Home Broker

Artykuły - Home Broker (292)

 • Spadły ceny mieszkań w Warszawie

  Spadły ceny mieszkań w Warszawie

  Najnowsze notowanie Indeksu Cen Transakcyjnych Home Broker i Open Finance wskazało lekką obniżkę cen w największych miastach. Do sporego ruchu w dół doszło w Warszawie, której należy się bacznie przyglądać, bo to największy i najważniejszy rynek nieruchomości w Polsce.
 • Wynajem mieszkania: Wady i zalety

  Wynajem mieszkania: Wady i zalety

  W całej debacie o tym, czy lepiej jest mieszkanie kupić czy wynająć, często zapomina się o najważniejszym: mieszkanie służy przede wszystkim do zaspokajania potrzeby mieszkaniowej, a kwestia tego w jaki sposób zostanie to rozwiązane zależy od oczekiwań i stylu życia danej osoby. Home Broker bierze pod lupę najem lokalu i analizuje jego wady i zalety.
 • Ceny mieszkań: Warszawa dwa razy droższa niż Łódź

  Ceny mieszkań: Warszawa dwa razy droższa niż Łódź

  Choć w skali kraju obserwujemy cały czas stabilizację cen mieszkań, to na kilku rynkach zmiany są znaczące. W ostatnich 12 miesiącach najbardziej wzrosły ceny w Bydgoszczy, a spadły w Katowicach i Lublinie. Niezmiennie najdroższa spośród dużych miast jest Warszawa.
 • Coraz mniej czasu na kredyt mieszkaniowy z niskim wkładem

  Coraz mniej czasu na kredyt mieszkaniowy z niskim wkładem

  Osoba kupująca dziś na kredyt mieszkanie na rynku wtórnym za 200 tys. zł musi mieć co najmniej 31,5 tys. zł gotówki. Od 1 stycznia 2015 r. wymagana kwota dla ww. mieszkania wzrośnie o prawie 1/3 i wynosić będzie 41 tys. zł.
 • Sprawdź okolicę przed zakupem nieruchomości

  Sprawdź okolicę przed zakupem nieruchomości

  Poszukiwanie mieszkania to złożony i długotrwały proces. Dla większości klientów kluczowe są lokalizacja w relacji do miejsca pracy, a przede wszystkim cena. Tymczasem lokalizacji trzeba przyjrzeć się dokładniej. Home Broker podpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę.
 • Studencie, wynajmij bezpiecznie

  Studencie, wynajmij bezpiecznie

  Koniec wakacji to gorący okres na rynku wynajmu. Zbliża się początek roku akademickiego i wiele młodych osób zaczyna poszukiwania lokum. Co zrobić, by proces wynajmu przebiegł bezpiecznie i bezstresowo? Home Broker przygotował poradnik dla poszukujących mieszkania.
 • Tam bardzo chcą mieszkać warszawiacy

  Tam bardzo chcą mieszkać warszawiacy

  Mokotów jest najpopularniejszą dzielnicą Warszawy - chciałby tam zamieszkać co piąty klient Home Broker. Na dynamicznie rozwijającej się Białołęce chce zamieszkać tylko 6,4 proc. klientów, ale już dane z transakcji pokazują, że rzeczywiście decyzję o zamieszkaniu w tej dzielnicy podejmuje ponad dwa razy więcej osób.
 • Bezpieczny zakup mieszkania od dewelopera

  Bezpieczny zakup mieszkania od dewelopera

  Decydując się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego klient otrzymuje szereg korzyści, ale jednocześnie godzi się na pewne ryzyko, szczególnie jeśli nabywa nieruchomość będącą dopiero w budowie. Home Broker przypomina jak zminimalizować prawdopodobieństwo problemów, bo choć ustawa deweloperska zwiększyła bezpieczeństwo kupujących, to ostrożności nigdy za wiele.
 • Poradnik: Przy zakupie mieszkania sprawdź długi jego i sprzedającego

  Kupując mieszkanie należy dokładnie zweryfikować jego stan prawny i faktyczny. Dla wielu jest to największa transakcja finansowa w życiu i niedochowanie należytej staranności może oznaczać straty finansowe. Home Broker wskazuje na co uważać, by nie kupić mieszkania z długami.
 • Pięć sposobów na niższą ratę kredytu mieszkaniowego

  Pięć sposobów na niższą ratę kredytu mieszkaniowego

  Choć stopy procentowe nadal mamy na najniższym poziomie i dzięki temu raty kredytów hipotecznych są relatywnie niskie, to nie znaczy, że nie warto postarać się o to, by obciążenie z tytułu kredytu mieszkaniowego było jeszcze niższe. Home Broker podpowiada sposoby na obniżenie raty kredytowej zwracając uwagę na to, kiedy warto z danego rozwiązania skorzystać.

Filmy - Home Broker (1)

 • Za kilka miesięcy banki nie udzielą już kredytu walutowego

  Będziemy mogli pożyczyć od banku więcej na zakup własnego mieszkania, ale dostęp do kredytów będzie mniejszy. Tak analitycy Home Broker oceniają skutki najważniejszych zmian proponowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego w znowelizowanej Rekomendacji S. Dostęp do pożyczek hipotecznych ograniczą przede wszystkim nowe wymogi dotyczące wkładu własnego przy zakupie nieruchomości, a także praktycznie wycofanie z rynku kredytów walutowych, które będą oferowane jedynie kredytobiorcom uzyskującym trwałe dochody w obcej walucie. Komentuje Bartosz Turek, analityk Home Brokera.