homoseksualiści

Artykuły - Homoseksualiści (87)

 • ​Norweski Kościół luterański zaaprobował małżeństwa homoseksualne

  Obradujący w Trondheim synod norweskiego Kościoła luterańskiego zaaprobował w poniedziałek możliwość zawierania małżeństw homoseksualnych w tej wspólnocie religijnej. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 88 przedstawicieli Kościoła oraz delegatów świeckich, a 33 było przeciwnych tej propozycji.
 • Pacquiao tłumaczy swoją kontrowersyjną wypowiedź

  Pacquiao tłumaczy swoją kontrowersyjną wypowiedź

  Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) posłużył się dość osobliwym przykładem, aby wyjaśnić swoje kontrowersyjne stanowisko na temat homoseksualizmu.
 • 15 listopada 1985 r. Początek akcji "Hiacynt"

  15 listopada 1985 r. Początek akcji "Hiacynt"

  W wyniku zarządzonej przez Czesława Kiszczaka akcji, Milicja Obywatelska zarejestrowała 11 tysięcy akt osobowych dotyczących polskiego środowiska mniejszości seksualnych.
 • Elton John chce spotkać się z Władimirem Putinem

  Elton John chce spotkać się z Władimirem Putinem

  Otwarcie przyznający się do homoseksualizmu Elton John po raz kolejny skomentował sytuację osób LGBT na Ukrainie. Gwiazdor chciałby również spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, by poruszyć kwestię tamtejszego prawa dotyczącego osób homoseksualnych.
 • "Nasz Dziennik": Kardynał studzi reformatorów

  "Nasz Dziennik": Kardynał studzi reformatorów

  Prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Mueller mówi "Naszemu Dziennikowi": Kościół nie zrezygnuje z negatywnej oceny aktów homoerotycznych.
 • Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Podczas pierwszego tygodnia synodu biskupów w Watykanie omawiano kwestię uznania i otwarcia wobec osób homoseksualnych. W ogłoszonym przez Watykan pierwszym podsumowaniu obrad zgromadzenia biskupów na temat rodziny podkreślono, że w trakcie dyskusji wyrażono potrzebę podjęcia "odważnych decyzji duszpasterskich".
 • "Gazeta Wyborcza": Została tęczowa flaga

  Tylko dobę trwała otwartość LOT-u. Linie zmieniły już swoją stronę internetową, na której zachęcały gejów i lesbijki do podróżowania do miejsc, gdzie "mogą być sobą" - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Kerry porównuje ugandyjską ustawę antygejowską do antysemityzmu

  Kerry porównuje ugandyjską ustawę antygejowską do antysemityzmu

  Amerykański sekretarz stanu John Kerry porównał w środę nowe przepisy penalizujące kontakty homoseksualne w Ugandzie do antyżydowskich ustaw w nazistowskich Niemczech lub do apartheidu w RPA.
 • Ostre słowa posłanki Pawłowicz

  Ostre słowa posłanki Pawłowicz

  Posłanka Krystyna Pawłowicz nie chcę gejów na ulicy. "Niech sobie siedzą i robią, co chcą. Ale nie mogą wyjść na ulice" - zaznaczyła w wywiadzie udzielonym redaktorowi naczelnemu "Super Expressu" Sławomirowi Jastrzębowskiemu.
 • Szkocja zalegalizowała małżeństwa tej samej płci

  Szkocja zalegalizowała małżeństwa tej samej płci

  Szkocki parlament zalegalizował we wtorek wieczorem małżeństwa tej samej płci. Jak poinformowała brytyjska stacja BBC, za ustawą o małżeństwach i partnerstwie cywilnym głosowało 105 deputowanych, przeciwko jedynie 18.

Filmy - Homoseksualiści (20)

 • Turcja. Męski taniec brzucha

  W Turcji coraz więcej tancerzy robi swoim koleżankom konkurencję, wykonując słynny "taniec brzucha". Męski taniec brzucha ma w tym kraju bogatą tradycję; był bardzo popularny w Imperium Osmańskim, ponieważ kobiety mogły występować tylko przed żeńską częścią publiczności. Tancerzy brzucha uważano za homoseksualistów, ale byli oni powszechnie akceptowani przez społeczeństwo. Niestety, później ten rodzaj sztuki zdominowały kobiety. Rewolucję i wielki powrót tańczących mężczyzn zawdzięczamy filmowi „Zenne Dancer”, który trafił do tureckich kin w 2012 roku. Historia dwóch tancerzy zapoczątkowała wielki renesans tej dawnej orientalnej sztuki tańca. - W tak konserwatywnych społeczeństwach jak tureckie na mężczyzn parających się tańcem brzucha wciąż patrzy się krzywym okiem - wyznaje Erhan Ay, tancerz. - Wiąże się to z pewnymi uprzedzeniami, a przecież moje życie seksualne to moja sprawa - dodaje.
 • Polowanie na homoseksualistów. "Żyjemy w ciągłym strachu"

  Pod rządami prezydenta Abd al-Fataha as-Sisiego Egipt staje się państwem prześladującym mniejszości seksualne – alarmują obrońcy praw człowieka. Chociaż egipskie prawo oficjalnie nie zakazuje stosunków homoseksualnych, to w konserwatywnym muzułmańskim społeczeństwie geje i lesbijki są oskarżani o rozwiązłość i niemoralność. Od kilku miesięcy policja przeprowadza naloty na miejsca spotkań homoseksualistów, jak łaźnie czy kluby. Nieodmiennie kończą się one aresztowaniami. Szczególnie niepokojąco brzmią doniesienia o upokarzających badaniach analnych, jakim są poddawani osadzeni. Sądy orzekają wobec gejów kary więzienia, uzasadniając wyroki „obrazą islamu” lub „moralności”. - Żyjemy w ciągłym strachu. W każdej chwili policja może wtargnąć do naszego domu i aresztować nas. Nie możemy też spokojnie przebywać w miejscach publicznych - skarży się Hassan Sherif. Na prośbę mężczyzny jego personalia zostały zmienione, a twarz – ukryta, tak, by tożsamość jego i partnera, z którym mieszka, pozostały nieznane...
 • Społeczeństwo za 100 lat: Koniec rodziny, triumf wolnych związków?

  Profesor Zbigniew Nęcki prognozuje, że rodzina jako instytucja społeczna ma się ku końcowi. W przyszłości dominować będą związki nieformalne, jako że swoboda i indywidualizm stają się wartościami nadrzędnymi. Ekspert wysuwa też ciekawą tezę dotyczącą zalegalizowania związków osób tej samej płci. - Osoby homoseksualne teraz domagają się tej legalizacji, bo związki formalne i nieformalne nie są, póki co, traktowane równorzędnie. Ale kiedy związki nieformalne przestaną być dyskryminowane, to równouprawnienie przyjdzie do osób homoseksualnych z innej strony. Społeczeństwo przyszłości dojrzeje także do odpowiedniego traktowania osób starszych. Prof. Nęcki przewiduje, że znikną bezduszne domy spokojnej starości, które w istocie skazują ludzi niedołężnych na mentalny skok w przepaść, niczym w starożytnej Sparcie. - Przewiduję zanik domów starców, bo są to zdehumanizowane środowiska - mówi. Zainteresował cię ten temat? Kliknij po więcej! Koniec Boga, wiary i kościołów? Religia za 100 lat Czy roboty przyszłości będą wyposażone w moralność? Kiedy nadejdzie nowa epoka lodowcowa? Czy zabiją nas nowe superwirusy? Robot zamiast partnera? Seks i prokreacja za 100 lat
 • Wsadzili go do więzienia za miłość do mężczyzny!

  Uganda to kraj, w którym sytuacja mniejszości seksualnych należy do najtrudniejszych na świecie. Wciąż obowiązuje tam prawo z czasów kolonialnych, w myśl którego można ukarać człowieka więzieniem za "cielesne obcowanie wbrew porządkowi natury”. Coś takiego spotkało Jacksona Mukasę - młodego, życzliwego ludziom mężczyznę, którego jedynym "przestępstwem" jest jego homoseksualna orientacja. Jackson trafił za kratki na 5 miesięcy. Jak mówi, podczas pobytu w więzieniu nie oszczędzono mu niczego: szyderstw, upokorzeń, a nawet tortur.