hummus

Artykuły - Hummus (6)

 • Hummus do kanapek

  Hummus do kanapek

  Ciecierzycę znają od dawna wegetarianie. Można zrobić z niej hummus i smarować nim kanapki.
 • Kanapki z hummusem z bobu

  Kanapki z hummusem z bobu

  Wykorzystajmy sezon na bób. Oto przepis na pyszny hummus.
 • Hummus – nie tylko dla wegetarian

  Hummus – nie tylko dla wegetarian

  Często idziemy na łatwiznę. W sklepie, czy na targu odruchowo sięgamy po te same produkty. To, co znajome zawsze wydaje się najbardziej bezpieczne.
 • Hummus

  Hummus

  Legenda głosi, że Hummus został wymyślony przez sułtana Saladyna w czasie wypraw krzyżowych. Dziś, ta pasta z ciecierzycy popularna jest w wielu krajach, a szczególnie cenią ją sobie weganie i wegetarianie.
 • Przepis na hummus i kotlety z ciecierzycy

  Przepis na hummus i kotlety z ciecierzycy

  Ciecierzyca jest doskonałym zamiennikiem mięsa. Sprawdź pyszne i zdrowe przepisy na potrawy z niej!
 • Liban wygrał bitwę w kulinarnej wojnie z Izraelem

  250 libańskich kucharzy wraz z pomocnikami przygotowało w sobotę w centrum Bejrutu ponad dwie tony hummusu, ustanawiając tym samym rekord Guinnessa w tej kategorii i przypominając światu, skąd pochodzi ta popularna na Bliskim Wschodzie potrawa.

Filmy - Hummus (7)

 • Jak przygotować ekspresowy hummus?

  Kiedy zobaczysz, jak mało pracy potrzeba, by zrobić pyszny hummus z ciecierzycy, od razu popędzisz do sklepu po składniki. Do zrobienia przepysznej pasty potrzebujesz ich tylko kilka. Najlepiej smakuje z pieczywem pita. Smacznego! (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Jak łatwo zrobić hummus z ciecierzycy?

  Kiedy zobaczysz, jak mało pracy potrzeba, by zrobić pyszny hummus z ciecierzycy, od razu popędzisz do sklepu po składniki. Do zrobienia przepysznej pasty potrzebujesz ich tylko kilka. Najlepiej smakuje z pieczywem pita. Smacznego! (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Wystartował sezon na bób! Jak zrobić z niego pyszny hummus?

  Wystartował sezon na bób! Wykorzystajmy jego cudowne właściwości oraz fakt, że gości na naszych stołach jedynie raz w roku i przygotujmy przepyszny hummus. Zobaczcie prosty przepis na apetyczną, zieloną pastę. (Agencja TVN/x-news)
 • Wojna o hummus. Kto ma do niego prawa?

  Fatima Kadumy, mieszkanka Nablusu, organizuje oryginalne kursy kulinarne dla turystów, którzy chcą poznać tajniki palestyńskiej kuchni. Nie ukrywa, że to jej osobista walka o sprawę palestyńską. – Żyjemy pod okupacją. Siłą rzeczy większość z nas myśli o wojnie, jako jedynym sposobie na odzyskanie niepodległości. Ale od kiedy zainteresowałam się tą pracą, widzę, że są inne metody walki, bez odwoływania się do przemocy. To walka o naszą kulturę, nasz byt, dorobek i historię, bo to jest sedno konfliktu z Izraelem – podkreśla Fatima. Izraelczycy i Palestyńczycy walczą na wielu frontach. Jednym z nich jest spór kulinarny o prawa do potraw, takich jak hummus czy falafel. Która ze stron była pierwsza? A może, zamiast podsycać konflikt, Palestyńczycy i Izraelczycy usiądą przy jednym stole suto zastawionym tradycyjnymi przesmykami i to właśnie hummus, który uwielbiają wszyscy, połączy te dwa narody?