!

  Raper z Nowej Huty o krzyżu. Zobacz!

  Utwór "Memoriał" nowohuckiego rapera Tatera opowiada o dramatycznych wydarzeniach sprzed 50 lat, gdy mieszkańcy krakowskiej dzielnicy walczyli z milicją o krzyż, jeden z symboli Nowej Huty.
 • Zapuszkowany oddech socjalizmu

  Zapuszkowany oddech socjalizmu

  Wu-Hae "Opera Nowohucka", Das Werk
 • To są ludzie z Nowej Huty!

  To są ludzie z Nowej Huty!

  Prezentujemy teledysk do utworu "Ludzie z Nowej Huty", manifestu pochodzącej z tej dzielnicy Krakowa grupy Wu-Hae. Nagranie do tekstu z "Poematu dla dorosłych" Adama Ważyka promuje album "Opera Nowohucka".
 • Maleńczuk ślubuje Nowej Hucie

  Maleńczuk ślubuje Nowej Hucie

  W Alei Róż w krakowskiej Nowej Hucie dziś wieczorem (5 czerwca) odbędzie się wielki koncert pod tytułem "Zaślubiny Krakowa z Nową Hutą". W tym wydarzeniu wystąpią m.in. Maciej Maleńczuk, Wu-Hae i Abradab. Początek godz. 20.
 • Bo budżet był niski...

  Bo budżet był niski...

  Pochodząca z Nowej Huty grupa Wu-Hae przygotowała kolejny teledysk. Tym razem klip powstał do ich wersji utworu "Sarajevo" czeskiego barda Jaromira Nohavicy.
 • "Ściśnięty myśli szybciej"

  "Ściśnięty myśli szybciej"

  Pochodząca z krakowskiej Nowej Huty formacja Wu-Hae tworzy żywiołową mieszankę w duchu crossover, łączącą jazz, elektronikę, rap, hip hop, reggae i hard core. Ich legalnym debiutem jest wydana w połowie czerwcu 2006 r. płyta zatytułowana "Życie na raty". W jej nagraniach gościnnie uczestniczyli znakomici jazzmani: gitarzysta Jarosław Śmietana, pianista Wojciech Karolak i saksofonista Tomasz Grzegorski oraz Woj