hokej

Artykuły - Hokej (1464)

 • PHL. Rabin atakuje Sherbatova za transfer do Oświęcimia. "Zdrada Żydów i nóż w plecy"

  PHL. Rabin atakuje Sherbatova za transfer do Oświęcimia. "Zdrada Żydów i nóż w plecy"

  Amerykański rabin skrytykował nowego hokeistę Unii Oświęcim Eliezera Sherbatova za to, że reprezentant Izraela będzie grał w mieście, w którym powstał obóz koncentracyjny Auschwitz. - Każdy, kto dziś mieszka w tym mieście, jest winny - napisał.
 • Nie żyje 20-letni hokeista Ondrej Buchtela

  Nie żyje 20-letni hokeista Ondrej Buchtela

  Środowisko związane z czeskim hokejem okryło się żałobą po śmierci utalentowanego 20-letniego zawodnika Ondreja Buchteli, który przegrał walkę z rakiem serca.
 • Jagr i inni hokeiści zagrają pod „gołym niebem” w Szpindlerowym Młynie

  Jagr i inni hokeiści zagrają pod „gołym niebem” w Szpindlerowym Młynie

  W dniach 11-12 grudnia kluby hokejowe z Czech zagrają w ramach Winter Classic, czyli pod „gołym niebem”. Pod stokiem narciarskim w Szpidlerowym Młynie odbędzie się mecz m.in. HC Kladno z HC Vrchlabi. Właścicielem i zawodnikiem tego pierwszego zespołu jest Jaromir Jagr.
 • Ekstraliga hokeja. Mistrzowie Polski rozpoczęli urlopy

  Ekstraliga hokeja. Mistrzowie Polski rozpoczęli urlopy

  Hokeiści mistrza Polski GKS Tychy rozpoczęli dwutygodniowe urlopy po pierwszym, miesięcznym, okresie przygotowań "na sucho" do sezonu. Zajęcia na lodzie są zaplanowane w ostatnim tygodniu lipca.
 • Hokej. Miroslav Preisinger przekwalifikował się na fryzjera

  Hokej. Miroslav Preisinger przekwalifikował się na fryzjera

  Miroslav Preisinger udowodnił, że zawsze jest dobry czas na naukę. W czasie pandemii były reprezentant Słowacji postanowił przekwalifikować się na fryzjera. „Chciałem spróbować od najmłodszych lat, a teraz pojawiły się odpowiednie okoliczności” – powiedział 29-latek.
 • PHL. GKS Tychy wznowi treningi 1 czerwca

  PHL. GKS Tychy wznowi treningi 1 czerwca

  1 czerwca wspólne treningi rozpoczną hokeiści mistrza Polski GKS Tychy. Ta część przygotowań na "sucho" potrwa miesiąc, potem - po dwutygodniowych urlopach - zespół czekają zajęcia na lodowisku.
 • ​Hokejowe MŚ Dywizji 1B w Katowicach. Zwrot pieniędzy za bilety

  ​Hokejowe MŚ Dywizji 1B w Katowicach. Zwrot pieniędzy za bilety

  Kibice, którzy kupili bilety na odwołane z powodu pandemii koronawirusa hokejowe mistrzostwa świata Dywizji 1B, mogą wymienić wejściówki na vouchery lub wystąpić o zwrot pieniędzy. Zawody miały się rozpocząć w poniedziałek w katowickim Spodku.
 • Hokej. 44 lata temu Polska wygrała z ZSRR. Jobczyk: Trzeba lodowisk i szkolenia

  Hokej. 44 lata temu Polska wygrała z ZSRR. Jobczyk: Trzeba lodowisk i szkolenia

  8 kwietnia 1976 roku polscy hokeiści jedyny raz pokonali reprezentację Związku Radzieckiego. Na mistrzostwach świata w Katowicach wygrali 6-4. - Trzeba szkolić młodzież, ale do sukcesu konieczna jest budowa lodowisk - powiedział strzelec trzech goli w tamtym spotkaniu Wiesław Jobczyk.
 • Zarząd PZHL zaproponował przeprowadzenie zjazdu wyborczego online

  Zarząd PZHL zaproponował przeprowadzenie zjazdu wyborczego online

  Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zaproponował zorganizowanie zjazdu wyborczego online, z uwagi na epidemię koronawirusa. Nowe władze miały zostać wybrane 19 marca w Chorzowie, ale obrady zostały przełożone.
 • Hokej. Mistrzostwa świata Dywizji IB przełożone

  Hokej. Mistrzostwa świata Dywizji IB przełożone

  W dniach 27 kwietnia–3 maja w Katowicach miały się odbyć mistrzostwa świata Dywizji IB z udziałem reprezentacji Polski. Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję o tym, że czempionat w tym roku nie zostanie rozegrany.

Filmy - Hokej (139)

 • Mariusz Czerkawski dla Interii: "To było coś niesamowitego". Wideo

  - Zwycięstwo reprezentacji Polski w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w 2022 roku było czymś niesamowitym. Na pochwały zasłużył przede wszystkim nasz bramkarz. Przed nami bardzo ciężki turniej na Słowacji z gospodarzami, Austria i Białorusią. Wszyscy poza Białorusinami nie trenują, dlatego niestety to oni będą mieć chyba największe szanse na awans - mówi w rozmowie z Interią Mariusz Czerkawski.
 • Mariusz Czerkawski dla Interii o Polskiej Hokej Lidze po pandemii: "Nie wygląda to za dobrze".

  Generalnie cała sytuacja nie pozwala jakoś bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość, na sprawy finansowe klubów pod względem zatrudnienia i utrzymania się na powierzchni. Hokej nigdy nie miał wielu sponsorów, nigdy nie był jakoś bardzo zabezpieczony chociażby poprzez wsparcie ze spółek skarbu państwa, nie mieliśmy także praktycznie żadnych pieniędzy z tytułu praw telewizyjnych. Teraz będzie jeszcze trudniej znaleźć sponsorów, firmy będą traciły dochody, bardzo trudno będzie namawiać kogoś na wspieranie sportu - mówi w rozmowie z Interia Mariusz Czerkawski
 • PHL. Jak poradzą sobie Cracovia i Podhale w dobie koronawirusa. Wideo

  Dziennikarz Interii Michał Białoński, komentuje sytuację polskich klubów hokejowych w dobie pandemii koronawirusa.
 • Młodziutki Norweg pasjonuje się hokejem. Radzi sobie bardzo dobrze

  Historia zna wiele przypadków ludzi obdarzonych wyjątkowym talentem w bardzo młodym wieku. Ten mały Norweg zdaje się jednak przesuwać granicę jeszcze dalej. 2-letni Mio, mieszkający w Oslo, ma dar i umiłowanie do hokeja. Sportem zainteresował się bardzo wcześnie i od tamtej pory chętnie trenuje. Jak mówi jego mama, z kijem i rękawicami nie rozstaje się nawet w łóżku. Codziennie ogląda też hokejowe filmy na YouTube. Widać, że na tak młody wiek ma dobrą koordynację i boiskowe wyczucie. Mio życzymy dalszej chęci do zabawy i pracy!