herb

Artykuły - Herb (16)

 • Koronawirus w piłce. Piast zmienił herb na czas pandemii

  Koronawirus w piłce. Piast zmienił herb na czas pandemii

  Władze Piasta Gliwice w niezwykle pomysłowy sposób włączyły się do akcji #zostań w domu. Na czas pandemii koronawirusa zmodyfikowany został klubowy herb. To wydarzenie bez precedensu.
 • Pogoń Szczecin SSA odkupiła nazwę i herb klubu

  Pogoń Szczecin SSA odkupiła nazwę i herb klubu

  Pogoń Szczecin będzie mogła używać nazwy i herbu klubu, gdy zapłaci komornikowi 160 tys. zł.
 • Błąd w konstytucji odnośnie symboli narodowych

  Błąd w konstytucji odnośnie symboli narodowych

  Przy okazji dzisiejszego Święta Flagi wraca sprawa oczywistego błędu w naszej konstytucji, w części dotyczącej symboli narodowych. Artykuł 28. ustawy zasadniczej głosi, że godłem Rzeczypospolitej jest wizerunek orła białego na czerwonym polu.
 • Gdy kibice życzą śmierci właścicielowi

  Gdy kibice życzą śmierci właścicielowi

  W konflikcie między Legią a częścią jej kibiców nie ma ofiar śmiertelnych. Ale gdy ci drudzy życzą śmierci właścicielowi klubu, to stopień nienawiści osiąga poziomy spotykane jedynie na wojnach. Fani kłócą się z koncernem ITI już od czterech lat, a okrzyk "ITI spier..." wznoszą już kibice większości klubów Ekstraklasy.
 • Zydrunas Ilgauskas chce odejść z Washington Wizards

  Zydrunas Ilgauskas chce odejść z Washington Wizards

  Zydrunas Ilgauskas jest coraz bliższy rozstania z Washington Wizards, do których trafił w ostatnich dniach - taką informację podał agent zawodnika Herb Rudoy.
 • Herbem Polski nie jest biały orzeł

  Herbem Polski nie jest biały orzeł

  Biały orzeł na czerwonym tle? Tak to na oko wygląda i tak opisuje polskie symbole konstytucja, ale heraldyk wytłumaczy wam dobrotliwie: w heraldyce kolor biały występuje niezwykle rzadko. A już na pewno nie ma go na naszym herbie.
 • Niezwykłe odkrycie w katedrze sandomierskiej

  Fryz heraldyczny z okresu bitwy pod Grunwaldem zidentyfikowano podczas odnowy prezbiterium bazyliki katedralnej w Sandomierzu (Świętokrzyskie). Odkrycie było tematem ostatniego zebrania Polskiego Towarzystwa Heraldycznego - informują na stronie WWW diecezji sandomierskiej prof. Jan Ptak i dr Tomisław Giergiel.
 • Zespół IRA dumą Radomia

  Zespół IRA dumą Radomia

  64 tysiące złotych będzie kosztowała Radom kampania reklamowa miasta, której głównym elementem jest najnowsza płyta pochodzącego z tego miasta rockowego zespołu IRA. Płyta zatytułowana "9" w piątek (30 października) ukazała się na rynku. Na jej okładce znajduje się herb Radomia.
 • Herb Bytomia czy naga kobieta?

  Herb Bytomia czy naga kobieta?

  Średniowieczny górnik kontra roznegliżowane kobiety. W Bytomiu taksówkarze nie mogą używać herbu miasta, bo na autach wożą reklamy agencji towarzyskich. Taką decyzję podjęli miejscy radni.
 • Czy powinieneś ogłosić bankructwo?

  Czy powinieneś ogłosić bankructwo?

  W miarę jak piętrzą się zwolnienia, cięcia pensji i przejęcia własności przez wierzycieli, zadłużeni Amerykanie rozważają ogłoszenie bankructwa, zarówno prywatnego, jak i swoich firm. Liczba wniosków sięgnęła 1 miliona w roku podatkowym zakończonym 30 września 2008, co według administracji sądów amerykańskich oznacza 30-procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.