Hawaje

Artykuły - Hawaje (46)

Filmy - Hawaje (15)

 • "Polacy za granicą": Hawaje zachwycają swoją fauną i florą

  Jednym z miejsc wartych odwiedzenia na Hawajach jest park botaniczny Waimea. Stanowi on jedno z ważniejszych przyrodniczo miejsc. Ta część Stanów Zjednoczonych słynie z tego, że można tutaj doświadczyć 10 z 14 mikroklimatów, które można spotkać na Ziemi. Łatwo odczuć to przez zmianę pogody, która występuje mimo niewielkich odległości pokonywanych na wyspie.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • "Polacy za granicą": Hawaje to królestwo kawy i ananasów

  Rafał i Agnieszka mieszkają od dawna na Hawajach. Wśród miejsc, które polecają jest takie, gdzie można skosztować lokalnej kawy. Przemierzając w kierunku następnej atrakcji można podziwiać drzewa eukaliptusa. Polska para zaprasza też wszystkich do skosztowania lodów z ananasów. Owoce pochodzą z lokalnej plantacji. "Polacy za granicą": Hawaje to królestwo kawy i ananasów Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • "Polacy za granicą": Nie zgadniesz co łączy Hawaje z Buddą oraz... Barackiem Obamą

  Na Hawajach możemy wybrać się do Świątyni Byodo-In. Zbierają się tam wyznawcy Buddy, ponieważ w okolicy mieszka dużo osób pochodzących z Azji. W stawie można nakarmić japońskie karpie oraz uderzyć w dzwon, który ma przynieść szczęście Również niedaleko tego miejsca znajduje się plaża na której często wypoczywa były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • "Polacy za granicą": Na tym polu golfowym kręcono film "Jurassic Park"

  Bernadeta pochodzi z Rybnika. Razem z Tomkiem mieszkają na Hawajach, gdzie postanawiają nas zabrać na pole golfowe. Poza niesamowitymi widokami otaczającej przyrody, para opowiada o filmowym charakterze tego miejsca, w którym kręcono między innymi sceny do filmu "Jurassic Park".Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.