hashimoto

Artykuły - Hashimoto (6)

 • Catering dietetyczny na różne schorzenia

  Catering dietetyczny na różne schorzenia

  Coraz więcej osób doświadcza chorób, które wymagają stosowania konkretnego jadłospisu. Często zaplanowanie posiłków na cały dzień może być nie lada wyzwaniem nawet dla zdrowych osób, a co dopiero mają powiedzieć ci, którzy muszą trzymać się ostrzejszych wytycznych. Na szczęście sprawę bardzo ułatwia catering dietetyczny, który nie tylko pomaga prowadzić zdrowy styl życia, ale również pozwala zapobiegać wielu chorobom.
 • SPOSÓB NA HASHIMOTO, Karen Frazier

  SPOSÓB NA HASHIMOTO, Karen Frazier

  Co to jest choroba Hashimoto? Jak się objawia? W jaki sposób można złagodzić jej nieprzyjemne skutki? Karen Frazier dzieli się swoim doświadczeniem: charakteryzuje chorobę, podaje jej przyczyny, wskazuje czynniki mogące pogłębiać objawy, a przede wszystkim przedstawia smaczną dietę wspomagającą leczenie. Proponuje urozmaicony jadłospis i zestaw posiłków eliminujący wyzwalacze symptomów.
 • Choroba Hashimoto. Co powoduje różne wyniki?

  Choroba Hashimoto. Co powoduje różne wyniki?

  Stwierdzono u mnie chorobę Hashimoto. Lekarz kazał mi regularnie robić badania krwi. Niepokoi mnie to, że uzyskuję różne wyniki i czasem poziom hormonu TSH jest wysoki, a kiedy indziej niski. Czy to normalne? A może doszło do pomyłki w laboratorium?
 • Podstępna tarczyca. Jak rozpoznać jej niedoczynność?

  Podstępna tarczyca. Jak rozpoznać jej niedoczynność?

  Chora tarczyca nie boli, ale jej objawy mogą bardzo uprzykrzyć życie. Na dodatek zwykle nie mamy świadomości, że to ona jest źródłem naszych problemów.
 • Kiedy menopauza pojawia się zbyt wcześnie

  Kiedy menopauza pojawia się zbyt wcześnie

  Z przedwczesną menopauzą mamy do czynienia w sytuacji, gdy czynność jajników wygasa około 40. roku życia. Zdarza się to u jednej kobiety na sto i zwykle ma miejsce między 30. a 35. rokiem życia, ale jest również niewielka grupa kobiet przekwitających jeszcze wcześniej.
 • Nie chudniesz? Winna może być tarczyca

  Nie chudniesz? Winna może być tarczyca

  Chodzisz od lekarza do lekarza, by wreszcie któryś znalazł przyczynę twoich kłopotów ze zdrowiem. A trafną diagnozę może postawić endokrynolog. Zaburzenia w pracy tarczycy ma nawet co piąty Polak - zazwyczaj chorują kobiety. Ostatnio jedną z częściej diagnozowanych jest choroba autoimmunologiczna tarczycy Hashimoto.

Filmy - Hashimoto (2)

 • Czy przy Hashimoto należy wykluczyć gluten i nabiał?

  Gościem Łukasza Jakóbiaka w kawalerce był Jakub Mauricz. Dietetyk opowiedział jak wygląda dieta osób z chorobą Hashimoto. Czy należy wykluczyć gluten i nabiał? - Prewencyjnie tak, ale pod kątem wyników badań nie. Dlatego że autoimmunologia jest zawsze inna - powiedział. - Część pacjentów może, a część nie może. Jeśli mamy mało pieniędzy na diagnostykę i chcemy jak najszybciej uzyskać poprawę samopoczucia, na początku tworzymy system restrykcyjny np. dieta paleo - dodał. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Kayah: Chciałabym pożegnać problemy z tarczycą

  Kayah kilka lat temu wyznała, że cierpi na Hashimoto, czyli przewlekłe zapalenie tarczycy. Wokalistka stara się nie przejmować swoją chorobą, choć w rozmowie z Plejadą przyznaje, że najchętniej pożegnałaby ją. Co powiedziała Kayah w rozmowie z Plejadą? Zapraszamy na "Flesz celebrycki".