homoseksualizm

Artykuły - Homoseksualizm (170)

Filmy - Homoseksualizm (23)

 • Andrzej Piaseczny wciąż budzi kontrowersje

  Ostatnimi czasy ponownie opinia publiczna zainteresowała się orientacją seksualną znanego piosenkarza.
 • Za ujawnienie orientacji czeka ich kara więzienia

  Ten młody Tunezyjczyk na 19 lat, mieszka w Bizercie i jest gejem. Musi ukrywać swoją orientację seksualną, ponieważ w Tunezji za utrzymywanie relacji homoseksualnych grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. – W Tunezji homoseksualista musi prowadzić podwójne życie. Jeśli jesteś w towarzystwie innych gejów, możesz zachowywać się normalnie, nie musisz się pilnować. To bardzo komfortowa sytuacja – mówi „Mehdi”, homoseksualista z Bizerty. Przed rewolucją publiczna debata na temat homoseksualizmu była w Tunezji nie do pomyślenia. Dziś ta kwestia poruszana jest zarówno w mediach, jak i w siedzibach różnych organizacji.
 • Tajemniczy grobowiec ożywił legendę wielkiego władcy

  W ciągu życia jednego pokolenia Filip II Macedoński i jego syn, Aleksander Wielki, dokonali tego, o czym marzyli założyciele najsłynniejszych dynastii w historii. Pod ich wodzą starożytna Macedonia, zamieszkana przez greckie plemię Dorów, stała się najpotężniejszym państwem świata, obejmującym dzisiejszą Grecję, terytoria imperium perskiego, część Kaukazu i Egipt. Od pewnego czasu o dokonaniach macedońskich władców znów jest głośno - a to za sprawą sensacyjnego odkrycia w Amfipolis, 600 km na północ od Aten. Archeolodzy odkopali tam największy starożytny grobowiec, na jaki dotychczas natrafiono na terytorium Grecji. Pochodzi on ze schyłkowego okresu panowania Aleksandra Wielkiego, czyli z końca IV stulecia p.n.e. Niektórzy sądzili nawet, że być może jest on miejscem spoczynku wielkiego władcy (chociaż tradycja głosi, że został on pochowany w Aleksandrii). Pewne jest jednak to, że dzięki znalezisku jeszcze lepiej poznamy ten fascynujący okres w historii starożytnej. Współcześni historycy podkreślają geniusz Aleksandra, który wyprzedzał jego czasy. Był on nie tylko wybitnym strategiem i dowódcą, ale też wizjonerem, który chciał zbudować wielokulturowe państwo w oparciu o zasady tolerancji i pokojowego współistnienia narodów. To dlatego żenił się z córkami władców ziem, które podbijał - chociaż największą namiętność budzili w jego sercu mężczyźni...
 • Kult homoseksualizmu w Europie? Mocne słowa!

  Nie milkną echa wygranej Conchity Wurst na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. W Rosji zapanowały radykalne nastroje. Zapoczątkowana przez blogera Walentina Korobkowa akcja golenia bród przez mężczyzn spotkała się z ogromnym odzewem - a na ulicach rosyjskich miast słychać głosy oburzenia. - To tylko pokazuje, jak w Europie rozkwita kult homoseksualizmu. Uważam, że to, co stało się na Eurowizji, jest przerażające. Niech Bóg broni, żeby miało to dotrzeć do nas! - te mocna słowa wypowiedział młody student z Moskwy. Wielu Rosjan popiera kontrowersyjną ustawę o zakazie propagowania "nietradycyjnych zachowań seksualnych", która obowiązuje od czerwca ubiegłego roku... Zupełnie inne nastroje panują tymczasem w Austrii, skąd pochodzi Conchita Wurst. Chociaż pokonkursowe emocje nieco już opadły, postać Conchity króluje w mediach, a jej zwycięstwo stało się dla Austriaków powodem do odczuwania narodowej dumy.