hotele

Artykuły - Hotele (77)

 • Polska atrakcyjna dla inwestorów z branży hotelarskiej

  Polska atrakcyjna dla inwestorów z branży hotelarskiej

  Inwestorzy z branży hotelarskiej wskazali Polskę jako najatrakcyjniejsze miejsce do zaangażowania kapitału w naszej części Europy - wynika z raportu wynika z raportu CBRE "European Hotels. Investor Intensions Survey 2018".
 • Zbankrutowało 18 firm hotelarskich, ale branża inwestuje w nowe hotele

  Zbankrutowało 18 firm hotelarskich, ale branża inwestuje w nowe hotele

  W ostatnich siedmiu latach w polskich sądach gospodarczych ogłoszono 18 upadłości firm świadczących usługi hotelarskie. To jednak w zestawieniu z innymi branżami znikomy odsetek. Branża inwestuje w nowe hotele, szczególnie w Warszawie i na Wybrzeżu.
 • Polacy polubili turystykę weekendową

  Polacy polubili turystykę weekendową

  Kilkudniowy wypad do jednej z europejskich stolic - oto najnowszy trend w sposobie spędzanie wolnego czasu przez Polaków. Już nie czekamy do wakacji, aby zorganizować sobie krótki wypoczynek, nawet nad ciepłym, południowym morzem.
 • Coraz trudniej o wolne miejsca w hotelach

  Coraz trudniej o wolne miejsca w hotelach

  Rosnące obłożenie i stawki za dobę - tego muszą spodziewać się wszyscy, którzy organizują sobie urlopy i długie weekendy w tym roku. Dotyczy to nie tylko hoteli, ale też hosteli, kwater prywatnych, schronisk, a nawet kempingów. Aby za urlop nie zapłacić bajońskiej sumy, warto dokonać rezerwacji zawczasu - radzi Open Finance.
 • Rynek hoteli w Polsce w 2017 roku

  Rynek hoteli w Polsce w 2017 roku

  W tym roku w Polsce oddanych zostanie ponad osiem tysięcy pokojów hotelowych, wynika z danych zawartych w raporcie o rynku hotelarskim firmy Walter Herz.
 • Pierwszy hotel obsługiwany smartfonem

  Pierwszy hotel obsługiwany smartfonem

  Na Węgrzech został otwarty pierwszy hotel, w którym usługi są kontrolowane w pełni smartfonami gości. Hotel dosłownie oddaje zarządzanie pobytem w ręce gości!
 • Hotelowy Uber - nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym

  Hotelowy Uber - nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym

  Nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym - prognozują eksperci. Rośnie popularność platform rezerwacyjnych takich jak airbnb.com czy booking.com, a wraz z nią noclegów w prywatnych mieszkaniach. To zagrożenie szczególnie dla hoteli ekonomicznych.
 • Do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie o 30 procent

  Do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie o 30 procent

  Według szacunków Emmerson Evaluation, do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie średnio o ponad 30 proc. względem bazy dostępnej na koniec 2016 r. W niektórych lokalizacjach przyrost podaży osiągnie poziom nawet 50 proc.. Takiej dynamiki analitycy firmy spodziewają się w pasie nadmorskim (+53 proc.) i Trójmieście (+48 proc.). Inwestorów do rynku przyciągnie wysoki popyt na usługi hotelowe oraz rentowność, która dla najlepiej zarządzanych obiektów może przyjmować wartości ponad 40 proc.
 • Gdzie dla psa kiełbasa? Hotele przyjazne zwierzętom

  Gdzie dla psa kiełbasa? Hotele przyjazne zwierzętom

  Podróże z ulubionym czworonogiem nie muszą być uciążliwe i pozbawione luksusu. Hotelarze zrozumieli, że zamożni klienci gotowi są wydać duże pieniądze tylko po to, aby ich czworonożny przyjaciel czuł się luksusowo - oczywiście w naszym, ludzkim rozumieniu, ponieważ opinii zwierzaków nikt nawet nie próbował analizować.

Filmy - Hotele (16)

 • Jak sprawdzić pokój hotelowy?

  Co możemy zastać w pokoju hotelowym? Jak sprawdzić miejsce, w którym się zatrzymujemy? Wyjaśniła to Violetta Hamerska, ekspert ds. hotelarstwa. - Zaczynamy od łazienki - podkreśla Hamerska. Ekspertka zrobiła nawet test "białej rękawiczki". (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Polski rynek hotelowy kwitnie

  Rosnący ruch turystów z kraju napędza polski rynek hotelowy, przez co jest on atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów. Rośnie również liczba gości z zagranicy, a Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym kierunkiem turystycznym. Rodzimej branży sprzyjają też rosnące obawy o bezpieczeństwo w Europie. Wskaźniki frekwencji i przychodów rosną, a eksperci są zgodni, że polska branża hotelowa ma przed sobą dobre perspektywy. W ciągu ostatnich lat Polska obejmowała prezydencję w UE, organizowała piłkarskie mistrzostwa Europy EURO 2012 i niedawny szczyt NATO. Wszystko to złożyło się na większą międzynarodową rozpoznawalność Polski.
 • Małgorzata Rozenek o wymarzonych wnętrzach

  Jakie jest wymarzone wnętrze Małgorzaty Rozenek? Jakie hotele lubi i które z nich wybiera dla rodziny?
 • Polska jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym

  Hotele w Polsce osiągnęły w tym sezonie rekordowe wyniki, zarówno duże międzynarodowe sieci, jak i indywidualne obiekty – przekonuje prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Polska staje się coraz atrakcyjniejszym kierunkiem dla zagranicznych turystów, ale z roku na rok coraz większy odsetek gości stanowią krajowi turyści. Przyciąga ich przede wszystkim dobra infrastruktura. Wyzwaniem dla hotelarzy jest wykorzystanie nowych technologii, które pozwolą na jak najlepsze poznanie preferencji gości. – W większości hoteli w Polsce szczyt sezonu przypada w okresie letnim. To bardzo dobry okres dla hotelarzy w tym roku. Mieliśmy rewelacyjne wyniki praktycznie we wszystkich hotelach, nie tylko w dużych międzynarodowych sieciach hotelowych, lecz także w wielu hotelach indywidualnych – mówi Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.