Henryk Gołębiewski

Synonimy:
Gołębiewski Henryk,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Henryk Gołębiewski (11)

 • Henryk Gołębiewski wspomina Stanisława Jędrykę: Wciągnął mnie w aktorstwo

  Henryk Gołębiewski wspomina Stanisława Jędrykę: Wciągnął mnie w aktorstwo

  Wspaniały człowiek, bardzo go lubiłem, mieliśmy wiele fajnych, wspólnych wspomnień - powiedział o zmarłym reżyserze Stanisławie Jędryce Henryk Gołębiewski. Aktor podkreślił, że to twórca "Podróży za jeden uśmiech" wprowadził go w świat filmu.
 • Henryk Gołębiewski: Wypłakałem sobie rolę

  Henryk Gołębiewski: Wypłakałem sobie rolę

  Aktor naturszczyk, a z zawodu ślusarz narzędziowy. Pierwszy raz zagrał w filmie prawie 50 lat temu. – A teraz właśnie zaczynam zdjęcia do kolejnego sezonu serialu "Lombard. Życie pod zastaw", więc mój Ziutek pojawi się na ekranach już jesienią – zapowiada Henryk Gołębiewski.
 • Henryk Gołębiewski: "Dobry człowiek, tylko z problemami"

  Henryk Gołębiewski: "Dobry człowiek, tylko z problemami"

  Jako nastolatek Henryk Gołębiewski był ulubieńcem publiczności. Pamiętamy go z takich produkcji, jak "Podróż za jeden uśmiech", "Wakacje z duchami" czy "Stawiam na Tolka Banana". Potem miał życie pełne zakrętów. Raz na wozie, raz pod wozem. Jak jest teraz?
 • Henryk Gołębiewski: "Nie chciałbym niczego zmieniać"

  Henryk Gołębiewski: "Nie chciałbym niczego zmieniać"

  "Jestem zadowolony ze swego życia. Bez zastanawiania to mówię. Nie chciałbym niczego zmieniać, ani jednej minuty" - powiedział kiedyś Henryk Gołębiewski. Aktor niezawodowy, szczególnie popularny w dzieciństwie dzięki rolom w kultowych już dzisiaj produkcjach "Wakacje z duchami" i "Podróż za jeden uśmiech", obchodzi 15 czerwca 60. urodziny.