Harry Potter i kamień filozoficzny

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Harry Potter i kamień filozoficzny (Film (2001)[Harry Potter and the Sorcerer´s Stone] Reż.Chris Columbus) ,

Artykuły - Harry Potter i kamień filozoficzny (248)

 • ​Facebook przygotował niespodziankę z okazji 20. urodzin Harry'ego Pottera!

  ​Facebook przygotował niespodziankę z okazji 20. urodzin Harry'ego Pottera!

  Seria o Harrym Potterze ma już 20 lat! 26 czerwca 1997 roku do sprzedaży trafiła pierwsza część przygód małego czarodzieja, książka "Harry Potter i Kamień Filozoficzny".
 • "Harry Potter" czerpie ze świętego Pawła

  "Harry Potter" czerpie ze świętego Pawła

  W sadze J.K.Rowling o Harrym Potterze można odnaleźć ślady nauczania świętego Pawła - to teza artykułu, opublikowanego w wydawanym przez paulinów włoskim piśmie "Jesus". Autor tekstu proponuje duchową i teologiczną interpretację słynnej serii.
 • Harry Potter i miliard dolarów

  Harry Potter i miliard dolarów

  "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2" - jako pierwszy ze wszystkich filmów serii - przekroczył granicę miliarda dolarów - poinformowała wytwórnia Warner Bros.
 • Harry Potter zarobił 7 miliardów!

  Harry Potter zarobił 7 miliardów!

  Wytwórnia Warner Brothers ogłosiła, po tygodniowej obecności filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Cześć 2" na ekranach kin, że ośmioczęściowa seria przygód młodego czarodzieja zarobiła już na całym świecie ponad 7 miliardów dolarów.
 • Aktorstwo nie jest dla dzieci!

  Aktorstwo nie jest dla dzieci!

  Emma Watson nie chce, aby w przyszłości jej dzieci weszły w świat show-biznesu. Gwiazda filmów o Harrym Potterze wie, co mówi - sama zaczęła karierę w wieku... dziesięciu lat.
 • Przez Pottera wpadł w alkoholizm

  Przez Pottera wpadł w alkoholizm

  Daniel Radcliffe, po zakończeniu zdjęć do serii filmów o Harrym Potterze, postanowił rzucić alkohol. Aktor przyznaje, że zdał sobie sprawę, iż ma z nim problem już w 2009 roku na planie części o podtytule "Książę Półkrwi".
 • Kiedy Harry został mężczyzną

  Kiedy Harry został mężczyzną

  Ostatni - ósmy film o przygodach uczniów Hogwartu, "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II", trafi do kin w Polsce 15 lipca. W widowiskowym zakończeniu serii walka sił dobra i zła w świecie czarodziejów przeistoczy się w otwartą wojnę.
 • Filmy z lektorem lub napisami

  Filmy z lektorem lub napisami

  Miła niespodziankę przygotował kanał TVN7 dla widzów, którzy preferują oglądanie w oryginalnej wersji. Od teraz widzowie będą mogli zdecydować czy chcą oglądać film z lektorem lub z napisami.
 • BAFTA dla "Harry'ego Pottera"

  BAFTA dla "Harry'ego Pottera"

  Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA ogłosiła, że twórcy cyklu filmów o Harrym Potterze zostaną uhonorowani nagrodą specjalną za wybitny wkład w brytyjską kinematografię.
 • Sally Hawkins w bolly-thrillerze?

  Sally Hawkins w bolly-thrillerze?

  Sally Hawkins, Zoe Wanamaker, Jimi Mistry i Mark Addy dołączą do ekipy nowego filmu twórczyni "Dumy i uprzedzenia" czy "Podkręć jak Beckham" - Gurinder Chadha.