Hezbollah

Artykuły - Hezbollah (110)

 • Po decyzji Donalda Trumpa szef Hezbollahu popiera palestyńskie powstanie

  Po decyzji Donalda Trumpa szef Hezbollahu popiera palestyńskie powstanie

  Szef libańskiego Hezbollahu Hasan Nasrallah powiedział w czwartek w wystąpieniu telewizyjnym, że popiera palestyńskie powstanie i "ruch oporu" wobec uznania przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela. Wcześniej do intifady wezwał radykalny palestyński Hamas.
 • Hezbollah grozi Izraelowi

  Hezbollah grozi Izraelowi

  "Odwet nadejdzie, niezależnie od konsekwencji. Nie możemy wybaczyć przelanej krwi naszego mudżahedina" - przywódca szyickiego ugrupowania Hassan Nasrallah zapowiada zemstę za śmierć Samira Kuntara.
 • Ofensywa w Syrii. Asada wspomaga Hezbollah i Rosja

  Ofensywa w Syrii. Asada wspomaga Hezbollah i Rosja

  Syryjska armia reżimowa wraz z sojusznikami i przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa przeprowadziła w czwartek atak na znajdujące się w rękach rebeliantów miejscowości położone na północ od miasta Hims - poinformowały syryjska telewizja państwowa i Obserwatorium.
 • Izrael nie pozwoli, by "zaawansowana broń" dostała się w ręce Hezbollahu

  Izrael nie pozwoli, by "zaawansowana broń" w Syrii wpadła w ręce szyickiego radykalnego "Hezbollahu i innych wrogich elementów" - powiedział w poniedziałek minister obrony Izraela Mosze Jaalon, potwierdzając pośrednio styczniowy atak na cele koło Damaszku.
 • MSW: Prawdopodobnie Hezbollah stał za zamachem w Burgas

  Bułgarskie MSW poinformowało we wtorek, że szyickie ugrupowanie libańskie Hezbollah jest domniemanym organizatorem zamachu terrorystycznego wymierzonego w izraelskich turystów na lotnisku w Burgas w lipcu 2012 roku.
 • Hezbollah: Odpowiemy tysiącami pocisków

  Hezbollah: Odpowiemy tysiącami pocisków

  Tysiące pocisków spadną na Tel Awiw i inne izraelskie miasta, jeśli Izrael zaatakuje Liban - zagroził w niedzielę przywódca libańskiego Hezbollahu Sajed Hasan Nasrallah. Lider szyickiego ugrupowania wyraził poparcie dla Iranu oraz zbrojnych grup palestyńskich.
 • Hezbollah swobodnie działa w Europie

  Hezbollah swobodnie działa w Europie

  Chociaż Stany Zjednoczone i Izrael ostrzegają o rosnącym zagrożeniu ze strony Hezbollahu, szyickiej partii i organizacji terrorystycznej sponsorowanej przez Iran, działa ona swobodnie w Europie - alarmuje "New York Times" w korespondencji z Berlina.
 • Przedstawiciele władz USA: To był zamach odwetowy

  Przedstawiciele władz USA: To był zamach odwetowy

  Według przedstawicieli amerykańskiej administracji, za zamachem na Izraelczyków w bułgarskim Burgas stoi Hezbollah. Takie przekonanie wyrazili oni w rozmowie z "The New York Times". Wcześniej organizację o przeprowadzenie ataku, w którym zginęło sześć osób, oskarżył Izrael.
 • Premier Izraela oskarża. Wie, kto stoi za zamachem w Bułgarii

  Premier Izraela oskarża. Wie, kto stoi za zamachem w Bułgarii

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył w czwartek libański Hezbollah o to, że stoi za zamachem bombowym przeprowadzonym dzień wcześniej w bułgarskim mieście Burgas na autobus z izraelskimi turystami. Zginęło siedem osób, w tym pięciu Izraelczyków.
 • Izrael: Odpowiemy z mocą na irański terror

  Izrael: Odpowiemy z mocą na irański terror

  Władze Izraela jednoznacznie oskarżają Iran i libańskie ugrupowanie Hezbollah o atak na turystów w Burgas. Zginęło w nim siedem osób, w tym pięciu Izraelczyków, a ponad 30 jest rannych.

Filmy - Hezbollah (1)

 • Tak Izrael przygotowuje się do ataku chemicznego!

  Izrael przygotowuje swoich obywateli na atak chemiczny, obawiając się kłopotów ze strony ogarniętej krwawym konfliktem Syrii. Zdaniem izraelskiego wywiadu, głowice wypełnione bronią chemiczną, znajdujące się w posiadaniu reżimu Assada, mogą trafić w ręce wroga, którego Tel Awiw obawia się najbardziej – i który nie zawahałby się użyć tego arsenału przeciwko narodowi żydowskiemu. Mowa o libańskim Hezbollahu – sojuszniku Damaszku. W ostatnich tygodniach izraelscy żołnierze zaatakowali kilka syryjskich konwojów, które miały transportować śmiercionośną broń do Libanu. W tej sytuacji znany z zapobiegliwości izraelski rząd zorganizował zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia na wypadek ataku chemicznego. Objęły one zarówno wojsko, jak i ludność cywilną – od najmłodszych dzieci po osoby w podeszłym wieku. Trening dotyczył procedur ewakuacyjnych, opatrywania rannych i kąpieli po kontakcie z toksycznymi substancjami. Przebieg ćwiczeń osobiście nadzorował izraelski premier Beniamin Netanjahu.