Hanna Gronkiewicz-Waltz

Synonimy:
Gronkiewicz-Waltz Hanna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Hanna Gronkiewicz-Waltz (255)

 • Hanna ​Gronkiewicz-Waltz: Niezłomna Warszawa będzie się domagać przestrzegania konstytucji

  Hanna ​Gronkiewicz-Waltz: Niezłomna Warszawa będzie się domagać przestrzegania konstytucji

  "Warszawa ma silną tradycję miasta niezłomnego, Warszawa to naprawdę miasto niezłomne, dlatego upomina się i będzie upominać się o przestrzeganie konstytucji przez władzę" - powiedziała we wtorek podczas uroczystej sesji Rady Warszawy prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz: Pan Jaki to sztukmistrz z Opola

  Hanna Gronkiewicz-Waltz: Pan Jaki to sztukmistrz z Opola

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki to ambitny człowiek, który chce robić karierę; Warszawa jest dla niego tylko trampoliną - uważa prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pochwaliła Rafała Trzaskowskiego (PO) za pomysły rozbudowy metra oraz budowy jego trzeciej linii.
 • Grzegorz Schetyna wywiera presję na Hannę Gronkiewicz-Waltz

  Grzegorz Schetyna wywiera presję na Hannę Gronkiewicz-Waltz

  "Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna bardzo poważnie wziąć pod uwagę możliwość pojawienia się na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej, by dać odpór kłamstwom; jestem przekonany, że dobrze tę sprawę przemyśli" - powiedział w piątek w Kielcach szef PO Grzegorz Schetyna.
 • Komisja weryfikacyjna: Już 37 tys. złotych grzywien dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Komisja weryfikacyjna: Już 37 tys. złotych grzywien dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Obecnie na prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz nałożono 37 tys. zł grzywien - poinformował członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta. Powiedział, że komisja będzie stosować dalsze kary pieniężne wobec prezydent Warszawy w przypadku jej niestawiennictwa przed komisją.
 • Urząd Skarbowy zajął na rachunku Hanny Gronkiewicz-Waltz cztery grzywny

  Urząd Skarbowy zajął na rachunku Hanny Gronkiewicz-Waltz cztery grzywny

  Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do komisji weryfikacyjnej. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.
 • Prezydent Warszawy odpiera zarzuty: To komisja wskazała, że płaci organ

  Prezydent Warszawy odpiera zarzuty: To komisja wskazała, że płaci organ

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oświadczyła w piątek, że nałożona na nią grzywna nie jest karą osobową skierowaną do niej. "To komisja weryfikacyjna nałożyła grzywnę na prezydenta miasta stołecznego Warszawy" - skomentowała. Prezydent zaznaczyła również, że ona sama nie ma podstawy prawnej, by zapłacić grzywnę.
 • Śledztwo ws. przyjęcia łapówki przez prezydent Warszawy lub jej zastępcę

  Śledztwo ws. przyjęcia łapówki przez prezydent Warszawy lub jej zastępcę

  Prokuratura wszczęła śledztwo ws. przyjęcia łapówki wartej 2,5 mln złotych przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz lub jej zastępcę - poinformował Jan Śpiewak, warszawski radny ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Sprawa dotyczy afery reprywatyzacyjnej. Śledztwo zostało wszczęte na podstawie zawiadomienia złożonego przez Śpiewaka. "Decyzję o zwrocie reaktywowanej spółce nieruchomości, na której są ogródki działkowe na Saskiej Kępie, podjęto z upoważnienia Lecha Kaczyńskiego" - oświadczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Afera reprywatyzacyjna: Hanna Gronkiewicz-Waltz nie poda się do dymisji

  Afera reprywatyzacyjna: Hanna Gronkiewicz-Waltz nie poda się do dymisji

  Nie biorę pod uwagę możliwości podania się do dymisji - powiedziała w czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że sprawę nieprawidłowości reprywatyzacyjnych chce wyjaśnić do końca.
 • "Jeśli Gronkiewicz-Walt o tym wiedziała, jej dni są policzone"

  "Jeśli Gronkiewicz-Walt o tym wiedziała, jej dni są policzone"

  Politycy komentują spór w sprawie reprywatyzacji Warszawy.
 • ​Hanna Gronkiewicz-Waltz na wylocie

  ​Hanna Gronkiewicz-Waltz na wylocie

  Zarząd komisaryczny w Warszawie jest już tylko kwestią czasu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Grzegorz Schetyna poświęci Hannę Gronkiewicz-Waltz - donosi "Fakt".

Zdjęcia - Hanna Gronkiewicz-Waltz (2)

 • film.interia.pl
  Warszawa żegna Andrzeja Wajdę
 • film.interia.pl
  Charytatywny Bal Dziennikarzy: Tak się bawiły gwiazdy i politycy

Filmy - Hanna Gronkiewicz-Waltz (19)

 • Hanna Gronkiewicz-Waltz: Uważam, że Kidawa-Błońska została trochę instrumentalnie potraktowana

  Marcin Zaborski zapytał swojego gościa o to, co sądzi o zmianie kandydata KO na prezydenta Polski. „Uważam, że Małgorzata Kidawa-Błońska została jednak trochę instrumentalnie potraktowana. Uważam, że tę kampanię można było podnieść” – komentowała Gronkiewicz-Waltz. Pytana o to, czy Rafał Trzaskowski został wybrany po to, żeby realnie wygrać wybory, czy przegrać z honorem, przekonywała: „Trzeba walczyć zawsze. Ważny jest entuzjazm, i zapał. Mam wrażenie, że Andrzej Duda już nie ma takiego zapału, jak 5 lat temu”. Marcin Zaborski pytał byłą prezydent Warszawy o jej obawy, związane z tym, że w razie wygranej Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta stolicy, rządy w stołecznym magistracie obejmie komisarz, skierowany tam przez PiS. Ja przyszłam po dwóch komisarzach i wtedy to jest rok stracony dla miasta. Ponieważ nie byli prezydentami nie podejmowali strategicznych decyzji dla miasta. Matczyne serce po 12 latach ma prawo się zatroszczyć.
 • Gronkiewicz-Waltz: Nie będę psujem Krakowskiego Przedmieścia. Pomniki nie mogą tam stanąć

  „Jak komitet budowy pomników złoży swój wniosek, to my odpowiemy, że oczywiście mogą być pomniki, ale nie na Krakowskim Przedmieściu. Układ urbanistyczny jest historyczny i chyba PiS nie chce zmieniać historii. Taki był układ Krakowskiego Przedmieścia, takim chodził Chopin i z takiego wyjechał do Francji” – mówi, pytana o pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej, gość Kontrwywiadu RMF FM, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. „Nie mam żadnych złych emocji politycznych. Nie będę potem historycznie uchodziła za psuja Krakowskiego Przedmieścia” – dodaje. Pytana o to, co zrobić, żeby pomniki powstały, odpowiada: „Trzeba by było różne pomniki zlikwidować - pomóc Poniatowskiemu, zdjąć Mickiewicza”. Gronkiewicz-Waltz dodaje, że można odebrać miejskiemu konserwatorowi zabytków prawo do dysponowania Krakowskim Przedmieściem i zmniejszyć kompetencje rady miasta. „Nie wiem co siedzi w głowie PiS. W tym momencie, zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma możliwości postawienia pomników na Krakowskim Przedmieściu, ale PiS jest wszechpotężny, może każde prawo zmienić” – uważa prezydent Warszawy. „Szkoda, że Jarosław Kaczyński nie ma teraz żadnych ograniczeń, bo Lech Kaczyński go ograniczał. Chociażby zdanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego” – komentuje gość RMF FM.
 • Gronkiewicz-Waltz: Kampania Komorowskiego była słaba

  "To była chęć zmiany i na początku słaba kampania Komorowskiego. Zbyt powolna, mało polaryzująca. Zamknijmy ten rozdział, teraz mamy kampanię w październiku" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM o zwycięstwie Andrzeja Dudy wiceprzewodnicząca PO i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Nie dałabym tym samym sztabowcom kolejnej kampanii PO do poprowadzenia. Ja byłam odpowiedzialna za kampanię w Warszawie, gdzie wynik Komorowskiego jest dobry"- dodaje prezydent.
 • Gronkiewicz-Waltz o pożarze Mostu Łazienkowskiego

  "Pierwsze sygnały są umiarkowanie optymistyczne, bo wynika z nich, że konstrukcja Mostu Łazienkowskiego nie została naruszona. Rozmawiałam z policją; trudno powiedzieć, jakie były przyczyny pożaru" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, komentując sobotni pożar jednego z kluczowych elementów stołecznej infrastruktury. "Tam było dwóch pracowników agencji ochrony. Jeden podobno w stanie nietrzeźwym" - dodaje. A ewentualne zadośćuczynienie? "Będziemy - w zależności od stopnia zawinienia - tego oczekiwać. Może to był też zwykły przypadek" - mówi gość RMF FM.