hossa

Artykuły - Hossa (154)

 • GPW. Dzień prawdy na warszawskiej giełdzie

  GPW. Dzień prawdy na warszawskiej giełdzie

  WIG20 znalazł się w bardzo ważnym punkcie. Wczoraj zyskał na wartości 1,3 proc. i przekroczył granicę 2250 punktów. Analitycy przewidują, że jeśli nie obsunie się poniżej tego poziomu, to może zmierzyć się z maksymalnymi wartościami z początku czerwca. W przeciwnym razie niewykluczona jest korekta spadkowa.
 • W budownictwie mieszkaniowym cały czas hossa

  W budownictwie mieszkaniowym cały czas hossa

  W pierwszym kwartale 2018 roku oddano prawie 45 tys. mieszkań, a rozpoczęto budowę ponad 47 tys. nowych lokali.
 • To już początek końca hossy?

  To już początek końca hossy?

  Indeks największych spółek przemysłowych w USA Dow Jones Industrial Average spadł w piątek o 666 pkt, najwięcej w ciągu jednego dnia od półtora roku. Bankierzy, analitycy, maklerzy, inwestorzy, zarządzający funduszami zastanawiają się teraz, czy to jedynie korekta, czy to "coś strasznego". Strach myśleć, czym to "coś strasznego" może być, ale spróbujmy.
 • Ceny surowców na dnie. Czy jest szansa na odbicie?

  Ceny surowców na dnie. Czy jest szansa na odbicie?

  Gwałtowny i głęboki, a wygląda na to, że także długotrwały, spadek cen surowców to, obok nadprodukcji w Chinach, jedna z głównych przyczyn spadku cen stali. Czy - a jeśli tak, to kiedy - doczekamy się odbicia?
 • Hossa w Polsce: Czy mamy jeszcze szansę na wzrost na giełdzie?

  Hossa w Polsce: Czy mamy jeszcze szansę na wzrost na giełdzie?

  Sytuacja na polskiej giełdzie nie napawa optymizmem. W czasie, gdy zachodnie indeksy przebijają kolejne maksima i tworzą nowe rekordy, WIG20 porusza się od lat w trendzie bocznym. W ostatni piątek doszło jednak do istotnego przełamania. Indeks najpłynniejszych i największych spółek, tzw. polskich blue chipów, po raz pierwszy od 2009 roku spadł poniżej 2000 pkt. Czy to początek kolejnej "wielkiej wyprzedaży" na warszawskim parkiecie?
 • Hossa na giełdach wciąż omija warszawski parkiet

  Hossa na giełdach wciąż omija warszawski parkiet

  Polska giełda pozostaje wrażliwa na przepływy krótkoterminowego kapitału zagranicznego. To oznacza, że sytuacja na warszawskim parkiecie może się szybko zmienić. Rozhuśtać GPW są w stanie także krajowi inwestorzy, co widać szczególnie przy okazji pierwszych ofert publicznych. Przyciągają one wielu inwestorów, którzy sprzedają akcje już w dniu debiutu.
 • Hossy trzeba będzie poszukać

  Hossy trzeba będzie poszukać

  Pierwszy kwartał rozczarował warszawskich inwestorów. Choć główne indeksy zyskały na wartości, apetyty były większe, szczególnie w odniesieniu do segmentu dużych spółek. Nastroje się pogorszyły, a analitycy nie wróżą hossy w najbliższych miesiącach. Zagrożeń rzeczywiście nie brakuje, ale z pewnością będzie można znaleźć okazje do zarobku, a pesymizm często stanowi dobrą pożywkę dla byków.
 • Oczekiwane zwyżki w Europie

  Jej motorem może być przede wszystkim zachowanie Wall Street, gdzie S&P zyskał 0,4 proc. w poniedziałek i skierował się w kierunku rekordów hossy.
 • Hossa w Warszawie dopiero nabiera tempa

  Hossa w Warszawie dopiero nabiera tempa

  WIG20 po burzliwej wspinaczce, trwającej od maja 2012 r., zyskał prawie 25 proc. Wskaźnik średnich firm ruch w górę rozpoczął w grudniu 2011 r. i od tego czasu poszedł w górę o 72 proc. Inwestorzy przypomnieli sobie o funduszach inwestycyjnych i coraz chętniej wybierają te bardziej agresywne. Nie ma już wątpliwości, że mamy hossę, choć media jeszcze o niej nie trąbią.
 • To tylko efekt stycznia. Hossa przyjdzie wiosną

  To tylko efekt stycznia. Hossa przyjdzie wiosną

  Obserwowana od kilku dni siła małych spółek to klasyczny efekt stycznia. Statystykom można wierzyć lub nie, ale nie sposób nie wierzyć własnym oczom. W tym roku rajd small cap widać bardzo wyraźnie.

Filmy - Hossa (3)

 • Hossa na giełdach w Europie Zachodniej i USA wciąż omija warszawski parkiet

  Polska giełda pozostaje wrażliwa na przepływy krótkoterminowego kapitału zagranicznego. To oznacza, że sytuacja na warszawskim parkiecie może się szybko zmienić. Rozhuśtać GPW są w stanie także krajowi inwestorzy, co widać szczególnie przy okazji pierwszych ofert publicznych. Przyciągają one wielu inwestorów, którzy sprzedają akcje już w dniu debiutu. Komentuje Marcin Duszyński z Capital One Advisers.
 • "5 lat od dołka bessy"

  Minęło 5 lat od dołka bessy z 2009 r. Hossa na rynkach rozwiniętych była raczej stabilna, jednak na rynkach rozwijających się przebiegała dość burzliwie - szczególnie w ostatnich miesiącach. Sytuacja zaczyna się jednak poprawiać. Czy banki centralne wspomogą wzrosty?
 • Hossa wraca na giełdę. Rok 2013 przełomowy?

  Ten rok może okazać się udany dla giełdowych graczy. Sygnały płynące od kilku miesięcy z warszawskiego parkietu napawają optymizmem. W minionych dwunastu miesiącach rynek urósł o kilkadziesiąt procent. Rok 2013 może okazać się przełomowy. Komentuje Grzegorz Zalewski, ekspert Domu Maklerskiego BOŚ.