hossa na rynku

Artykuły - Hossa na rynku (30)

 • Światowe rynki akcji: Hossa może utrzymać się w 2020 roku

  Światowe rynki akcji: Hossa może utrzymać się w 2020 roku

  Uważamy, że inwestorzy nie muszą obawiać się sytuacji na światowych rynkach akcji w 2020 r., nawet pomimo solidnych wzrostów przez większą część 2019 r. oraz umiarkowania danych ekonomicznych". Inwestorzy akcyjni z całego świata przez dużą część 2019 r. obawiali się końca giełdowej hossy - uważają eksperci z Franklin Templeton.
 • To już początek końca hossy?

  To już początek końca hossy?

  Indeks największych spółek przemysłowych w USA Dow Jones Industrial Average spadł w piątek o 666 pkt, najwięcej w ciągu jednego dnia od półtora roku. Bankierzy, analitycy, maklerzy, inwestorzy, zarządzający funduszami zastanawiają się teraz, czy to jedynie korekta, czy to "coś strasznego". Strach myśleć, czym to "coś strasznego" może być, ale spróbujmy.
 • Polskie obligacje to już koniec " bezpiecznej" przystani?

  Polskie obligacje to już koniec " bezpiecznej" przystani?

  Zdaniem analityków Domu Maklerskiego Banku BPS hossa na rynku naszych obligacji skarbowych dobiegła końca. W przekroju ostatnich tygodni obligacje skarbowe ze stałym kuponem zostały mocno przecenione. Presję na krajowy dług wytwarzają zmiany na rynkach bazowych. Do tej pory inwestorzy zagraniczni poszukiwali "bezpiecznych przystani" z satysfakcjonującą stopą zwrotu, co ciągnęło w dół rentowności polskiego długu.
 • Kolejne rynki nieruchomości wychodzą z dołka

  Kolejne rynki nieruchomości wychodzą z dołka

  W Austrii hossa na rynku mieszkaniowym trwa już ponad ośmiu lat, a w Hiszpanii ceny spadają od pięciu lat i nic nie wskazuje na to, żeby trend ten miał się szybko zakończyć. Sytuacja na rynkach nieruchomości poszczególnych krajów jest bardzo zróżnicowana, ale przybywa tych, które lepiej lub gorzej poradziły już sobie z kryzysem - wynika z danych zebranych przez Lion's House.
 • Dzień pęknięcia złotej bańki

  Dzień pęknięcia złotej bańki

  15 kwietnia 2013 r. - analitycy rynkowi na długo zapamiętają tę datę. Tego dnia bowiem skończyła się dwunastoletnia hossa na rynku złota.
 • Uwaga: 70 procent funduszy na plusie. ale...

  Uwaga: 70 procent funduszy na plusie. ale...

  Poprawa koniunktury na rynku akcji oraz utrzymująca się hossa na rynku polskich obligacji skarbowych pozytywnie przełożyły się na wyniki funduszy inwestycyjnych. W ubiegłym miesiącu ponad 70 proc. z nich wypracowało dodatnią stopę zwrotu.
 • Zimowa hossa na rynku złomu

  Zimowa hossa na rynku złomu

  Eksperci przewidują, że w 2011 roku padnie kolejny rekord świata - miliard ton wyprodukowanej stali. Najwięcej zyskają na tym firmy handlujące złomem.
 • Hossa na rynku wody

  Hossa na rynku wody

  W zawrotnym tempie rośnie w Polsce sprzedaż wody butelkowanej - informuje "Puls Biznesu". W czerwcu i lipcu tego roku jej sprzedaż wzrosła o kilkadziesiąt procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.
 • Koniec hossy na obligacjach!

  Koniec hossy na obligacjach!

  Trwa hossa na rynku papierów dłużnych. Wiele jednak wskazuje na to że paliwo się kończy. Stopy procentowe prędzej czy później pójdą w górę, a ceny obligacji spadną. Na polskim rynku pojawiły się już możliwości zarabiania na spadkach obligacji dostępne nawet dla drobnych inwestorów.
 • Koniec hossy na rynku obligacji skarbowych?

  Mimo słów Bena Bernanke, że amerykańska gospodarka w dalszym ciągu potrzebuje niskich stóp procentowych, rentowność 10-letnich obligacji podniosła się wczoraj w USA do najwyższego poziomu od czerwca 2009 r.

Filmy - Hossa na rynku (1)

 • B. Wajszczuk: Rekordowa wycena polskich obligacji to jednocześnie duże ryzyko. Przecenę może wywołać dalsze umacnianie dolara

  Po raz pierwszy w historii rentowności 10-letnich polskich obligacji skarbowych spadły poniżej 3 proc. Rekordowym cenom długu sprzyja praktycznie wszystko – słabość gospodarek strefy euro, luźna polityka największych banków centralnych świata, a nawet rosyjskie sankcje. Hossę na rynku długu może jednak zakończyć dalsze umacnianie się dolara, czemu sprzyja coraz lepsza koniunktura w USA. Czynnikiem ryzyka jest także możliwość wzrostu inflacji w strefie euro. – Jest zbiór czynników, który z punktu widzenia obligacji jest fantastycznie sprzyjający. Mamy RPP, która zaraz zacznie cykl obniżek stóp procentowych, mamy po raz pierwszy od wielu lat deflację w lipcu, prawdopodobnie w sierpniu ona się powtórzy. Mamy też zbiór czynników jednorazowych, takich jak sankcje w kontaktach handlowych z Rosja, to też nam jednorazowo wpływa na obniżenie ścieżki inflacji. Mamy pogarszającą się perspektywę PKB, częściowo z powodu czynników jednorazowych, takich jak konflikt z Rosją i embargo – ocenia Błażej Wajszczuk, analityk BNP Paribas.