hotspot

Artykuły - Hotspot (20)

 • Publiczne hotspoty są za wolne? Ich prędkość wzrośnie 30-krotnie, ale... za klika lat

  Publiczne hotspoty są za wolne? Ich prędkość wzrośnie 30-krotnie, ale... za klika lat

  Prędkość łącza oferowanego przez publiczne hotspoty ma wzrosnąć 30-krotnie. Ale na efekty tej rewolucji poczekamy nawet kilka lat. Samorządom chce finansowo pomóc Komisja Europejska, ale na razie musiała anulować konkurs dla gmin.
 • Hakerzy tylko czekają, aż zalogujesz się do publicznej sieci

  Hakerzy tylko czekają, aż zalogujesz się do publicznej sieci

  Korzystasz z hotspotów? Uważaj. Publiczną siecią, do której się logujesz, może zarządzać... haker. 54 proc. Polaków wciąż jednak nie traktuje cyberprzestępczości zbyt poważnie, 20 proc. z nas w ogóle nie ma zaś oprogramowania antywirusowego. Cena za taką lekkomyślność może być wysoka.
 • "Mobile Detonation Device" to kiepski pomysł na nazwę hotspota

  "Mobile Detonation Device" to kiepski pomysł na nazwę hotspota

  Jedną z najważniejszych funkcji smartfona jest udostępnianie internetu innym urządzeniom. Warto jednak zachować rozsądek podczas nadawania nazwy naszemu mobilnemu hotspotowi.
 • Darmowe Wi-Fi nawet na poczcie. Samorządowe hotspoty złoszczą operatorów

  Darmowe Wi-Fi nawet na poczcie. Samorządowe hotspoty złoszczą operatorów

  Prawie 3,5 tys. miejsc z bezpłatną siecią uruchomionych przez samorządy to według telekomów stanowczo za dużo. Dlatego są przeciwni pomysłowi, aby zwiększyć w nich szybkość internetu.
 • RQ-7 Shadow jako mobilne hotspoty

  RQ-7 Shadow jako mobilne hotspoty

  DARPA chce przekształcić wycofane z użytku drony w latające hotspoty – czytamy na łamach Dvice.
 • Pierwsza w Polsce sieć Wi-Fi w technologii Hotspot 2.0

  Pierwsza w Polsce sieć Wi-Fi w technologii Hotspot 2.0

  W Łazienkach Królewskich w Warszawie można już korzystać z szybkiego bezprzewodowego internetu w sieci Wi-Fi w ramach projektu „Orange Hotspot za darmo”. Usługa jest dostępna dla klientów wszystkich operatorów - wystarczy, że będą mieli przy sobie telefon lub tablet. Sieć zbudowano w najnowszej technologii - Hotspot 2.0 i jest to pierwsze tego typu funkcjonujące rozwiązanie w Polsce.
 • Ponad 1/3 Europejczyków nie używa ochrony podczas korzystania z hotspotów Wi-Fi

  Ponad 1/3 Europejczyków nie używa ochrony podczas korzystania z hotspotów Wi-Fi

  Łączenie się z internetem przez hotspot Wi-Fi może nieść ze sobą ukryte zagrożenia. Mimo to ponad jedna trzecia użytkowników z Europy nie stosuje żadnych dodatkowych środków ochrony podczas logowania się przy wykorzystaniu publicznych sieci. Tak wynika z badania "Kaspersky Consumer Security Risks" przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International latem 2013 roku.
 • 10 kart SIM w jednym hotspocie WiFi

  10 kart SIM w jednym hotspocie WiFi

  Firma Uros wprowadza do sprzedaży ciekawe rozwiązanie dla osób często wyjeżdzających poza granice kraju - Goodspeed, czyli hotspot WiFi z miejscem na 10 kart SIM
 • Darmowe hotspoty Cyfrowego Polsatu

  Darmowe hotspoty Cyfrowego Polsatu

  Mieszkańcy czterech miast - Rzeszowa, Kielc, Kalisza i Gorzowa Wielkopolskiego - przez najbliższy miesiąc, do 27 sierpnia br., mogą korzystać z hotspotów Cyfrowego Polsatu zlokalizowanych w wybranych kawiarniach, restauracjach, środkach komunikacji miejskiej i centrach handlowych.
 • Darmowy internet w każdej wiosce

  Darmowy internet w każdej wiosce

  Coraz więcej miast, miasteczek i wsi chce mieć bezpłatne hotspoty na rynkach, w urzędach czy na dworcach. Na zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by utworzyć takie internetowe punkty, czeka 46 samorządów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".