hazard

Artykuły - Hazard (251)

 • Czy poker online ma przyszłość? Nawet po COVID-19 prognozy są ostrożnie

  Czy poker online ma przyszłość? Nawet po COVID-19 prognozy są ostrożnie

  Oprócz relatywnie wąskiej grupy zdeklarowanych fanów z pewnością niewiele osób ekscytuje się pokerem w ogóle, a pokerem online w szczególności. Tymczasem jest to sektor, którego obroty sięgają miliardów dolarów. Branża już od kilku lat podlegała wprawdzie pewnym turbulencjom, jako że wojnę pokerowi w dotychczasowym kształcie wydały USA, a obecnie epidemia koronowirusa odcisnęła - podobnie jak na wielu branżach - swoje negatywne piętno.
 • Totalizator Sportowy: Ponad miliard na sport i kulturę

  Totalizator Sportowy: Ponad miliard na sport i kulturę

  Ubiegły rok był dla Totalizatora Sportowego pod wieloma względami rekordowy. Decyzje o sprzedaży online, rozwoju punktów salonów z automatami czy internetowego kasyna zaczęły przynosić wymierne efekty. Rok 2019 okazał się najlepszy w historii spółki.
 • W ubiegłym roku na Mazowszu wykryto 1,8 tys. nielegalnych automatów do gier

  W ubiegłym roku na Mazowszu wykryto 1,8 tys. nielegalnych automatów do gier

  W ubiegłym roku na Mazowszu wykryto prawie 1,8 tys. nielegalnych automatów do gier, w styczniu br. zatrzymano 145 automatów - informuje rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska. KAS prowadzi akcję edukacyjną "Hazard? Nie, dziękuję".
 • Konsekwencje prawne uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych przez internet

  Konsekwencje prawne uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych przez internet

  W dobie internetu i globalizacji powszechne jest oferowanie przez dostawców gier hazardowych z różnych państw swoich usług praktycznie na całym świecie, umożliwiając dostęp do prowadzonych platform gier użytkownikom internetu w większości krajów świata. W związku z tym istotne pozostają m.in. kwestie, jak polski system prawny reguluje rynek hazardu, w tym monopol państwa w tym zakresie, a także dopuszczalności i legalności uczestniczenia z terytorium Polski w grach hazardowych organizowanych na terytorium innych państw, ale oferowanych wszystkim użytkownikom, w tym obywatelom Polski, za pośrednictwem internetu.
 • Co nauka mówi o naszych szansach w kasynie

  Co nauka mówi o naszych szansach w kasynie

  Wiele osób wybiera grę w kasynach z myślą o szybkim i łatwym zarobku. Nie bierze jednak pod uwagę matematycznych wyliczeń, które wpływają na szansę wygranej, jak i kilku innych czynników. Sprawdzamy zatem, co nauka mówi o naszych szansach w kasynie.
 • Malta – licencja hazardowa dla organizatorów gier, rezydencja podatkowa dla graczy

  Malta – licencja hazardowa dla organizatorów gier, rezydencja podatkowa dla graczy

  ​Malta od wielu już lat buduje swoją pozycję na europejskim oraz światowym rynku hazardu, w tym w szczególności gier hazardowych online. Obecnie ok. 10% światowych operatorów gier hazardowych online posiada licencję maltańską, a jak wskazuje się w mediach, tylko w ciągu ostatnich trzech lat Malta przyciągnęła ponad 160 dostawców gier hazardowych online.
 • Policjanci i funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalny salon gier

  Policjanci i funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalny salon gier

  Policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier w Rudzie Śląskiej. Przejęli sześć automatów, działających wbrew obowiązującym przepisom - podała w poniedziałek śląska policja.
 • Hazard nadal kwitnie. Trik branży nie chwyta w sądach

  Hazard nadal kwitnie. Trik branży nie chwyta w sądach

  Losowy charakter gry na jednorękich bandytach należy oceniać z perspektywy gracza, a nie obiektywnych cech zaprogramowanego automatu.
 • Wygrałeś w Lotto? Możesz dostać pieniądze na kartę

  Wygrane od 100 do 2280 zł można odebrać na kartę płatniczą Visa lub Mastercard w punkcie sprzedaży. Na razie w 10 punktach w Warszawie, a po testach będzie to możliwe w ponad 900 placówkach sieci własnej Lotto w całej Polsce.
 • W I kwartale br. wartość podatku od gier na automatach wyniosła 2 mln 281 tys. zł

  W I kwartale br. wartość podatku od gier na automatach wyniosła 2 mln 281 tys. zł

  W I kwartale 2019 r. wartość zadeklarowanego podatku od gier na automatach wyniosła 2 mln 281 tys. zł, a w całym zeszłym roku 1 mln 805 tys. zł - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Jak zaznaczono, resort prowadzi ocenę efektów nowelizacji ustawy hazardowej z 2016 r.

Filmy - Hazard (12)