hotele

Artykuły - Hotele (290)

 • Bon turystyczny: Kto może otrzymać świadczenie?

  Bon turystyczny: Kto może otrzymać świadczenie?

  Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Coraz większą popularnością cieszy się więc bon turystyczny. Przypominamy, kto i gdzie może z niego skorzystać oraz jak aktywować świadczenie.
 • Wakacje. Bułgaria: All Inclusive nawet podczas kwarantanny

  Wakacje. Bułgaria: All Inclusive nawet podczas kwarantanny

  Bułgaria otworzyła się na zagranicznych turystów 1 maja. Wraz z otwarciem złagodzono wymogi i teraz aby wjechać wystarczy okazać negatywny wynik testu albo zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem lub zaszczepionym.
 • Długi weekend w kraju. Wyjazd planuje co trzeci Polak

  Długi weekend w kraju. Wyjazd planuje co trzeci Polak

  Co trzeci Polak deklaruje, że zamierza wyjechać na długi weekend czerwcowy. 96 proc. rodaków chce spędzić go w kraju. Na powrót turystów liczą głównie restauracje i hotele, które borykają się z dużymi problemami finansowymi. Od czasu pojawienia się koronawirusa w Polsce zaległości firm gastronomicznych wzrosły o 28 proc., a obiektów noclegowych aż o 41 proc.
 • Hotele czekają na klientów. Trzeba czasu na odrobienie strat

  Hotele czekają na klientów. Trzeba czasu na odrobienie strat

  W Polsce pandemia koronawirusa uderzyła w branżę hotelarską z pełną siłą w marcu 2020 roku. Od ostatniego tygodnia lutego anulowano wiele rezerwacji grupowych i indywidualnych oraz konferencji.
 • ​Czechy otwierają hotele i odkryte baseny

  ​Czechy otwierają hotele i odkryte baseny

  Od najbliższego poniedziałku w Czechach czynne będą hotele i odkryte baseny. Rząd przymierza się też do otwarcia restauracji, sanatoriów i saun. Na razie tylko dla mieszkańców kraju, którzy otrzymają miesięcznie sześć darmowych testów na COVID-19.
 • Hotele są gotowe na pełne otwarcie

  Hotele są gotowe na pełne otwarcie

  Mimo otwarcia hoteli 8 maja, ich straty osiągną w tym miesiącu pół miliarda złotych - ostrzega Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP). W przeprowadzonej przez nią ankiecie niemal wszystkie hotele zapewniły, że są gotowe na pracę w pełnym wymiarze, z otwartymi restauracjami, basenami i SPA.
 • Hotele otwarte. Polacy rezerwują pobyty

  Hotele otwarte. Polacy rezerwują pobyty

  - Otwarcie hoteli to dobry początek, ale wciąż symboliczny - mówi prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Jan Mazurczak. Dodaje, że branża hotelarska w dużych miastach jest zdewastowana.
 • Od soboty 8 maja hotele wznawiają działalność. Obowiązuje limit gości. Opublikowano rozporządzenie

  Od soboty 8 maja hotele wznawiają działalność. Obowiązuje limit gości. Opublikowano rozporządzenie

  Od północy w sobotę ponownie otwarte mogą być hotele, ale z limitem 50 proc. zajętych pokoi. Do 14 maja posiłki dla gości mogą być dostarczane do pokoju, nie można spożywać ich w hotelowych restauracjach.
 • Hotele - lato nie wystarczy do odrobienia strat

  Hotele - lato nie wystarczy do odrobienia strat

  Straty hoteli opiewają na miliardy złotych. Część obiektów trafia na wyprzedaże. Branża się podniesie? - zastanawia się w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolita".
 • Hotele. Co po pandemii?

  Hotele. Co po pandemii?

  Setki tysięcy hoteli na całym świecie będą wznawiać działalność w miarę postępów akcji szczepień i sukcesów w opanowywaniu pandemii koronawirusa. Eksperci przewidują ogromną konkurencję na odradzającym się rynku.

Filmy - Hotele (25)