Nowe Technologie - Holandia

Artykuły - Holandia (11)

 • Wszystkie holenderskie pociągi są napędzane energią wiatrową

  Wszystkie holenderskie pociągi są napędzane energią wiatrową

  Przedstawiciele holenderskich kolei oświadczyli, że od teraz 100 procent ich pociągów jest zasilanych ekologiczną energią wiatrową.
 • Holandia kupi F-35

  Holandia kupi F-35

  Holandia zdecydowała się na zakup ośmiu myśliwców piątej generacji F-35A Lightning II – czytamy na łamach Defence24. Oznacza to, że kolejny kraj pozostanie w programie Joint Strike Fighter.
 • Najbardziej niezwykły "wiatrak" świata

  Najbardziej niezwykły "wiatrak" świata

  ​W Holandii już wkrótce powstanie najnowocześniejszy "wiatrak" na świecie. Obiekt stanie się nową wizytówką Rotterdamu i akceleratorem energii odnawialnej.
 • Darmowy publiczny internet w Amsterdamie

  Darmowy publiczny internet w Amsterdamie

  Szwedzki start-up Instabridge w ramach promocji swoich usług, założył w Amsterdamie 300 hotspotów. Dzięki nim zarówno mieszkańcy, jak i turyści, mają darmowy dostęp do internetu.
 • Kraje Beneluksu chcą eutanazji noworodków

  Kraje Beneluksu chcą eutanazji noworodków

  W Holandii już wkrótce może być uśmiercanych rocznie aż 650 chorych noworodków. Wszystko to zgodnie z prawem i na wyraźną prośbę rodziców. Czy to objaw medycznej bezsilności czy pozostałość po nazistowskiej eugenice?
 • Inteligentne autostrady w Holandii w połowie roku

  Inteligentne autostrady w Holandii w połowie roku

  Jeszcze w tym roku w Holandii mają zostać otworzone inteligentne autostrady, które będą samowystarczalne pod względem energetycznym.
 • Holenderskie plany totalnej kontroli sieci

  Holenderskie plany totalnej kontroli sieci

  Zawsze wydawało mi się, że w przesiąkniętej kupieckim pragmatyzmem Holandii, nie mogą pojawić się pomysły ograniczające wolność. Myliłem się. Holenderski minister sprawiedliwości chciałby, by policja mogła włamywać się do komputerów i usuwać dane użytkowników. I to nie tylko tych, którzy fizycznie znajdują się w Holandii.
 • Holandia rozważy liberalizację prawa autorskiego

  Holandia rozważy liberalizację prawa autorskiego

  Przeciwnicy ACTA i restrykcyjnych praw chroniących własność intelektualną zyskali nowego sprzymierzeńca. Holenderski rząd chce zmienić prawo w taki sposób, by użytkownicy nowych mediów mieli prawo do "twórczych remiksów" treści objętej ochroną praw autorskich.
 • Nasz najdroższy internet...

  Nasz najdroższy internet...

  Realizacja wytycznych Unii Europejskiej, wg których internet powinien być obłożony podstawową stawką VAT, obowiązującą w danym kraju, przebiegła po linii najmniejszego oporu. W zdecydowanej większości przypadków operatorzy doliczyli do cen dostępu 22 proc. VAT, co przez większość internautów zostało odebrane - słusznie - jako kolejna podwyżka. Pomijając już fakt, że takie postępowanie jest nieetyczne, gdyż tak naliczony VAT operator może sobie później odliczyć, a "prosta" podwyżka uderzy po kieszeni końcowych odbiorców, to relacje pomiędzy zarobkami a cenami dostępu do internetu w Polsce - w porównaniu z innymi krajami - po raz kolejny wzrosły.
 • Internet tani inaczej

  Internet tani inaczej

  Wkrótce upływa termin ultimatum, jakie Unia Europejska postawiła Polsce w sprawie stawki VAT na internet. Zgodnie z przepisami unijnymi, usługa dostępu do internetu ma być obłożona podstawową stawką VAT, a ta wynosi w Polsce 22 proc. Rząd prawdopodobnie ulegnie presji i podniesie stawkę do 22 proc., choćby dlatego, że za ustępstwo w niewiele dla polityków znaczącej sprawie może zyskać przychylność Unii w sprawach spornych o wiele bardziej ich interesujących.