hotele

Artykuły - Hotele (77)

 • Hotelowy Uber - nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym

  Hotelowy Uber - nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym

  Nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym - prognozują eksperci. Rośnie popularność platform rezerwacyjnych takich jak airbnb.com czy booking.com, a wraz z nią noclegów w prywatnych mieszkaniach. To zagrożenie szczególnie dla hoteli ekonomicznych.
 • Do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie o 30 procent

  Do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie o 30 procent

  Według szacunków Emmerson Evaluation, do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie średnio o ponad 30 proc. względem bazy dostępnej na koniec 2016 r. W niektórych lokalizacjach przyrost podaży osiągnie poziom nawet 50 proc.. Takiej dynamiki analitycy firmy spodziewają się w pasie nadmorskim (+53 proc.) i Trójmieście (+48 proc.). Inwestorów do rynku przyciągnie wysoki popyt na usługi hotelowe oraz rentowność, która dla najlepiej zarządzanych obiektów może przyjmować wartości ponad 40 proc.
 • Gdzie dla psa kiełbasa? Hotele przyjazne zwierzętom

  Gdzie dla psa kiełbasa? Hotele przyjazne zwierzętom

  Podróże z ulubionym czworonogiem nie muszą być uciążliwe i pozbawione luksusu. Hotelarze zrozumieli, że zamożni klienci gotowi są wydać duże pieniądze tylko po to, aby ich czworonożny przyjaciel czuł się luksusowo - oczywiście w naszym, ludzkim rozumieniu, ponieważ opinii zwierzaków nikt nawet nie próbował analizować.
 • Jaka kondycja polskich restauracji i hoteli?

  Jaka kondycja polskich restauracji i hoteli?

  Polska branża hotele - restauracje - catering (HoReCa) to dzisiaj ponad 100 tys. przedsiębiorstw, w których pracuje blisko ćwierć miliona Polaków. Największą jego część stanowią restauracje - 73%, hotele natomiast to blisko 3,8% firm. Zgodnie z prognozami w tym roku polski rynek HoReCa osiągnie wartość 26,2 mld zł, co oznacza wzrost o 5,4% w skali ostatnich dwunastu miesięcy. Jest to bez wątpienia efekt rosnącej liczby konsumentów, którzy korzystają z usług gastronomicznych i hotelarskich oraz wzrostu ich dochodów.
 • "Puls Biznesu": Państwo wchodzi w turystykę

  "Puls Biznesu": Państwo wchodzi w turystykę

  Rząd chce połączyć hotele i ośrodki wczasowe należące do spółek Skarbu Państwa i stworzyć Polski Holding Hotelowy - informuje "Puls Biznesu".
 • Rynek obiektów hotelowych - królują najpopularniejsze miejscowości turystyczne

  Rynek obiektów hotelowych - królują najpopularniejsze miejscowości turystyczne

  Rynek nieruchomości hotelowych, obiektów wypoczynkowych, pensjonatów i zajazdów oraz nieruchomości, które nadają się do zaadaptowania na takie cele prezentuje szeroką gamę lokalizacji i wycen. Na rynku wtórnym zdecydowanie przodują najpopularniejsze turystycznie miejscowości wypoczynkowe takie jak Trójmiasto, Zakopane, Karpacz itp. oraz największe miasta w kraju.
 • Siedem polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

  Siedem polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

  Na podstawie prawie miliona opinii internautów, portal HolidayCheck wybrał najlepsze hotele na świecie, przyznając już po raz 12. nagrody HolidayCheck Award 2017. Pośród nagrodzonych jest aż 7 z Polski. W tym roku zostały dodatkowo docenione te obiekty, które najwyższe opinie otrzymują już od 5 lat.
 • Hotel ibis Styles powstanie w Bolesławcu. Orbis zawarł umowę franczyzy

  W Bolesławcu na Dolnym Śląsku powstanie hotel ibis Styles, który dołączy do Grupy Orbis/AccorHotels. Hotel powita pierwszych gości w trzecim kwartale 2018 roku. Inwestorem i właścicielem obiektu jest firma ibis Bolesławiec sp. z o.o.
 • Polska jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Hotele notują rekordowe wyniki

  Polska jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Hotele notują rekordowe wyniki

  Hotele w Polsce osiągnęły w tym sezonie rekordowe wyniki, zarówno duże międzynarodowe sieci, jak i indywidualne obiekty - przekonuje prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Polska staje się coraz atrakcyjniejszym kierunkiem dla zagranicznych turystów, ale z roku na rok coraz większy odsetek gości stanowią krajowi turyści. Przyciąga ich przede wszystkim dobra infrastruktura. Wyzwaniem dla hotelarzy jest wykorzystanie nowych technologii, które pozwolą na jak najlepsze poznanie preferencji gości.

Filmy - Hotele (15)

 • Polski rynek hotelowy kwitnie

  Rosnący ruch turystów z kraju napędza polski rynek hotelowy, przez co jest on atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów. Rośnie również liczba gości z zagranicy, a Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym kierunkiem turystycznym. Rodzimej branży sprzyjają też rosnące obawy o bezpieczeństwo w Europie. Wskaźniki frekwencji i przychodów rosną, a eksperci są zgodni, że polska branża hotelowa ma przed sobą dobre perspektywy. W ciągu ostatnich lat Polska obejmowała prezydencję w UE, organizowała piłkarskie mistrzostwa Europy EURO 2012 i niedawny szczyt NATO. Wszystko to złożyło się na większą międzynarodową rozpoznawalność Polski.
 • Małgorzata Rozenek o wymarzonych wnętrzach

  Jakie jest wymarzone wnętrze Małgorzaty Rozenek? Jakie hotele lubi i które z nich wybiera dla rodziny?
 • Polska jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym

  Hotele w Polsce osiągnęły w tym sezonie rekordowe wyniki, zarówno duże międzynarodowe sieci, jak i indywidualne obiekty – przekonuje prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Polska staje się coraz atrakcyjniejszym kierunkiem dla zagranicznych turystów, ale z roku na rok coraz większy odsetek gości stanowią krajowi turyści. Przyciąga ich przede wszystkim dobra infrastruktura. Wyzwaniem dla hotelarzy jest wykorzystanie nowych technologii, które pozwolą na jak najlepsze poznanie preferencji gości. – W większości hoteli w Polsce szczyt sezonu przypada w okresie letnim. To bardzo dobry okres dla hotelarzy w tym roku. Mieliśmy rewelacyjne wyniki praktycznie we wszystkich hotelach, nie tylko w dużych międzynarodowych sieciach hotelowych, lecz także w wielu hotelach indywidualnych – mówi Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.
 • Uwaga na hoteliki, pensjonaciki i moteluksy!

  Gwiazdki to nie wszystko – rezerwując miejsce noclegowe, turyści powinni pamiętać o tym, że system ocen jest różny w różnych krajach. Eksperci radzą, by w Polsce unikać obiektów typu hoteliki, pensjonaciki czy moteluksy – w prawie nie ma bowiem określonych kryteriów, które muszą one spełniać. – W Polsce przyjmuje się, że hotele, motele, pensjonaty i domy wypoczynkowe – te wszystkie obiekty grupowane pod nazwą obiekty hotelarskie – muszą mieć określony standard. Jest specyficzne rozporządzenie na ten temat, gdzie wskazuje się, że np. minimalna wielkość pokoju w hotelu 1-gwiazdkowym to 10 mkw. Wszystkie hotele 1-gwiazdkowe w Polsce powinny tego rodzaju standard spełniać. Jeżeli go nie spełniają, wówczas nie mają prawa nazywać się hotelami 1-gwiazdkowymi – mówi Dariusz Łomowski, zastępca dyrektora departamentu Inspekcji Handlowej w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na rynku istnieją jednak także tzw. inne obiekty hotelarskie. Nie muszą one spełniać określonych w przepisach wymagań, a jedynie minimalne warunki, np. muszą posiadać łazienkę, choć niekoniecznie zlokalizowaną w pokoju. Tego typu miejsca noclegowe mają bardzo często nazwy świadomie wprowadzające klientów w błąd. – Uwaga do konsumentów: jeżeli zobaczą nazwy takie, jak hotelik, motelux czy pensjonacik, to już powinni zwrócić na to uwagę. Nazwa "hotelik" może sugerować, że dany obiekt to po prostu mały hotel, ale zdarza się także, że przedsiębiorcy w ten sposób ukrywają fakt, że ten obiekt nie ma nic wspólnego z hotelem - tłumaczy Łomowski.