herbata

Artykuły - Herbata (58)

 • Rozgrzewająca grudniowa herbata

  Rozgrzewająca grudniowa herbata

  Gdy za oknem wieje chłodem, nic bardziej nie uprzyjemni dnia niż kubek rozgrzewającej herbaty. Przyprawy i owoce nadadzą jej niepowtarzalnego aromatu i sprawią, że będziesz chciała ją pić codziennie.
 • Plastik w herbacie

  Plastik w herbacie

  Parzenie herbaty w plastikowych torebkach wiąże się z przenikaniem do napoju miliardów mikro- i nanocząsteczek – wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma „Environmental Science & Technology”.
 • Herbata poprawia strukturę mózgu

  Herbata poprawia strukturę mózgu

  Herbata prawdopodobnie istnieje już od tysięcy lat. Ma wiele korzyści zdrowotnych - od utraty wagi po poprawę samopoczucia psychicznego. Nowe badania sugerują, że picie herbaty może korzystnie wpływać na strukturę mózgu.
 • Pijesz herbatę z torebki? Spożywasz mikroplastik

  Pijesz herbatę z torebki? Spożywasz mikroplastik

  Torebki herbaty z tworzyw sztucznych uwalniają miliardy mikroskopijnych cząstek do napoju, który spożywamy.
 • ​VB Tea: Niby herbata, ale smakuje jak piwo

  ​VB Tea: Niby herbata, ale smakuje jak piwo

  Australijski browar postanowił w nietypowy sposób wspomóc krykietową reprezentację swojego kraju. Piwowarzy z Victoria Bitter wypuścili specjalną herbatę, która smakuje niczym złocisty płyn. Zrobili to z jednego, niepozornego powodu.
 • Picie gorącej herbaty sprzyja rozwojowi choroby

  Picie gorącej herbaty sprzyja rozwojowi choroby

  Trwające 10 lat badanie wskazuje, że picie gorących napojów zwiększa ryzyko nowotworu przełyku. Naukowcy zalecają więc odczekać, aż herbata czy kawa po zaparzeniu trochę wystygnie.
 • Jak zaparzyć zdrowo herbatę i zaoszczędzić?

  Jak zaparzyć zdrowo herbatę i zaoszczędzić?

  Herbata jest drugim (zaraz po wodzie) najczęściej pitym na świecie napojem. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce dominowała ta czarna, koniecznie sypana. Dziś półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnych smaków i gatunków.
 • Herbata z cytryną - szkodzi czy nie?

  Herbata z cytryną - szkodzi czy nie?

  Wiele osób wciąż ma w tej sprawie duże wątpliwości. I nic dziwnego, bo w niektórych mediach, co jakiś czas, powielane są przekazy sugerujące, że herbata z cytryną zawiera szkodliwy dla zdrowia cytrynian glinu. Jak jest naprawdę? Dowiedz się, czy możesz bezpiecznie pić taki napój.
 • Polacy piją więcej herbaty niż Chińczycy czy Japończycy!

  Polacy piją więcej herbaty niż Chińczycy czy Japończycy!

  Jesteśmy czwartym krajem w Europie o najwyższym spożyciu herbaty. Średnio Polak parzy rocznie napar z 1 kg liści. W Europie więcej herbaty piją tylko Irlandczycy (zużywają 2,18 kg suszu), Brytyjczycy (1,93 kg) oraz Rosjanie (1,38 kg). Polska plasuje się również wysoko w zestawieniu globalnym. Znajdujemy się na dziewiątym miejscu i wyprzedzamy nawet takie kraje jak Japonia, Chiny czy Arabia Saudyjska.
 • Zaskakująca właściwość czarnej herbaty

  Zaskakująca właściwość czarnej herbaty

  Naukowcy od lat podkreślali odchudzającą moc zielonej herbaty. Okazuje się, że równie skuteczna w walce z "oponką" jest herbata czarna.

Filmy - Herbata (25)

 • Cudowne właściwości herbat. Dlaczego warto je pić?

  Większość z nas codziennie wypija minimum jedną filiżankę tego cudownego naparu. Czy zdajemy sobie sprawę z jej doskonałych właściwości? Mowa oczywiście o herbacie. Sprawdźcie jakie właściwości mają jej poszczególne rodzaje. (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Taka herbata wcale nie uspokaja, to popularny mit

  Herbata o poranku rozgrzewa, a jej aromat dodaje otuchy. Dzięki zawartości teiny ma działanie pobudzające. Wszystkie rodzaje herbat zawierają teinę, czyli po prostu kofeinę, a zawartość jej różni się ze względu na warunki uprawy oraz procesy suszenia i fermentacji.
 • Jakie herbaty można podawać dziecku?

  W kawiarence Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z Irminą Wałęgą, która jest znawczynią herbat. Jakie właściwości mają różne gatunki herbaty? Jak prawidłowo je zaparzyć? Właścicielka sklepu z herbatą wyjaśniła również, które gatunki są odpowiednie dla dzieci. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zdrowie na widelcu - Herbata

  W tym odcinku Ania przekona was, jak bardzo dobrej jakości herbata może wesprzeć wasze zdrowie. Dowiecie się, jak rozpoznać najlepszą herbatę i jak ją zaparzyć. Ania wytropi też herbatę, w której nie znajdziecie ani jednego liścia ... herbaty. Powie, jak kupować herbatę w torebkach oraz co może kryć się w tzw. owocowych herbatkach? Dowiecie się, gdzie możecie znaleźć najwięcej cukru i dlaczego trzeba uważać na pewien, popularny kwaśny dodatek do herbaty. Będzie też pyszne gruzińskie ciasto herbaciane z dodatkiem naparu earl grey i herbata, którą nazywa się eliksirem życia.