Hugo Chavez

Artykuły - Hugo Chavez (157)

 • Wenezuela: Maduro podąża drogą Chaveza, ale traci poparcie przed wyborami

  Wenezuela: Maduro podąża drogą Chaveza, ale traci poparcie przed wyborami

  Przed zbliżającymi się wyborami lokalnymi w Wenezueli lewicowy reżim prezydenta Nicolasa Maduro kontynuuje autokratyczną i populistyczną politykę jego poprzednika Hugo Chaveza. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju osłabia jego pozycję.
 • Hugo Chavez "powróci"?

  Hugo Chavez "powróci"?

  Sklonujmy Hugo Chaveza - taki pomysł wysunęła jedna z organizacji społecznych w Wenezueli. Sklonowane dziecko miałaby urodzić jedna z córek zmarłego kilka miesięcy temu prezydenta. Propozycja wywołała ożywione dyskusje w sieci.
 • Spamerzy rozdają majątek Hugo Chaveza

  Spamerzy rozdają majątek Hugo Chaveza

  Po gwałtownym wzroście ilości spamu w lutym, w pierwszym miesiącu wiosny poziom śmieciowej poczty wynosił 70,1%. Jednak mimo tego spadku użytkownicy nadal nie mogli odetchnąć spokojnie, ponieważ udział szkodliwych załączników w niechcianej poczcie e-mail zwiększył się o 1,2 punktu procentowego i wynosił średnio 4 proc.
 • Męska literatura. Coś co prawdziwy mężczyzna powinien mieć

  Męska literatura. Coś co prawdziwy mężczyzna powinien mieć

  Cały czas wspieramy wszelkie akcje zwiększenia czytelnictwa i prezentujemy wam męską literaturę. Dziś kilka kolejnych pozycji, które mężczyzna powinien przeczytać.
 • Ciało Hugo Chaveza nie będzie zabalsamowane

  Ciało Hugo Chaveza nie będzie zabalsamowane

  Rząd Wenezueli postanowił, że ciało zmarłego prezydenta tego kraju Hugo Chaveza nie będzie - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - zabalsamowane poinformował w piątek minister informacji i łączności Ernesto Villegas.
 • Poważne problemy z zabalsamowaniem ciała Chaveza

  Poważne problemy z zabalsamowaniem ciała Chaveza

  Ciało zmarłego w ubiegłym tygodniu prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza raczej nie zostanie zabalsamowane, gdyż są z tym poważne trudności - poinformował w środę tymczasowy prezydent Nicolas Maduro.
 • Wenezuela: Rząd zapowiada śledztwo ws. choroby Chaveza

  Wenezuela: Rząd zapowiada śledztwo ws. choroby Chaveza

  Rząd Wenezueli ogłosił we wtorek powołanie specjalnej państwowej komisji, która zbada, czy zmarły niedawno prezydent Hugo Chavez został "zarażony" chorobą nowotworową przez wrogie siły z zagranicy.
 • Capriles potwierdza, że wystartuje w wyborach prezydenckich

  Capriles potwierdza, że wystartuje w wyborach prezydenckich

  Lider opozycji i gubernator stanu Miranda Henrique Capriles potwierdził w niedzielę, że weźmie udział w wyborach prezydenckich w Wenezueli 14 kwietnia. Oskarżył obóz rządzący o instrumentalne wykorzystywanie śmierci zmarłego prezydenta Hugo Chaveza w kampanii.
 • Wenezuela: Maduro zaprzysiężony jako tymczasowy prezydent

  Wenezuela: Maduro zaprzysiężony jako tymczasowy prezydent

  Dotychczasowy wiceprezydent Nicolas Maduro został w piątek wieczorem zaprzysiężony jako tymczasowy prezydent Wenezueli. Opozycja twierdzi, że to pogwałcenie konstytucji.
 • Wenezuela: Uroczystości pogrzebowe Hugo Chaveza

  Wenezuela: Uroczystości pogrzebowe Hugo Chaveza

  W stolicy Wenezueli Caracas rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Hugo Chaveza. 58-letni prezydent zmarł we wtorek. Od półtora roku roku zmagał się z chorobą nowotworową.