Film - houston

Artykuły - Houston (7)

 • Polskie filmy nagrodzone w Houston

  Polskie filmy nagrodzone w Houston

  Aż sześć nagród przypadło produkcjom TVP w różnych sekcjach tegorocznej, 43. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Houston, który odbywał się w dniach 9-18 kwietnia.
 • Trzy nagrody dla Bromskiego

  Trzy nagrody dla Bromskiego

  Wyreżyserowaną przez Jacka Bromskiego komedię "U Pana Boga w ogródku" uhonorowano trzema nagrodami na zakończonym w niedzielę 42. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych "WorldFest" w Houston w USA.
 • Polacy nagrodzeni w Houston

  Dwa polskie filmy - "Epilog norymberski" Jerzego Antczaka z 1971 r. i "Bezmiar sprawiedliwości" Wiesława Saniewskiego z 2006 r., zostały nagrodzone podczas zakończonego w niedzielę 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Houston.
 • Coenowie znowu najlepsi

  Coenowie znowu najlepsi

  Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Houston przyznało swe doroczne nagrody filmowe. Najlepszym obrazem 2007 roku wybrano przebój kinowy braci Coen "To nie jest kraj dla starych ludzi".
 • Triumf polskiego kina w Houston

  Triumf polskiego kina w Houston

  Aż dziesięć polskich produkcji zostało nagrodzonych na 39. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston. Wśród nich znalazły się nowelowy film "Solidarność, Solidarność", telewizyjna "Barbórka" Macieja Pieprzycy oraz nominowany do studenckiego Oscara krótkometrażowy "Melodramat" Filipa Marczewskiego. Festiwal odbył się w dniach 21-30 kwietnia.
 • Sukces polskich twórców w Houston

  Sukces polskich twórców w Houston

  38. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Houston, zakończony 1 maja, okazał się niezwykle owocny dla uczestniczących w nim polskich filmów, wyprodukowanych przez Agencję Filmową TVP. Nagrody zdobyło aż pięć tytułów.
 • Nowa twarz w Alamo

  Nowa twarz w Alamo

  Zdobywający dopiero szlify w aktorskim zawodzie Patrick Wilson ("My Sister's Wedding") dołączył do obsady filmu "Alamo", który dla wytwórni Disney'a przygotowuje John Lee Hancock. Aktor wcieli się w Williama Travisa, postać którą pierwotnie kreować miał Ethan Hawke. Patrick Wilson spotka się na planie z Dennisem Quaidem (Sam Houston) i Billym Bobem Thorntonem (Davy Crockett).