helikopter

Artykuły - Helikopter (115)

 • ​Udany lot Ingenuity na Marsie

  ​Udany lot Ingenuity na Marsie

  NASA potwierdziła, że helikopter Ingenuity dokonał pierwszego udanego lotu silnikowego na Czerwonej Planecie. Co dokładnie dokonali Amerykanie i dlaczego było to tak istotne?
 • Nowa technologia pozwoli helikopterom latać znacznie szybciej

  Nowa technologia pozwoli helikopterom latać znacznie szybciej

  Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium oraz inżynierowie z firmy Airbus Helicopters opracowali nowe rozwiązanie aerodynamiczne, które zwiększy prędkość helikopterów.
 • Wojsko USA chce opracować cichsze śmigłowce

  Wojsko USA chce opracować cichsze śmigłowce

  Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych, wojsko USA chce upodobnić nowe helikoptery do dronów. W ten sposób pojazdy te mogłyby się pochwalić znacznie mniejszym hałasem.
 • Helikopter SB-1 Defiant z rekordem prędkości

  Helikopter SB-1 Defiant z rekordem prędkości

  Eksperymentalny prototyp helikoptera SB-1 Defiant produkowany przez SIkorsky-Boeing pobił rekord prędkości lotu. Potencjalny następca Black Hawka poruszał się z prędkością prawie 236 mil na godzinę (prawie 400 kilometrów na godzinę).
 • Uber rozpocznie transport helikopterem już w lipcu 2019 roku

  Uber rozpocznie transport helikopterem już w lipcu 2019 roku

  Autonomiczne taksówki Ubera nie są jeszcze gotowe, aby wyjechać na ulicę – zamiast tego firma zaoferuje swoim klientom przewozy w powietrzu za pomocą helikoptera. Póki co na terenie Nowego Jorku.
 • Airbus prezentuje projekt najszybszego helikoptera na rynku

  Airbus prezentuje projekt najszybszego helikoptera na rynku

  Na paryskich targach lotniczych SIAE 2017 Airbus zaprezentował projekt nietypowego śmigłowca, który może osiągać prędkość 400 km/h.
 • Carlo Ancelotti nie lata już na treningi helikopterem

  Carlo Ancelotti nie lata już na treningi helikopterem

  Trener piłkarzy Bayernu Monachium Carlo Ancelotti przyznał, że nie odnowił licencji i nie może latać na treningi Bawarczyków helikopterem. Wcześniej w ten sposób podróżował na zajęcia w AC Milan, który prowadził w latach 2001-09.
 • Armia zagranicznych interesów

  Armia zagranicznych interesów

  Polska w latach 2013-2022 ma wydać 130 mld zł na modernizację uzbrojenia armii. Tak duże pieniądze mogłyby nie tylko dźwignąć, ale i rozwinąć polski przemysł zbrojeniowy. Rządzący są jednak "na kursie i ścieżce", by tę szansę zaprzepaścić...
 • Bell 525 Relentless: Bezpardonowe powietrzne biuro

  Bell 525 Relentless: Bezpardonowe powietrzne biuro

  Macie wolne 15 milionów "zielonych" i znudziło wam się biuro, w którym prowadzicie interesy? Oderwijcie się od ziemi - i to dosłownie. Producent śmigłowców Bell ma dla was wyjątkowe rozwiązanie.
 • PZL Mielec oferuje śmigłowce dla MON

  Zarząd PZL Mielec dopiero dziś oficjalnie poinformował o przystąpieniu do przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii.

Filmy - Helikopter (6)