hindusi

Artykuły - Hindusi (26)

 • 25 tysięcy osób czeka na polską wizę w New Delhi. Do pracy w Polsce jadą m.in. Hindusi i Nepalczycy

  25 tysięcy osób czeka na polską wizę w New Delhi. Do pracy w Polsce jadą m.in. Hindusi i Nepalczycy

  Nawet 25 tys. osób może oczekiwać na wystawienie wizy z prawem do pracy w Polsce przez ambasadę w New Delhi w Indiach. Polskie firmy, które zrekrutowały pracowników, muszą uzbroić się w cierpliwość.
 • Indie chcą wyjść z cienia chińskiego sąsiada

  Indie chcą wyjść z cienia chińskiego sąsiada

  Indie usilnie starają się, by powszechna uwaga skupiona na Chinach nie skazała ich na zapomnienie podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Hindusi przywieźli do Szwajcarii najliczniejszą delegację, a reklamy z ich nowym sloganem "Integrujący wzrost" rzucają się w oczy nie tylko w pomieszczeniach centrum konferencyjnego, ale nawet na autobusach miejskiej komunikacji.
 • Co nas spotka po śmierci

  Co nas spotka po śmierci

  Religie od zawsze obiecują nam życie po życiu, bo nie chcemy myśleć, że po śmierci nie będzie nic.
 • What's your name?

  What's your name?

  Polacy i Hindusi na pozór nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale jest cecha, która nas łączy. Zakładamy, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie poradzą sobie z poprawną wymową naszych imion. I tak rozpoczynając życie na imigracji lub pracę dla anglojęzycznego pracodawcy szybko anglikanizujemy imiona.
 • Hindusi wykupili Codemasters

  Hindusi wykupili Codemasters

  Zjawisko globalizacji zatacza coraz szersze kręgi i zaczyna być widoczne również w branży gier. Firma Codemasters, od kilku lat największa duma angielskiej branży gier, została wykupiona przez indyjską firmę Reliance Big Entertainment.
 • BMW, GM a teraz Tata!

  BMW, GM a teraz Tata!

  Hindusi coraz szybciej urastają do miana jednej z największych motoryzacyjnych potęg.
 • Super Series: Mateusiak i Kostiuczyk na podium

  Super Series: Mateusiak i Kostiuczyk na podium

  Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk (Hubal Białystok) przegrali w półfinale turnieju Masters cyklu Super Series w malezyjskim Johor Bahru z reprezentantami Indii Diju Valiyaveetilem i Jwalą Guttą 19:21, 11:21.
 • Hindusi z rezerwą do Blanchett

  Hindusi z rezerwą do Blanchett

  Hinduscy luminarze życia kulturalnego jednogłośnie poparli decyzję urzędników instytutu filmowego, którzy wstrzymali produkcję filmu "Indian Summer", z Cate Blanchett w roli głównej.
 • Żydzi i Hindusi popierają Madonnę

  Żydzi i Hindusi popierają Madonnę

  Po tym, jak Madonna została wygwizdana przez rumuńską publiczność podczas koncertu w Bukareszcie 26 sierpnia, przedstawiciele społeczności żydowskiej i hinduskiej wyrazili poparcie dla piosenkarki.
 • Portman uraziła Hindusów

  Portman uraziła Hindusów

  Amerykańscy przywódcy hinduizmu poczuli się urażeni kreacją Natalie Portman, która w teledysku swojego byłego chłopaka Devendry Banharta wcieliła się w hinduską księżniczkę. Hindusi domagają się od aktorki przeprosin.

Filmy - Hindusi (1)

 • Film z wesela wywołał kontorwersje. Dlaczego?

  Pewna hinduska panna młoda wywołała niezłe zamieszanie w mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą jej weselnego filmu, który momentalnie stał się hitem. Klip burzy bowiem obraz tradycyjnej nieśmiałej oblubienicy. Nagranie ma ponad 8 milionów wyświetleń i wywołało ostrą dyskusję o tradycji, stereotypach i prawach kobiet. /AP/