hibernacja

Artykuły - Hibernacja (8)

 • Nietoperze, które zapadają w sen zimowy

  Nietoperze, które zapadają w sen zimowy

  Nietoperze z gatunku Murina ussuriensisa budują igloo w celu przetrwania surowych zim Azji Wschodniej.
 • Hibernacja pomoże w walce z rakiem

  Hibernacja pomoże w walce z rakiem

  Hibernacja stosowana w połączeniu z radioterapią może być kluczem do walki z rakiem.
 • Zamrożeni. Powstaną z martwych

  Zamrożeni. Powstaną z martwych

  Krionika. Słowo, którego już samo brzmienie generuje przeszywające plecy ciarki. Nie bezpodstawnie, bo krionika to technika zamrażania ciał ludzi, których współczesna nauka nie jest w stanie utrzymać przy życiu standardowymi metodami. Zawieszeni w specjalnych komorach z ciekłym azotem oczekują na cud i medyczne wskrzeszenie.
 • Wynalazki z przyszłości bez przyszłości

  Wynalazki z przyszłości bez przyszłości

  Co łączy wehikuł czasu, miecz świetlny i teleportację? Technologie te, zrodzone w umysłach ojców popkultury, nigdy nie powstaną.
 • GPW w chwilowej hibernacji

  Poniedziałek na rynkach akcji przebiegał w wyjątkowo sennej atmosferze. Od rana niewiele się działo. Takie zachowanie można tłumaczyć częściową absencją inwestorów z Japonii, USA i Kanady. W efekcie nie napłynęły żadne istotne informacje. Dziś handel powinien wrócić do normy, jednak spektakularnych zmian nie należy oczekiwać.
 • Hibernacja na polu bitwy

  Hibernacja na polu bitwy

  Nie tak dawno pisaliśmy o dobroczynnym wpływie siarkowodoru na zdrowie nicieni. Tym razem naukowcy udowadniają, że podawanie tego gazu, zarówno drogą dożylną, jak i wziewną, znacznie zwiększa szanse na przeżycie poważnego krwawienia u szczurów.
 • Smród pomaga w hibernacji

  Czyżby zapach zgniłych jaj miał w przyszłości towarzyszyć podróżom człowieka na obce planety? Amerykańscy naukowcy odkryli sposób, jak wprowadzić myszy w stan hibernacji. Użyli do tego siarkowodoru.
 • Pulp w stanie hibernacji

  Pulp w stanie hibernacji

  Jarvis Cocker, lider brytyjskiej grupy Pulp, wlał nadzieję w serca fanów zespołu. Grupa wciąż istnieje, a obecnie jest, jak to określił wokalista, w stanie hibernacji.