hejt

Artykuły - Hejt (16)

 • Igor Rotberg: Nienawiść przynosi pieniądze, a pandemia podsyca płomień hejtu

  Igor Rotberg: Nienawiść przynosi pieniądze, a pandemia podsyca płomień hejtu

  - Wcześniej byliśmy w stanie jakoś się dogadywać, pandemia radykalizuje ludzi i to nie tylko w Polsce, bo to trend ogólnoświatowy. Do podziałów częściej dochodzi w bliskich relacjach: w rodzinie, wśród znajomych, którzy wcześniej dobrze się dogadywali. Podczas świątecznych spotkań linia demarkacyjna niekiedy szła przez stół, dzieląc członków rodziny, a to prowadzi do bardzo trudnych sytuacji - mówi psycholog i psychoterapeuta Igor Rotberg.
 • YouTube przypomni o zachowaniu szacunku dla innych

  YouTube przypomni o zachowaniu szacunku dla innych

  Popularna platforma wideo postanowiła przypomnieć użytkownikom o kulturze wypowiedzi i szacunku do drugiego człowieka. W tym celu wprowadziła nową funkcję.
 • Tylko tak pokonasz hejtera!

  Tylko tak pokonasz hejtera!

  Hejt, mowa nienawiści stały się - niestety - pojęciami, które na stałe zadomowiły się w naszej codzienności. Nie trzeba być osobą publiczną, aby stać się ich celem. Wystarczy mieć profil w mediach społecznościowych, aby jakimś kontrowersyjnym tematem wywołać falę nienawiści. Hejt to ostra broń, której zadaniem jest zranić. O tym, jak się przed nim bronić, przeczytasz we fragmencie książki "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie".
 • Katarzyna Glinka uważa, że kobiety częściej hejtują

  Katarzyna Glinka uważa, że kobiety częściej hejtują

  Popularna aktorka w najnowszym wpisie na Instagramie postawiła odważną tezę - stwierdziła, że hejtowaniem najczęściej zajmują się kobiety. Gwiazda pokusiła się też o wyjaśnienie przyczyn tego stanu rzeczy.
 • Instagram poinformuje przed… zbanowaniem

  Instagram poinformuje przed… zbanowaniem

  Popularna platforma wprowadza kolejne zmiany. Tym razem zamierza ona poinformować użytkownika o zamiarze usunięcia jego konta. Wszystko w celach prewencyjnych.
 • Sztuczna inteligencja kontra hejt w internecie

  Sztuczna inteligencja kontra hejt w internecie

  O tym, jak toksycznym miejscem jest internet, można przekonać się wchodząc w niemal dowolną grupę na profilach społecznościowych. Walkę ze zjawiskiem „cyberbullyingu” podjął serwis Instagram, angażując w to nawet sztuczną inteligencję.
 • Patricia Kazadi i Joanna Osyda są przeciwko hejtowi w sieci

  Patricia Kazadi i Joanna Osyda są przeciwko hejtowi w sieci

  Za gruba, za chuda, za brzydka - to i tak "lekkie" komentarze, które pojawiają się pod zdjęciami znanych osób. Jak radzą sobie z hejtem?
 • Julia Wieniawa na zdjęciu z Parady Równości. Burza w komentarzach

  Julia Wieniawa na zdjęciu z Parady Równości. Burza w komentarzach

  Julia Wieniawa pochwaliła się w mediach społecznościowych udziałem w Paradzie Równości, która w tę sobotę przeszła ulicami Warszawy. W kolorowym marszu szła z Jessicą Mercedes. Ich wspólnym zdjęciem z tęczową flagą pochwaliła się na Instagramie. Fotografia wzbudziła ogromne emocje. Pod zdjęciem rozpętała się prawdziwa burza.

Filmy - Hejt (11)