Honker

Artykuły - Honker (10)

 • Smutny koniec Honkera

  Smutny koniec Honkera

  Wszystko wskazuje na to, że do lamusa odchodzi właśnie kolejna polska marka - Honker. Kilka dni temu sąd w Lublinie ogłosił upadłość spółki z o.o. DTZ Fabryka Samochodów. Firma jest blisko związana z posiadającą prawa do polskiej terenówki Fabryką Samochodów Honker Sp. z o.o.
 • Honkery na emeryturę! Co je zastąpi?

  Honkery na emeryturę! Co je zastąpi?

  To już pewne. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami Ministerstwo Obrony Narodowej skierowało do publikacji ogłoszenie dotyczące zamówienia publicznego na dostawę „samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności”.
 • Polskie Honkery walczą na Ukrainie!

  Polskie Honkery walczą na Ukrainie!

  Ukraińscy ochotnicy walczący w obronie Donbasu korzystają z wyprodukowanych w Polsce Honkerów. Wycofane z polskiej armii pojazdy trafiają do ochotniczych batalionów biorących udział w "operacji antyterrorystycznej" na wschodzie Ukrainy.
 • Mordercy czy bohaterowie? Jak widzimy naszych żołnierzy?

  Mordercy czy bohaterowie? Jak widzimy naszych żołnierzy?

  Dla jednych "misjonarze" to „mordercy”, dla innych – obrońcy naszego bezpieczeństwa, niosący pomoc potrzebującym. Jak zmienia się wizerunek polskiego żołnierza?
 • Honker i Tarpan przechodzą do lamusa

  Honker i Tarpan przechodzą do lamusa

  Po 25 latach służby legendarne samochody terenowe Wojska Polskiego idą na emeryturę. Kiedyś jedne z najlepszych w swojej klasie, dziś już nadają się jedynie do służby garnizonowej. W pierwszej linii nie są używane od 2009 roku. Kończy się pewna epoka w historii wojsk lądowych, których Honker był symbolem. Teraz wojsko wybiera jego następcę.
 • Żołnierz zginął w wypadku pojazdu wojskowego

  W wypadku pojazdu wojskowego honker w okolicy Recza (Zachodniopomorskie) zginął 29-letni podoficer szczecińskiej 12. Dywizji Zmechanizowanej.
 • Rosjanie w Lublinie wyłożą 60 mln zł

  Następca lubelskiego DMP nie chce się kojarzyć jedynie z autami Lublin i Honker. Zapowiada więc duże inwestycje i nowe modele.
 • Honker nie pojedzie do Iraku

  Honker nie pojedzie do Iraku

  Andrychowska spółka Andoria-Mot poinformowała oficjalnie, że nie wystawi terenowego honkera w nowym przetargu na uzbrojenie irackiego wojska.