Hiszpania.

Artykuły - Hiszpania. (366)

 • Hiszpania: Uciekli bez płacenia

  Hiszpania: Uciekli bez płacenia

  Hiszpańska Gwardia Cywilna poinformowała w piątek, że szuka ponad stu osób, które w tym tygodniu uciekły naraz bez płacenia z restauracji na północy kraju. Klienci nie byli Hiszpanami. Właściciel twierdzi, że stracił 2 tys. euro.
 • W Hiszpanii słoneczna turystyka kwitnie

  W Hiszpanii słoneczna turystyka kwitnie

  Na plaży La Malagueta w Maladze (Andaluzja, Hiszpania) na Morzem Śródziemnym słoneczny sezon turystyczny jest w pełni.
 • Hiszpania: Rekordowy spadek bezrobocia

  Hiszpania: Rekordowy spadek bezrobocia

  Rekordowy spadek bezrobocia w Hiszpanii. Jak informuje Ministerstwo Pracy, w 2016 roku liczba osób bez zatrudnienia zmniejszyła się o ponad 390 tysięcy i teraz wynosi 3 miliony 700 tysięcy. Tylko w grudniu z list urzędów pracy wykreślono ponad 86 tysięcy osób.
 • Zawarcie umowy pożyczki z Medius Collection S.L. z siedzibą w Madrycie (Hiszpania)

  Raport bieżący nr 35/2016Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Kancelaria Medius S.A. informuje, że w dniu 28 listopada 2016 roku, Kancelaria Medius S.A. (Pożyczkodawca) zawarło umowę pożyczki o wartości 943 000,00 Euro (4 118 000,00 zł.), według kursu NBP z dnia 28 listopada 2016 roku tj. 4,42 zł.) z Medius Collection S.L. (Pożyczkobiorca) z siedzibą w Madrycie (Hiszpania). Umowa została zawarta na okres 60 miesięcy z zastrzeżeniem, że Pożyczkob
 • Zawarcie umowy pożyczki z Medius Collection S.L. z siedzibą w Madrycie (Hiszpania)

  Raport bieżący nr 34/2016Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Kancelaria Medius S.A. informuje, że w dniu 08 listopada 2016 roku, Kancelaria Medius S.A. (Pożyczkodawca) zawarło umowę pożyczki o wartości 850 000,00 Euro (3 680 500,00) zł., według kursu NBP z dnia 08 listopada 2016 roku tj. 4,33 zł.) z Medius Collection S.L. (Pożyczkobiorca) z siedzibą w Madrycie (Hiszpania)). Umowa została zawarta na okres 48 miesięcy, z zastrzeżeniem, że Pożyczk
 • W Hiszpanii przybywa turystów- inwestorzy zacierają ręce

  W Hiszpanii przybywa turystów- inwestorzy zacierają ręce

  Nadeszła jesień, a zatem czas podsumowań sezonu wakacyjnego w Polsce i Europie. Jeszcze na długo przed jego rozpoczęciem mówiło się, że największy wpływ na wybór wakacyjnej destynacji w Europie będzie miała napięta sytuacja międzynarodowa spowodowana przedłużającym się konfliktem na Bliskim Wschodzie, który położył się cieniem na wynikach branży turystycznej w dotychczas popularnym Egipcie i nie mniej atrakcyjnej Turcji. Gdzie zatem Europejczycy, a wśród nich Polacy postanowili spędzić lato 2016?
 • Brytyjczycy w Hiszpanii starają się o obywatelstwo

  Brytyjczycy w Hiszpanii starają się o obywatelstwo

  Brytyjczycy mieszkający w Hiszpanii zaczynają się starać o obywatelstwo tego kraju, spodziewając się trudności we własnej ojczyźnie w związku z Brexitem.
 • Hiszpania: Górnicza wioska na sprzedaż

  Hiszpania: Górnicza wioska na sprzedaż

  Administracja Kastylii i Leon, na północy Hiszpanii, wystawiła na sprzedaż górniczą wioskę. Żąda za nią 122 miliony euro. W cenę wliczono nie tylko domy, ale też dwie kopalnie węgla.
 • Bez kar dla Hiszpanii i Portugalii

  Bez kar dla Hiszpanii i Portugalii

  Kraje UE poparły propozycję Komisji Europejskiej, by odstąpić od wymierzenia kar finansowych Hiszpanii i Portugalii za złamanie zasad dyscypliny budżetowej - poinformowała we wtorek Rada UE.
 • Procedura sankcji wobec Hiszpanii i Portugalii za deficyty budżetowe

  Procedura sankcji wobec Hiszpanii i Portugalii za deficyty budżetowe

  Hiszpania i Portugalia nie podjęły odpowiednich działań w reakcji na zalecenia dotyczące korekty ich deficytów budżetowych - uznali we wtorek unijni ministrowie finansów, otwierając tym samym drogę do nałożenia na te kraje sankcji.