Hosni Mubarak

Artykuły - Hosni Mubarak (85)

 • Al-Ahly zagra z Bayernem Monachium. Kiedyś przeżył piłkarską noc św. Bartłomieja

  Al-Ahly zagra z Bayernem Monachium. Kiedyś przeżył piłkarską noc św. Bartłomieja

  Starcie egipskiego klubu Al-Ahly z Bayernem Monachium w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata to okazja, by przypomnieć jedną z najstraszniejszych historii w dziejach futbolu.
 • Egipt: Wydano 230 wyroków dożywocia

  Egipt: Wydano 230 wyroków dożywocia

  W środę egipski sąd skazał na kary dożywotniego więzienia 230 aktywistów biorących udział w rewolcie przeciwko prezydentowi Hosni Mubarakowi w 2011 roku.
 • Egipt: Hosni Mubarak skazany na trzy lata za defraudację

  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak, obalony w 2011 roku, został skazany na trzy lata więzienia za kradzież funduszy publicznych. Karę czterech lat więzienia sąd wymierzył synom Mubaraka, oskarżonym o to samo przestępstwo.
 • Egipt: Proces Mubaraka odroczono do 14 września

  Egipt: Proces Mubaraka odroczono do 14 września

  Sąd w Kairze odroczył do 14 września proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, oskarżonego o współudział w zabiciu ponad 800 uczestników ulicznych protestów, które na początku 2011 roku doprowadziły do jego obalenia.
 • Mubarak zostanie umieszczony w areszcie domowym

  Mubarak zostanie umieszczony w areszcie domowym

  Obalony w styczniu 2011 r. prezydent Egiptu Hosni Mubarak zostanie umieszczony w areszcie domowym - poinformował w środę urząd egipskiego premiera. Wcześniej sąd nakazał zwolnienie 85-letniego Mubaraka po ponad 2 latach spędzonych przez niego za kratami.
 • Egipt: Sąd nakazał zwolnienie Mubaraka

  Egipt: Sąd nakazał zwolnienie Mubaraka

  Hosni Mubarak wychodzi na wolność. Egipski sąd wydał nakazał uwolnienia byłego prezydenta w sprawie dotyczącej korupcji. Wypuszczenie Mubaraka nie oznacza jednak, że został on uwolniony od zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych wartych miliony egipskich funtów, które rzekomo otrzymał w trakcie sprawowania swego urzędu od przedstawicieli tamtejszej gazety Al-Ahram jako dowód lojalności.
 • Starcia w Kairze. Ponad 20 rannych

  Starcia w Kairze. Ponad 20 rannych

  ​Znów niespokojnie w centrum Kairu. W nocnych starciach z policją ranne zostały co najmniej 22 osoby.
 • Ruszył powtórny proces Hosniego Mubaraka

  Ruszył powtórny proces Hosniego Mubaraka

  Obalony prezydent Egiptu Hosni Mubarak, sądzony za udział w śmierci setek demonstrantów i korupcję, stawił się w sobotę w sądzie w Kairze. Tego dnia rozpoczął się powtórny proces byłego szefa państwa; poprzednie wyroki zostały anulowane na początku roku.
 • Egipt: Mubarak zwolniony z więzienia, ale nie wyjdzie na wolność

  Egipt: Mubarak zwolniony z więzienia, ale nie wyjdzie na wolność

  Egipski sąd nakazał warunkowe zwolnienie z więzienia byłego prezydenta Hosniego Mubaraka, sądzonego za śmierć demonstrantów. Pozostanie on jednak za kratkami w związku z inną sprawą - poinformowała egipska telewizja.
 • Agencja MENA: Mubarak ma pęknięte żebra

  Agencja MENA: Mubarak ma pęknięte żebra

  Były prezydent Egiptu, 84-letni Hosni Mubarak, który w czwartek został przewieziony z więzienia do szpitala wojskowego, na skutek upadku z 15 grudnia ma pęknięte żebra. Prześwietlenia wykazały też, że ma on płyn w jamie opłucnej - podała agencja prasowa MENA.