hotele

Artykuły - Hotele (250)

 • Wakacje 2020: IGHP - 87 procent hoteli ma problem

  Wakacje 2020: IGHP - 87 procent hoteli ma problem

  Jak wynika z danych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). 77 proc. hoteli miejskich i 45 proc. położonych poza miastami deklaruje wolne miejsca. Ponad połowa obniżyła już ceny. Trudności związane z utrzymaniem płynności ma aż 87 proc. ankietowanych hoteli.
 • Wakacje 2020: Tylko 20 proc. zarezerwowanych pokoi

  Wakacje 2020: Tylko 20 proc. zarezerwowanych pokoi

  Jak podaje "Rzeczpospolita", trzy czwarte hoteli miejskich i blisko połowa położonych poza miastami informuje, że na lipiec i sierpień ma zaledwie 20 proc. zarezerwowanych pokoi.
 • Branża turystyczna ma przed sobą ciężki czas

  Branża turystyczna ma przed sobą ciężki czas

  Branża turystyczna z wielkim trudem wydobywa się z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że powrót do rentowności przedsiębiorstw turystycznych sprzed pandemii - o ile w ogóle będzie możliwy - potrwa kilka lat.
 • W trakcie długiego weekendu hotele znowu będą pełne

  W trakcie długiego weekendu hotele znowu będą pełne

  Mniej niż jedna czwarta miejsc w hotelach i pensjonatach czeka jeszcze na chętnych w trakcie najbliższego długiego weekendu - wynika z danych zebranych przez HRE Investments dla 10 najpopularniejszych kurortów. Znacznie trudniej znaleźć wolny samodzielny dom do wynajęcia. Ceny też nie należą do najniższych. Jeśli ktoś chce zamówić nocleg na ostatnią chwilę, to średnia stawka, z dostępnych wciąż ofert, wynosi ponad 400 złotych za dobę dla dwóch osób.
 • Turystyka. Hotel, pensjonat, camping czy letni obóz?

  Turystyka. Hotel, pensjonat, camping czy letni obóz?

  Krajowa branża turystyczna otworzyła się na klientów w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Już teraz widać, które formy wypoczynku cieszą się największą popularnością, a przed kim jeszcze daleka droga do normalności. Jakie zatem będą tegoroczne wakacje?
 • Część hoteli nie przetrwa kryzysu wywołanego przez pandemię

  Część hoteli nie przetrwa kryzysu wywołanego przez pandemię

  Stworzenie europejskiej turystyki regionalnej mogłoby pomóc złagodzić skutki kryzysu w branży wywołanego przez pandemię koronawirusa - podkreśla Polska Izba Hotelarstwa. Organizacja postuluje otwarcie granic dla turystów z europejskich krajów, aby mogli korzystać z wypoczynku w polskich hotelach.
 • Czechy otwierają granice, polscy hotelarze w strachu

  Czechy otwierają granice, polscy hotelarze w strachu

  Czechy otwierają swoje granice od 25 maja. Polscy hotelarze boją się, że przegrają z nimi walkę o turystę.
 • Koronawirus. Liczba turystów w hotelach niższa o 65 proc.

  Koronawirus. Liczba turystów w hotelach niższa o 65 proc.

  Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, liczba turystów korzystających z hoteli była w marcu niższa niż przed rokiem o 65 proc. Powodem jest epidemia koronawirusa.
 • "GPC": Rynek kwater pod lupą rządu

  "GPC": Rynek kwater pod lupą rządu

  Rząd zamierza uporządkować czarny rynek krótkoterminowego najmu pokoi i mieszkań, który staje się konkurencją dla małych hoteli i gospodarstw agroturystycznych - informuje wtorkowa "Gazeta Polska Codziennie".
 • Hotele coraz popularniejsze wśród inwestorów

  Hotele coraz popularniejsze wśród inwestorów

  Rośnie grono inwestorów, którzy dotychczas omijali rynek hotelowy i skupiali się na bardziej rozwiniętym sektorze biurowym. Tych inwestorów oraz inwestorów, którzy chcą wejść na polski rynek, przyciąga nowa, coraz bardziej popularna struktura działalności operatorów hotelowych - mówi Paweł Nowakowski, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w firmie Cresa Polska.

Filmy - Hotele (19)

 • Eko-hotel na Sri Lance. Nowa era w branży?

  Branża turystyczna Sri Lanki przeżywa boom, ale większość hoteli na wyspie ma przestarzałe, energochłonne wyposażenie techniczne, przez co są one obciążeniem dla środowiska. Jedna z sieci hotelowych ma ambitny cel: stać się najbardziej ekologiczną do 2020 roku.
 • Jak na rynku hotelarskim zakończy się rywalizacja Warszawy i Krakowa?

  Polski rynek wzbogaci się o 8 tys. pokoi hotelowych, z tego ¼ przypada na Warszawę. Analitycy przewidują, że kolejne 2 tys. pokoi przybędzie w stolicy w 2019 r.
 • Hotel ze spektakularnym widokiem, za to bez… ścian i dachu

  Oto hotel bez… ścian i dachu. Za to ze spektakularnym widokiem na Alpy! Projekt stworzyli artyści Frank i Patrik Riklin wraz z Danielem Charbonnierem. Można tam spędzić wyjątkową noc pod gołym niebem, a na śniadanie do łóżka obsługa dostarczy kosz z przysmakami. Inicjatywa startuje 1 września. Lista oczekujących na wyjątkowy nocleg sięga 4,5 tys. osób! (Cover Video/x-news)
 • Jak sprawdzić pokój hotelowy?

  Co możemy zastać w pokoju hotelowym? Jak sprawdzić miejsce, w którym się zatrzymujemy? Wyjaśniła to Violetta Hamerska, ekspert ds. hotelarstwa. - Zaczynamy od łazienki - podkreśla Hamerska. Ekspertka zrobiła nawet test "białej rękawiczki". (Dzień Dobry TVN/x-news)