holland

Artykuły - Holland (137)

 • Rewelacje o romansie. "Atak na życie prywatne" Hollande'a

  Rewelacje o romansie. "Atak na życie prywatne" Hollande'a

  Prezydent Francji Francois Hollande wyraził w piątek głębokie ubolewanie z powodu ataków na jego życie prywatne i ogłosił, że rozważa kroki prawne wobec magazynu "Closer", który ujawnił, że szef państwa ma romans z aktorką Julie Gayet.
 • Agnieszka Holland w 20m2 Łukasza

  Agnieszka Holland w 20m2 Łukasza

  Już w sobotę premiera odcinka 20m2 Łukasza, w którym gościć będzie jeden z najbardziej cenionych polskich reżyserów.
 • Więckiewicz z Orłem

  Więckiewicz z Orłem

  Podczas ceremonii rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, która odbyła się 19 marca w Warszawie, Robert Więckiewicz odebrał statuetkę Orła 2012 za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie Agnieszki Holland "W ciemności".
 • "W ciemności" z nagrodą w Chicago

  "W ciemności" z nagrodą w Chicago

  Produkcja Agnieszki Holland "W ciemności" została nagrodzona na 23. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA). Polski kandydat do Oscara 2012, w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, otrzymał w Chicago nagrodę Złotych Zębów - przyznawaną przez publiczność.
 • Więckiewicz po lwowsku

  Więckiewicz po lwowsku

  Roberta Więckiewicza widzieliśmy niedawno w głównej roli w filmie Marka Koterskiego "Baby są jakieś inne", do kin wchodzi właśnie kolejny obraz z jego udziałem - "Wymyk". Najwybitniejszą kreację stworzył jednak w polskim kandydacie do Oscara - "W ciemności" Agnieszki Holland (w kinach od stycznia 2012 roku).
 • Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

  Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

  Najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej otworzył w piątek, 4 listopada, 23. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (Polish Film Festival in America - PFFA).
 • Polskie filmy w Argentynie

  Polskie filmy w Argentynie

  Dramat "W ciemności" Agnieszki Holland walczy w konkursie głównym na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mar del Plata w Argentynie, który rozpoczął się w sobotę, 5 listopada, wieczorem. W jury konkursu głównego zasiada reżyser Jacek Bromski.
 • Holland nakręci serial o Palachu

  Holland nakręci serial o Palachu

  Agnieszka Holland wyreżyseruje w Czechach - dla HBO - serial o Janie Palachu, czeskim studencie, który w 1969 r. podpalił się, aby zaprotestować przeciw inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Zdjęcia mają rozpocząć się w marcu - poinformowała reżyserka.
 • Przekroczenie wartości dostaw realizowanych w ramach współpracy z SAF Holland Polska Sp. z o.o. progu 10% kapitałów własnych Wielton S.A.

  Raport bieżący nr 24/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Wielton S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 24 października 2011 r. łączna wartość dostaw realizowanych w ramach umowy ramowej na dostawę komponentów do budowy przyczep i naczep osi i zawieszeń, zawartej pomiędzy Emitentem a SAF Holland Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Trzciance w dniu 30 sierpnia 2005 r., w okresie od dnia 10 sierpnia 2011 r. wyniosła 14 653 838,35 zł i prze
 • Holland: "W ciemności" jak "Kanał"

  Holland: "W ciemności" jak "Kanał"

  - Pociągnęło mnie wyzwanie, żeby zrobić film, który w 80 procentach dzieje się w ciemności, w kanałach. Wajda zrobił "Kanał" i od tego czasu nie widziałam takiego filmu" - powiedziała Agnieszka Holland o swoim najnowszym filmie "W ciemności".

Filmy - Holland (4)

 • Show spod znaku House of Holland

  Marka House of Holland to stroje, które charakteryzuje luz, świeżość i dziewczęcość. Projektant Henry Holland deklaruje, że inspirują go... jego przyjaciółki.
 • Na planie u Agnieszki Holland

  Agnieszka Holland na kilka dni przeniosła zdjęcia do swojej najnowszej produkcji, "Ukryci" do Łodzi. Zobacz relację z planu filmowego!
 • Rola Andrzeja Seweryna

  W serialu "Ekipa" Agnieszki Holland wystąpił m.in. Andrzej Seweryn.
 • "Ekipa" Agnieszki Holland

  "Ekipa" to opowieść realizowana według scenariusza Dominika Rettingera i Wawrzyńca Smoczyńskiego. Główna fabuła serialu to prezentacja wydarzeń na szczytach władzy współczesnej Polski.