Biznes - Hanna Gronkiewicz Waltz

Artykuły - Hanna Gronkiewicz Waltz (45)

 • Wielkie zmiany cen biletów w Warszawie

  W 2014 r. bilet jednorazowy komunikacji miejskiej w Warszawie będzie zastąpiony 75-minutowym, nie wzrośnie cena biletu 20-minutowego, mieszkańcy Warszawy, płacący tu podatki, mniej zapłacą za bilety długookresowe - poinformowała prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Warszawa nie przestanie inwestować

  Warszawa nie przestanie inwestować

  Stolica zainwestowała w ciągu ostatnich pięciu lat 10 miliardów złotych. I nadal ma środki na inwestycje - zapewnia prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ze względów ustawowych trzeba je jednak rozłożyć w czasie. Najważniejsze to dokończenie budowy II linii metra i ulicy Nowolazurowej w Ursusie. Prezydent miasta zapowiada, że oprócz infrastruktury znajdą się też pieniądze na służbę zdrowia.
 • NBP: Prezes NBP zgłosił kandydaturę J.K. Bieleckiego na szefa EBOiR

  NBP: Prezes NBP zgłosił kandydaturę J.K. Bieleckiego na szefa EBOiR

  Prezes NBP Marek Belka zgłosił kandydaturę Jana Krzysztofa Bieleckiego na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe NBP. Bielecki już w latach 1993 -2003 pracował w EBOiR, podobnie jak m.in. b. premier Kazimierz Marcinkiewicz. W latach 2001-2004 wiceprezesem EBOiR była Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Czy stolica może mieć problemy?

  Czy stolica może mieć problemy?

  Zadłużenie Warszawy na koniec roku wyniesie około 53 proc. dochodów. Prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, podkreśla, że lepiej będzie już w przyszłym. Zgodnie z planem budżetowym zadłużenie stolicy spadnie do poziomu 45,5 proc.
 • Gronkiewicz-Waltz: Nie ma dobrego czasu na podwyżki

  Sytuacja finansowa miasta jest gorsza niż w latach 2007-2009, bo mamy spowolnienie gospodarcze, mówi w wywiadzie dla "Życia Warszawy" prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Są pieniądze na II linię

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła w piątek na konferencji prasowej, że są środki na budowę centralnego odcinka II linii metra w stolicy. Dodatkowe środki w wysokości 400 mln zł pochodzą z oszczędności z przetargów, w tym m.in. z przetargu na Most Północny. Większe będzie także dofinansowanie ze środków unijnych.
 • Szaleństwa pani Hanki

  Szaleństwa pani Hanki

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wymyśliła sposób na sfinansowanie niezbędnych w mieście inwestycji - podnosi mieszkańcom podatek od wieczystego użytkowania gruntów nawet o 1500 procent. Wcześniej podwyższyła ceny biletów komunikacji, opłaty za parkowanie i wodę. Ratusz ma wystarczająco dużo sposobów uzyskiwania dochodów, aby nie musiał sięgać do kieszeni warszawiaków.
 • Szybko i komfortowo po Warszawie

  Umowę na dostawę 150 autobusów miejskich marki Solaris Urbino podpisała w czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz z przedstawicielami firmy Solaris Bus & Coach S.A. z Bolechowa k. Poznania.
 • Metro za 2,8 mld zł ?

  Władze stolicy szukają środków na sfinansowanie budowy centralnego odcinka II linii metra - zapewniła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która w czwartek przedstawiła Radzie Warszawy informację o planach budowy podziemnej kolei.