harcerze

Synonimy:
harcerz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Harcerze (26)

 • Harcerze przekazali premierowi Betlejemskie Światło Pokoju

  Harcerze przekazali premierowi Betlejemskie Światło Pokoju

  Betlejemskie Światło Pokoju przekazali we wtorek harcerze premierowi Donaldowi Tuskowi. - To dla nas bardzo poważne zobowiązanie, bo ludzie oczekują od władzy przede wszystkim zdolności czynienia dobra - powiedział premier.
 • "Nasz Dziennik": Cios w katolickie harcerstwo

  "Nasz Dziennik": Cios w katolickie harcerstwo

  Delegalizację organizacji harcerskich odwołujących się w pracy z młodzieżą do wartości chrześcijańskich może spowodować przygotowywany wspólnie przez Platformę Obywatelską i Ruch Palikota projekt ustawy o harcerstwie - czytamy w "Naszym Dzienniku".
 • Obchody 70. rocznicy akcji pod Arsenałem

  Uroczystą zmianą wart i złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza, mszą w Katedrze Polowej WP, apelem harcerskim przed budynkiem Arsenału i grą miejską, współorganizowaną przez ZHP i ZHR, stolica uczciła 70. rocznicę akcji pod Arsenałem.
 • Madonna protestuje jako harcerz

  Madonna protestuje jako harcerz

  Amerykańska wokalistka Madonna pojawiła się na gali wręczenia GLAAD Media Awards w stroju harcerza. Gwiazda postanowiła w ten sposób zaprotestować przed zakazem wstępowania w szeregi amerykańskich druhów osób o odmiennej orientacji.
 • Betlejemskie Światło Pokoju dla pary prezydenckiej

  Betlejemskie Światło Pokoju dla pary prezydenckiej

  Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali dziś parze prezydenckiej Annie i Bronisławowi Komorowskim Betlejemskie Światło Pokoju. Prezydent życzył harcerzom na Boże Narodzenie dobra, odwagi i radości.
 • Prezydent spotkał się z harcerzami

  Prezydent spotkał się z harcerzami

  Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w niedzielę na Placu Piłsudskiego w Warszawie z harcerzami i zuchami z całej Polski, uczestniczącymi w rajdzie, zorganizowanym w 68. rocznicę Akcji pod Arsenałem.
 • Ostatnia zbiórka harcerzy?

  Ostatnia zbiórka harcerzy?

  Związek Harcerstwa Polskiego kończy sto lat i tonie w milionowych długach. Sięgają one 6,5 mln zł, a organizacja licząca 120 tys. członków straciła płynność finansową - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Gdzie się podziały skarby z katedry?

  Gdzie się podziały skarby z katedry?

  Zanim po biskupa Kallera przyjechali gestapowcy, we Fromborku miało dojść do tajemniczego zdarzenia, które nigdy nie zostało wyjaśnione do końca...
 • Komorowski preferuje dykteryjki o butach

  Prezydent, tak często przywołujący harcerską służbę w swoim życiorysie, zignorował uroczystości 90. rocznicy bitwy pod Zadwórzem, w której kosztem własnego życia lwowscy harcerze skutecznie opóźnili marsz armii Budionnego - wytyka "Nasz Dziennik".
 • Harcerze otwarci ws. komitetu upamiętnienia ofiar

  Organizacje harcerskie pozytywnie odniosły się do apelu biskupów w sprawie powołania komitetu, który zdecydowałby o sposobie upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej. Ich przedstawiciele wskazali jednak, że wiele będzie zależało od formy takiego komitetu.