Hitachi

Artykuły - Hitachi (9)

 • Fuzja Hitachi-ABB: Nowe możliwości przed polskim oddziałem firmy ABB

  Fuzja Hitachi-ABB: Nowe możliwości przed polskim oddziałem firmy ABB

  Jak powiedział Paweł Łojszczyk, przejęcie przez Hitachi części ABB otwiera przed polskim oddziałem firmy nowe możliwości.
 • IFA 2019: Telewizory marki Hitachi z Androidem TV

  IFA 2019: Telewizory marki Hitachi z Androidem TV

  Niebawem do Polski trafią telewizory marki Hitachi. Za ich produkcją stoi firma Vestel. Jaką specyfikację będą oferowały te modele?
 • Xperia Z3 i nowy iPhone będą miały 5,5-calowy ekran QHD?

  Xperia Z3 i nowy iPhone będą miały 5,5-calowy ekran QHD?

  W pierwszej połowie tego roku czołowi producenci nie zdecydowali się na zastosowanie w nowych flagowcach ekranów 2K. Stare przysłowie mówi jednak, że "co się odwlecze, to nie uciecze".
 • Japończycy się wprowadzają. 4000 miejsc pracy!

  Japończycy się wprowadzają. 4000 miejsc pracy!

  Japoński konglomerat Hitachi przenosi swój dział produkcji kolejowej do Newton Aycliffe w hrabstwie Durham (północno-wschodnia Anglia), gdzie zaczyna budować fabrykę. Zatrudnienie docelowo zwiększy się z 2500 do 4000 osób.
 • Pierwsze dyski twarde o pojemności 4 TB

  Pierwsze dyski twarde o pojemności 4 TB

  Fala tegorocznych powodzi w Tajlandii mocno odbiła swoje piętno na producentach dysków twardych korzystających z tamtejszych fabryk. Segment "twardzieli" wraca jednak na właściwe tory, czego potwierdzeniem jest dysk Hitachi o rekordowej pojemności 4 TB (terabajta).
 • Sony, Hitachi, Toshiba - nowy gigant w produkcji wyświetlaczy?

  Sony, Hitachi, Toshiba - nowy gigant w produkcji wyświetlaczy?

  Do tej pory najbardziej cenione oraz rozreklamowane były chyba wyświetlacze Super AMOLED Samsunga, montowane choćby w Samsungu Galaxy S II czy tańszych Galaxy S I9000, Wave S8500. Aby skuteczniej konkurować z koreańskim producentem, swoje siły łączą trzy firmy: Sony, Hitachi i Toshiba. Co takiego wspólnie szykują?
 • GE-Hitachi inwestorem strategicznym siłowni na Litwie

  GE-Hitachi inwestorem strategicznym siłowni na Litwie

  - Przetarg na realizację projektu budowy nowej elektrowni atomowej na Litwie wygrała japońsko-amerykańska korporacja GE-Hitachi Nuclear Energy - poinformował w czwartek wiceminister energetyki Litwy Romas Szvedas.
 • Cienkie 500 gigabajtów

  Cienkie 500 gigabajtów

  Hitachi GST jest producentem najcieńszego w historii 500-gigabajtowego dysku twardego. Urządzenie Travelstar Z5K500 ma grubość zaledwie 7 milimetrów. Standardowy 2,5-calowy dysk do laptopów jest o 2,5 milimetra grubszy.
 • Najszybszy dysk o pojemności 3 TB

  Najszybszy dysk o pojemności 3 TB

  Hitachi zaprezentowało właśnie 3,5-calowy dysk twardy o pojemności 3 TB. Podobne urządzenia zaprezentowały wcześniej korporacje Seagate i Western Digital, jednakże urządzenie Hitachi charakteryzuje się najszybszym interfejsem (SATA o prędkości 6 Gbit/s).