menway - Holandia

Artykuły - Holandia (5)

 • Tego o prostytutkach mogłeś nie wiedzieć

  Tego o prostytutkach mogłeś nie wiedzieć

  Wydawałoby się, że o zawodzie prostytutki wiadomo już wszystko: zamawia się usługę, idzie do hotelu, płaci i po sprawie. Jednak są kwestie dotyczące prostytucji, o których niewiele osób wie.
 • Holandia dusi się od nadmiaru rowerów

  Holandia dusi się od nadmiaru rowerów

  Natężenie ruchu rowerowego w Holandii doszło do takiego stopnia, że jazda jednośladem stała się koszmarem. Liczba rowerów (18 mln) już znacznie przekroczyła liczbę mieszkańców (16,7 mln) - podkreśla w swoim raporcie Holenderska Unia Kolarzy.
 • Czołgiem na okręt

  Czołgiem na okręt

  W 1944 roku, na wodach holenderskich, przeprowadzono jedyny w dziejach polskiego wojska abordaż, dokonany przez... pułk pancerny.
 • Po kielichu już nie poprowadzisz

  Po kielichu już nie poprowadzisz

  W Holandii zakładane będą w samochodach antyalkoholowe blokady. Otrzyma je każdy kierowca, który zostanie przyłapany na prowadzeniu samochodu po spożyciu alkoholu ponad 1,3 promila.
 • Wybrało mnie życie geja

  Wybrało mnie życie geja

  Holandia uchodzi w Europie za najbardziej tolerancyjny kraj dla homoseksualistów. W samym centrum Amsterdamu powstał Pomnik Homoseksualistów. Jest tu także jedyny w Europie "Infokiosk" - punkt informacyjny dla gejów i lesbijek, a kilka metrów dalej ma swoją siedzibę najstarsza homoseksualna organizacja na świecie "COC".