Hot Bird

Artykuły - Hot Bird (14)

 • Czas na polską wiązkę na Hot Birdzie 13°E?

  Czas na polską wiązkę na Hot Birdzie 13°E?

  Nie wierzyłem własnym oczom, kiedy przeczytałem, że CANAL+ Sport zakazano pokazywać meczów ligi angielskiej, ponieważ w jakichś brytyjskich pubach są one nielegalnie emitowane z polskiej stacji. To trochę tak, jakby za wypadek samochodowy, spowodowany po pijanemu, karać... sklep, gdzie sprawca kupił wódkę albo nawet hurtownię, gdzie ta wódka się znajdowała, zanim trafiła do sklepu. Decyzja dysponentów praw jest po prostu idiotyczna. Oczywiście zarówno dekodery nc+, jak i Cyfrowego Polsatu są masowo wywożone poza granicę Polski, ale w przypadku większości takich polonijnych klientów platformy cyfrowe nie mają o tym zielonego pojęcia. Poza tym Komisja Europejska od lat zabiega o transgraniczną telewizję, w tym również usługi cyfrowe. Co zatem można zrobić, żeby rozwiązać problem?
 • Problemy Private TV?

  Problemy Private TV?

  Nadawany od 12 lutego br. w miejscu Free-X TV erotyczny kanał Private TV nieoczekiwanie 1 lipca przerwał przekaz z satelity Eutelsat Hot Bird 13B (13°E). Stację wyłączono i nie wyszukuje się z dotychczasowych parametrów. Nadawany z tej samej częstotliwości FL TV (French Lover TV) jest nadal dostępny.
 • Vox Music TV testuje na 13°E

  Vox Music TV testuje na 13°E

  Zapowiadany nowy muzyczny kanał Vox Music TV od Lemon Records (nadawca Polo TV) z Grupy ZPR uruchomił niekodowany przekaz testowy na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13°E).
 • Sutka City TV - nowy kanał dla Romów z 13°E

  Sutka City TV - nowy kanał dla Romów z 13°E

  Na satelicie Eutelsat HOT BIRD (13°E) wystartował francuski kanał dla Romów o nazwie Sutka City TV. Według informacji nadawcy, we Francji jest 600 000-750 000 osiadłych Romów z francuskim obywatelstwem oraz 400 000 Romów prowadzących wędrowny tryb życia. Generalnie kanał jest skierowany do 15 mln Romów w całej Europie, a także osób zafascynowanych kulturą romską.
 • Erotyczny PrivateTV na 13°E w październiku

  Erotyczny PrivateTV na 13°E w październiku

  W październiku 2013 roku europejska grupa medialna zajmująca się rozrywką dla dorosłych, Private Media Group, uruchomi nowy kanał dla dorosłych PrivateTV. Międzynarodowa wersja kanału ma być dostępna na satelicie Eutelsat HOT BIRD 13B (13°E), natomiast wersja francuskojęzyczna PrivateTV France, z programami z rodzimego rynku, ma być dostępna oddzielnie.
 • Felieton Daniela Gadomskiego: Zamach 24 czy polski odpowiednik Fox News?

  Felieton Daniela Gadomskiego: Zamach 24 czy polski odpowiednik Fox News?

  Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynął wniosek o koncesję dla kanału TV Republika. Nadawca porozumiał się też w sprawie miejsca na satelicie Hot Bird. Trwa rekrutacja. Nadal nie ma ostatecznej daty startu i odpowiedzi na podstawowe pytanie: Czy będziemy mieli do czynienia z obiektywną stacją? Tak zasugerował Bronisław Wildstein, ale parę tygodni wcześniej Jarosław Kaczyński mówił o 24-godzinnym programie informacyjnym "naszej strony".
 • Nowe kanały filmowe!

  Nowe kanały filmowe!

  16 marca 2007 roku SPI International Polska stał się właścicielem telewizji Kino Polska, uznanej w roku 2005 za najlepszy europejski kanał filmowy i nagrodzonej statuetką satelitarnego Oscara - Hot Bird TV Award.
 • Kino Polska w rękach SPI

  Kino Polska w rękach SPI

  19 marca 2007 roku SPI International Polska stał się właścicielem telewizji Kino Polska, uznanej w roku 2005 za najlepszy europejski kanał filmowy (nagrodzonej Hot Bird TV Awards 2005). W ostatnim czasie stacja odnotowała inny znaczący sukces: awansowała do czołówki polskich kanałów tematycznych, plasując się w lutym 2007 r. w ich pierwszej dziesiątce.