humvee

Artykuły - Humvee (10)

 • Poczuj się jak amerykański żołnierz. Wystarczy 10 tys. "zielonych"...

  Poczuj się jak amerykański żołnierz. Wystarczy 10 tys. "zielonych"...

  W bazie Amerykański Sił Powietrznych Hill w stanie Utah zlicytowane zostaną wycofane z czynnej służby wojskowe Humvee.
 • Nowe pojazdy dla amerykańskich spadochroniarzy

  Nowe pojazdy dla amerykańskich spadochroniarzy

  Amerykańskie siły zbrojne planują pozyskać trzy typy lekkich, aeromobilnych pojazdów. Dwa z nich mają zastąpić samochody HMMWV w zadaniach transportowych i rozpoznawczych, natomiast trzeci będzie pełnić rolę lekkiego czołgu, zdolnego do wsparcia formacji aeromobilnych i zwalczania umocnień oraz pojazdów bojowych przeciwnika.
 • Stracił nogę, cudem przeżył i został supermodelem

  Stracił nogę, cudem przeżył i został supermodelem

  Gdy w wieku 20 lat tracisz na wojnie nogę, nie jest łatwo znaleźć sobie nową drogę w życiu. Alex Minsky taką drogę odnalazł. Z misji w Afganistanie wrócił jako weteran wojenny, ale nie poddał się depresji. Postanowił walczyć. Dziś jest jednym z najbardziej znanych na świecie... modeli promujących bieliznę.
 • Nietypowy sposób na prawo jazdy

  Nietypowy sposób na prawo jazdy

  Humvee, czyli tak naprawdę HMMWV (High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle) to samochód, o którym słyszał chyba każdy.
 • Atak na ciężarówki NATO w Pakistanie

  Rebelianci zniszczyli w Pakistanie ciężarówki przewożące pojazdy wojskowe Humvee dla sił koalicji pod dowództwem NATO w Afganistanie; zginęły dwie osoby.
 • MON chce szybko kupić pojazdy opancerzone

  MON chce szybko kupić pojazdy opancerzone

  W szybkim uproszczonym trybie MON zamierza kupić 40 pojazdów dla wojska, opancerzonych silniej niż używane na misjach Humvee - poinformował rzecznik MON Robert Rochowicz.
 • USA żądają od Rosji zwrotu pojazdów Humvee

  USA żądają od Rosji zwrotu pojazdów Humvee

  Ministerstwo Obrony USA zażądało od Rosji "natychmiastowego zwrotu" zajętych przez wojska rosyjskie w gruzińskim porcie Poti amerykańskich pojazdów wojskowych Humvee.
 • Czym pod ostrzał?

  Czym pod ostrzał?

  Niedługo rozstrzygnie się, jakie wozy opancerzone będą służyć polskim żołnierzom na misjach zagranicznych.
 • Wojskowy samochód z pianki i drewna

  Wojskowy samochód z pianki i drewna

  Armia USA zacznie wkrótce testować słynny samochód Humvee, który został wykonany z kompozytów składających się z drewna, włókna szklanego, pianek technicznych i węgla. Dzięki temu pojazd jest o ponad 400 kilogramów lżejszy od poprzednich wersji. Oznacza to, że można na nim umieścić o 400 kilogramów pancerza więcej niż dotychczas.
 • Nasi żołnierze chcą wracać z Afganistanu

  Nasi żołnierze chcą wracać z Afganistanu

  Dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak bada na miejscu w Afganistanie nastroje polskich żołnierzy. W najbliższym czasie 11 z nich na własną prośbę wróci do kraju. Twierdzą, że boją się o własne bezpieczeństwo w związku ze zbyt słabym opancerzeniem pojazdów.

Filmy - Humvee (1)