Film - huty

Artykuły - Huty (5)

 • Romantycznie "po ślunsku"

  Osiedle familoków i ruiny zamkniętej huty są scenerią dziejącej się na Śląsku i zagranej po śląsku komedii "Zgorszenie publiczne", która w piątek weszła na ekrany kin.
 • Nowa Huta dekada po dekadzie

  Nowa Huta dekada po dekadzie

  Junacy ze śpiewem na ustach budujący "miasto przyszłości", kobiety próbujące łączyć rolę matek i przodownic pracy, pomnik Lenina w Alei Róż kontra krzyż na rogu Marksa i Majakowskiego, zagraniczni turyści odkrywający uroki jazdy trabantem i smak czystej wódki, czyli różne filmowe oblicza Nowej Huty. Trudno o lepsze miejsce na majówkę w dniu Święta Pracy, zwłaszcza, że Nowa Huta obchodzi w tym roku 60. urodziny. By je uczcić Telewizja Kino Polska zaprasza 1 maja (od godz. 11.40) na dzień z Nową Hutą, czyli przegląd filmów pokazujących jak zmieniała się, dekada po dekadzie, ta słynna krakowska dzielnica.
 • Zelenka nakręci film w Krakowie

  Zelenka nakręci film w Krakowie

  Czeski reżyser Petr Zelenka ("Rok diabła", "Guzikowcy") będzie kręcił w Krakowie swój najnowszy obraz "Bracia Karamazow". Luźna adaptacja dzieła Fiodora Dostojewskiego powstanie w koprodukcji polsko-czeskiej.
 • Kraków: Nowohucki Maraton Filmowy

  Filmy fabularne i dokumentalne oraz kroniki filmowe opowiadające o narodzinach wolnych związków zawodowych będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającego się w piątek, 26 sierpnia, w Krakowie II Nowohuckiego Maratonu Filmowego.
 • Kraków: Ruszyły zdjęcia do serialu o papieżu

  Kraków: Ruszyły zdjęcia do serialu o papieżu

  W czwartek, 11 sierpnia, w budynku administracyjnym dawnej Huty im. T. Sendzimira w Nowej Hucie, ruszyły pierwsze zdjęcia do włosko-amerykańsko-polskiego serialu telewizyjnego o Janie Pawle II. Reżyserem i współscenarzystą jest kanadyjski twórca John Kent Harrison, a odtwórcą głównej roli dojrzałego papieża - amerykański aktor Jon Voight.