homofobia

Artykuły - Homofobia (24)

Filmy - Homofobia (8)

 • Wsadzili go do więzienia za miłość do mężczyzny!

  Uganda to kraj, w którym sytuacja mniejszości seksualnych należy do najtrudniejszych na świecie. Wciąż obowiązuje tam prawo z czasów kolonialnych, w myśl którego można ukarać człowieka więzieniem za "cielesne obcowanie wbrew porządkowi natury”. Coś takiego spotkało Jacksona Mukasę - młodego, życzliwego ludziom mężczyznę, którego jedynym "przestępstwem" jest jego homoseksualna orientacja. Jackson trafił za kratki na 5 miesięcy. Jak mówi, podczas pobytu w więzieniu nie oszczędzono mu niczego: szyderstw, upokorzeń, a nawet tortur.
 • Dorota Wróblewska: Branża mody to w większości homoseksualiści

  Dorota Wróblewska, stylistka i producentka, apeluje o tolerancję dla homoseksualistów. W branży mody, gdzie pracuje, jest wiele osób tej orientacji. W tym środowisku jest to normalne i powszechnie akceptowane, dlatego Wróblewskiej tak trudno zrozumieć powszechną homofobię. – Homoseksualizm otacza nas od setek lat, nie jest to nic nowego. Dlatego dziwi mnie homofobia. Nie akceptuję jej. Branża mody to w większości homoseksualiści. To są normalni faceci – mówi Dorota Wróblewska.
 • Europa chce walczyć z homofobią

  Homofobia w Unii Europejskiej istnieje i jest realnym problemem - orzekli europosłowie. Według raportu Agencji Praw Podstawowych UE, większość osób identyfikujących się ze społecznością LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transgenderycznych) nie może żyć w zgodzie ze swoją tożsamością z powodu ostracyzmu społecznego i przejawów agresji. Dlatego Europa na poważnie chce wziąć się za walkę z homofobią. Obrońcy praw mniejszości seksualnych odnieśli już kilka zwycięstw. Urząd Miasta Brukseli postanowił karać grzywną osoby dopuszczające się wobec homoseksualistów przemocy werbalnej i fizycznej. Za zniesławienie geja lub lesbijki można zapłacić nawet 250 euro kary!
 • Homofobia - wyolbrzymiony problem?

  Wyzwiska, groźby, opluwanie, przemoc fizyczna - tak w krajach Unii Europejskiej wygląda codzienne życie większości osób o orientacji innej niż heteroseksualna, a także osób transgenderycznych. Takie informacje przynosi raport Agencji Praw Podstawowych UE, opublikowany z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią i Transfobią. Czy skala problemu rzeczywiście jest aż tak wielka? Oto przerażająca historia dwóch homoseksualnych Belgów, którzy padli ofiarą homofobii.